Cera palacza – jakie zabiegi? - IMESO
Cera palacza – jakie zabiegi?

Cera palacza – jakie zabiegi?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że palenie papierosów ma bardzo duży wpływ na cerę. Paląc nałogowo, nawet po późniejszym odstawieniu papierosów na skórze twarzy mogą pojawić się zmarszczki lub bruzdy. Cera palacza jest też bardziej narażona na przebarwienia. Jakie zabiegi warto zastosować na cerę, która ucierpiała w wyniku palenia papierosów?


Po czym poznać cerę palacza?

Skóra palacza jest przede wszystkim ziemista, brakuje jej blasku i naturalnego kolorytu. Na twarzy pojawiają się przebarwienia i bruzdy, wiele niedoskonałości. Widoczne są również poszerzone naczynka, a wokół ust pojawiają się bruzdy. Wszystkie te zmiany nie tylko źle wyglądają, ale również dodają lat. Każdy palacz musi liczyć się z takimi problemami skórnymi. I nawet rzucenie palenia po wielu latach nie gwarantuje, że zmiany takie nie pojawią się. Na pomoc przychodzi tutaj medycyna estetyczna oraz kosmetologia oferując różne zabiegi, dzięki którym możliwe jest poprawienie stanu cery palacza, a nawet praktycznie całkowite pozbycie się niechcianych zmian.

 

Jakie zabiegi warto stosować?

Poprzez procesy jakie zachodzą w organizmie człowieka w trakcie palenia papierosów, na skórze twarzy powstają widoczne zmarszczki – nazywane są one „zmarszczkami palacza”. Co więcej, sama czynność palenia również jest bardzo szkodliwa, aktywizuje ona bowiem niektóre grupy mięśni twarzy, przez co dochodzi do pogłębiania zmarszczek mimicznych. U palaczy charakterystyczne są również zmarszczki wokół ust oraz cienie pod oczami. Aby pozbyć się tych zmian warto skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego. Stężenie kwasu specjalista dobiera odpowiednio do potrzeb, jednak zazwyczaj w przypadku takich zmian potrzebne jest dosyć duże stężenie tego preparatu. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie kwasu hialuronowego z gliceryną ZFill refresh ² 1ml z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to najwyższej jakości preparat z kwasem hialuronowym, który polecany jest zwłaszcza w takich zabiegach jak redukcja zmarszczek palacza wokół ust, likwidacja cieni pod oczami, rewitalizacja skóry, niwelowanie kurzych łapek. Preparat można również stosować w liftingu skóry, redukowaniu zmarszczek śmiechowych, czy też zmarszczek wokół oczu. ZFill refresh ² 1ml to produkt rekomendowany przez lekarzy i niezwykle często wykorzystywany w medycynie estetycznej.

 

Problemem palaczy są bardzo często fałdy nosowo-wargowe i nadmiernie wysuszona skóra. Coraz dłuższe palenie sprawia, że zmiany te jest coraz trudniej ukryć. Aby zlikwidować tego rodzaju zmiany na skórze twarzy należy zastosować zabiegi odżywcze z wykorzystaniem preparatów, które mają niezwykle silne działanie. Można skorzystać z zabiegu rewitalizacji, z zastosowaniem preparatów łączących kwas hialuronowy ze składnikami odżywczymi. Odpowiednio przygotowany koktajl odżywi skórę i głęboko ją nawilży.

 

Dobrym sposobem na poprawę ogólnego stanu cery palacza jest też masaż twarzy oraz dekoltu. Zabieg taki nie tylko poprawi krążenie, ale też dotleni komórki, usunie martwy naskórek. Odpowiedni masaż poprzez stymulację fibroblastów przyczyni się do produkcji kolagenu, który jest dla skóry bardzo ważny, ponieważ odpowiada między innymi za jej jędrność. Pomocnym zabiegiem może być tez peeling chemiczny. W przypadku takiego zabiegu trzeba dobrać odpowiednią substancję, która działać będzie na konkretne zmiany.

 

Cera palacza wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Zastosowanie znajdują tutaj przede wszystkim preparaty kosmetyczne zawierające składniki czynne, które są w pełni ukierunkowane na problem. Najważniejsze w doborze kosmetyków jest to, aby specjalista ocenił dokładnie stan skóry, dzięki czemu możliwe będzie dobranie preparatów optymalnie dostosowanych do potrzeb pacjenta.

 

Wiele osób nie jest w stanie zrezygnować z palenia. Jedynym więc rozwiązaniem, które pomoże zachować odpowiedni stan cery jest korzystanie z rozwiązań jakie oferuje współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna. Na szczęście oferta tego typu zabiegów jest bogata.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Moja siostra bardzo dużo paliła co odbijało się na jej skórze twarzy , już nie mówiąc o organizmie. Namówiłam ją na zabieg z kwasem hialuronowym, chociaż nigdy nie była zwolenniczką tego typu zabiegów. Od tamtej pory zauważyłam, że zaczęła o siebie bardziej dbać i postanowiła rzucić palenie z czego bardzo się cieszę.
EWA
5/5
Dziękuje za informacje ! Na prawdę bardzo dobry artykuł. Jeśli palisz, to po prostu masz robić codzienną pielęgnację twarzy i dekoltu oraz masaż twarzy ;)
Jagoda-jagoda
5/5
Palę już od kilku lat i nigdy nie pomyślałam że aż kanie skutki może mieć palenie papierosów na moją skórę. Bardzo dobry artykuł i dziękuje za informacje!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły