Czym zajmuje się dermatologia estetyczna? - IMESO
Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna jest dziedziną, w ramach której wykonuje się rozmaite zabiegi, które przywracają skórze naturalny i zdrowy wygląd. W ciągu ostatnich kilku lat dziedzina ta bardzo się rozwinęła.


Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna, w przeciwieństwie do tej tradycyjnej dermatologii, nie zajmuje się leczeniem chorób. Jest to dziedzina która powstała i rozwija się z myślą o tym, aby nadawać skórze wspaniały wygląd i odmładzać ją. Spora część zabiegów estetycznych realizowanych w ramach dermatologii estetycznej skupia się właśnie na tym, aby zmieniać wygląd skóry, odmładzać ją.

Współczesna dermatologia estetyczna to naprawdę bardzo szerokie możliwości. Gabinety estetyczne oferują dzisiaj bowiem rozmaite zabiegi – począwszy od tych zupełnie mało inwazyjnych, które można wykonać bardzo szybko, aż po te, które później wymagają rekonwalescencji przez kilka dni.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach dermatologii estetycznej zalicza się między innymi peelingi, które poprawiają koloryt skóry, czy wyrównują te bardzo drobne zmarszczki, wstrzykiwanie botoksu, czy zabiegi laserowe IPL. Trzeba pamiętać, że wszystkie zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ich ceny są bardzo różne – zależą od rodzaju zabiegu oraz od miejsca, w którym go wykonujemy.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne. Zaznaczyć trzeba, że każdy, nawet najprostszy zabieg estetyczny zawsze obarczony jest jakimś ryzykiem. Jednak ewentualne skutki uboczne pojawiają się naprawdę bardzo rzadko. Zabieg poprzedzony szczegółowymi konsultacjami ze specjalistą i odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta to zawsze mniejsze ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków.

Dermatologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim osobom, które borykają się z niedoskonałościami ciała i skóry. Często te widoczne niedoskonałości wywołują kompleksy i zaniżają poczucie własnej wartości – to jest widoczne zwłaszcza u kobiet. Skorzystanie z możliwości współczesnej dermatologii jest więc sposobem nie tylko na poprawę wyglądu, ale również poprawę samooceny i samopoczucia.

 

Czym zajmuje się dermatolog estetyczny?

Dermatolog estetyczny to osoba, która przeprowadza zabiegi estetyczne, i która również prowadzi z pacjentami konsultacje w tym zakresie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane tylko i wyłącznie pod okiem lekarza tej dziedziny, który posiada oczywiście prawo do wykonywania zawodu. Takie zabiegi jak chociażby lifting czy przeszczep włosów wymagają na przykład nacięć chirurgicznych, a to musi wykonać osoba, która jest w tym zakresie odpowiednio wykwalifikowana.

Dobry dermatolog estetyczny to taki, który odpowiednio dopasuje zabieg do potrzeb danego pacjenta i wykona go skutecznie. Ale trzeba też pamiętać, że taki dobry dermatolog zawsze przedstawi pacjentowi listę ewentualnych powikłań po zabiegu, jak również całkowicie odmówi jego wykonania, jeżeli u pacjenta występują ku temu przeciwwskazania.

Wydawać by się mogło, że dermatolog estetyczny to ktoś, kto tylko poprawia wygląd, jednak nie jest to do końca prawda. Wiele osób ze względu na swoje kompleksy związane właśnie z wyglądem zamyka się w sobie, unika kontaktów z innymi ludźmi. Wykonanie zabiegu estetycznego i poprawienie niedoskonałości pozwala im na nowo odzyskać wiarę w siebie. Tak więc można powiedzieć, że dermatolog estetyczny leczy nie tylko ciało, ale i duszę.

 

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

Oferta dermatologii estetycznej to wiele zabiegów. Do najpopularniejszych należą botox, kwas hialuronowy, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, Regeneris, nici liftingujące, karboksyterapia i wiele innych. Każdy zabieg ma inne właściwości i przeznaczony jest do niwelowania różnych niedoskonałości. Dobór tego właściwego zabiegu zawsze musi być dokładnie skonsultowany ze specjalistą dermatologiem estetycznym. To właśnie on podpowiada rozwiązania odpowiednie dla danych problemów, wyklucza wszelkie przeciwwskazania i dobiera dla pacjenta takie parametry zabiegu, które dadzą najlepsze efekty.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Miałam usuwanego naczyniaka w gabinecie medycyny estetycznej. Bardzo jestem zadowolona,że trafiłam do takiego gabinetu, gdzie doradzono mi co należy zrobić aby zlikwidować tą zmianę.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły