Ekspresowe nawilżenie skóry

Ekspresowe nawilżenie skóry

Wiele osób boryka się z problemem zwiotczałej, suchej skóry, która jest pozbawiona blasku i elastyczności. W szczególności dotknięta nim zostaje skóra twarzy, której piękny i młody wygląd jest priorytetem. Pojawiają się na niej szybciej zmarszczki, a nawet przebarwienia. Jednak niektóre zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na jej ekspresowe nawilżenie i przywrócenie młodego i świeżego wyglądu. Jednym z nich jest mezoterapia.


Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia to nazwa zabiegów, które mają na celu dostarczenie do głębokich warstw skóry dobroczynnych substancji, wpływających na jej nawilżenie, odżywienie, regenerację czy odmłodzenie. Wyróżniamy dwa rodzaje zabiegu mezoterapii. Pierwszym z nich, który był najpierw stosowany w gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej to mezoterapia igłowa. Polega na wykonywaniu mikronakłuć w skórze, które pobudzają ją do samoregeneracji i wytwarzania włókien kolagenowych oraz elastyny. Poza tym poprzez nakłucia aż do skóry właściwej lub tkanki podskórnej są wprowadzane substancje odżywcze. Mezoterapię igłową przeprowadza się na kilka sposobów ze względu na wykorzystywaną do niej technikę. Pierwszy to po prostu nakłuwanie skóry za pomocą igły w strzykawce, w której znajduje się serum. Inny to pistolet, czyli automat równomiernie nakłuwający skórę. Kolejną techniką mezoterapii igłowej jest Roller. To obrotowy wałek pokryty mikroigłami. W ciągu jednej minuty może wykonywać nawet kilkaset tysięcy mikronakłuć w skórze. Ostatni i najnowszy z rodzajów zabiegu to Dermapen. Jest to urządzenie w kształcie pióra posiadające jednorazową głowicę z kilkunastoma mikroigłami. Mniejsza ilość igieł pozwala nakłuwać nawet mało dostępne obszary.

 

Z czasem w gabinetach medycznych pojawiła się również mezoterapia bezigłowa, która jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym. Wykorzystuje za to zjawisko elektroporacji, czyli procesów następujących podczas działania na skórę pola elektrycznego. Specjalne urządzenie powoduje powstawanie w skórze mikroskopijnych otworów, przez które do komórek dostają się substancje aktywne. Zabieg w porównaniu do mezoterapii igłowej jest całkowicie bezbolesny. Istnieją dwa rodzaje mezoterapii bezigłowej, które często istnieją jako osobne zabiegi. Jednym z nich jest sonoforeza, wykorzystująca nie działanie pola elektrycznego, a ultradźwięków. Ten masaż ultradźwiękowy zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, przez które mogą dostać się w głąb skóry specjalne substancje. Drugi rodzaj mezoterapii bezigłowej to jonoforeza. Jonoforeza wykorzystuje zjawisko dysocjacji elektrolitycznej powstającej podczas działania prądu stałego. Mogą więc w niej zostać zastosowane tylko substancje ulegające dysocjacji elektrolitycznej, czyli np.: kwasy, zasady i sole.

 

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wszystkie rodzaje mezoterapii przynoszą natychmiastowe efekty, które są widoczne gołym okiem. Skóra staje się nawilżona, elastyczna, gładka, nie ma na niej stanów zapalnych ani przebarwień. Poprawia się jej koloryt i struktura. Mezoterapia również jest świetnym sposobem na zmarszczki. Następuje głębokie odżywienie skóry, powstaje w niej kolagen i elastyna. Zabieg daje długotrwałe rezultaty, ponieważ nie tylko ekspresowo nawilża skórę i eliminuje jej problemy, ale też doprowadza do zmian w strukturze skóry. Wszystko to dzieje się przy ograniczonym ryzyku powstawania efektów ubocznych. Tylko podczas mezoterapii igłowej może pojawić się na skórze rumień, zasinienia lub infekcja wtórna. Jednak skutki uboczne występują rzadko i nie stanowią zagrożenia dla pacjenta. Mezoterapia jest zalecana również jako zabieg profilaktyczny, który podtrzyma piękny wygląd skóry na dłużej. Stosowana może być na obszarze całego ciała. Często pomaga zredukować blizny, rozstępy i inne zmiany skórne.

 

Przeciwwskazania

Najczęściej przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, cukrzyca, alergia, opryszczka, stosowanie leków przeciwnowotworowych czy przeciwzakrzepowych. Na pierwszej wizycie lekarz lub kosmetolog wykluczy również inne przeciwwskazania do zabiegu, na podstawie oceny stanu skóry i wywiadu z pacjentem.

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Począwszy od jesieni zaczynam serię zabiegów mezoterapii. Sukcesywnie co kilka tygodni i tak do wiosny. Dla mojej suchej skóry ten zabieg okazał się zbawienny. Widzę ogromną różnicę po mezoterapii.
karina
5/5
Chyba w końcu odważę się na zabieg, skoro piszecie że nie boli i można go robicie go często to czemu ja bym nie miała spróbować? Może namówię na niego przyjaciółkę żeby było raźniej
AnnaB
5/5
Mezoterapia igłowa była dla mnie bardzo bolesna i byłam na niej tylko raz. ale odkąd kosmetyczka poleciła mi mezoterapię bezigłową jestem na niej regularnie bo nie boli a przynosi świetne efekty.
Roma
5/5
Chodzę na mezoterapię dwa razy do roku. Naprawdę warto. Moja skóra dostaje zastrzyk witamin i po kilku zabiegach widzę, że jest w zdecydowanie lepszej formie a ja o prostu wygladam młodziej.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły