Jak działa kwas hialuronowy?

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie człowieka. Podstawową jego funkcją jest wiązanie wody. Jednak wraz z wiekiem nasza skóra traci ten składnik, przez co zmienia się jej wygląd.


Kwas hialuronowy w organizmie człowieka występuje w postaci soli sodowej. Jego najwyższe stężenie znajduje się w ciele szklistym oka oraz mazi stawowej. Ponadto kwas hialuronowy jest też składnikiem tkanki łącznej i płynów ustrojowych.

Każdego dnia ludzki organizm traci około 30 procent kwasu hialuronowego. Ulega on bowiem rozkładowi, a na jego miejsce powstają zupełnie nowe komórki. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie znacząco spada. Przez to właśnie wszystkie tkanki, w których to kwas się znajduje, ulegają degeneracji. Jest to widoczne zwłaszcza na skórze twarzy – z wiekiem pojawiają się na niej zmarszczki, traci ona swoją jędrność. Niedobory kwasu hialuronowego uzupełnia się poprzez zastosowanie różnych metod. Mogą to być kremy, tabletki, albo zastrzyki.

 

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej i kosmetyce

Coraz więcej osób korzysta dziś z dobrodziejstw medycyny estetycznej i nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Kwas hialuronowy jest jedną z najpopularniejszych substancji, które stosuje się w celu poprawienia wyglądu skóry. Kwas ten jest składnikiem wielu różnych kremów odmładzających oraz tych przeciw starzeniu się. W medycynie estetycznej natomiast kwas hialuronowy podaje się pod skórę w formie zastrzyków. To doskonała metoda na odmłodzenie skóry i zniwelowanie różnego typu zmarszczek. Preparaty z kwasem, które to wstrzykuje się pod skórę to zazwyczaj niezwykle elastyczny i plastyczny żel, który po dostaniu się pod skórę skutecznie wypełnia zmarszczki. Trzeba jednak pamiętać, że efekty tego typu są czasowe. Kwas hialuronowy bowiem, podobnie jak ten naturalny, po prostu rozkłada się w organizmie. Trwałość zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ocenia się na czas około 6 do 12 miesięcy.

 

Inne zastosowania kwasu

Kwas hialuronowy jest składnikiem, który może być również stosowany jako substancja wspomagająca gojenie się oparzeń, ran oraz wrzodów skóry. W okulistyce składnik ten wykorzystywany jest między innymi przy produkcji kropli do oczu oraz płynów do soczewek kontaktowych. Również w trakcie niektórych zabiegów chirurgicznych oczu korzysta się z tego kwasu. Z kolei w ortopedii kwas hialuronowy stosowany jest przy leczeniu schorzeń stawów oraz kości.

Kwas hialuronowy znany jest większości osobom tylko ze swoich doskonałych właściwości kosmetycznych. Jednak jest to składnik, który z powodzeniem stosowany może być w wielu innych korzystnych dla organizmu zabiegach z różnych dziedzin.

Trzeba pamiętać, że kwas hialuronowy jest bardzo bezpieczny w zastosowaniu. Dlatego właśnie cieszy się olbrzymia popularnością. Każdy organizm wytwarza bowiem samoczynnie kwas, dlatego preparat ten, nawet podany w zabiegu kosmetycznym, nie powinien w żaden sposób szkodzić pacjentowi.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły