Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Zmarszczki na czole to zmora wielu osób, a zwłaszcza kobiet. Spośród wszystkich zmarszczek pojawiających się na twarzy – te na czole są najbardziej widoczne. Jak powstają i jak z nimi walczyć skutecznie?


Jak powstają zmarszczki na czole?

Jest wiele przyczyn powstawania głębokich zmarszczek na czole. Predyspozycje do nich są niejednokrotnie dziedziczne. Duży wpływ na ich powstawanie ma również typ cery. Najpóźniej starzeje się skóra tłusta, tak więc teoretycznie na niej zmarszczki powinny pojawić się najpóźniej. Najszybciej zmarszczki pojawiać się będą na skórze suchej lub niewystarczająco nawilżonej. Zarówno typ skóry, jak i jej stan wpływają na proces starzenia się, a tym samym pojawienie się tych niechcianych zmarszczek na czole.

 

Oczywiście nie można tutaj pominąć najistotniejszego faktu – skóra sama z siebie starzeje się z upływem lat, tak więc zmarszczki pojawią się na niej prędzej czy później. Z wiekiem skóra twarzy traci też pierwotny blask i pojawia się na niej sporo zmian. Poza zmarszczkami mogą to być chociażby przebarwienia. Zmarszczki na czole widoczne są przede wszystkim podczas marszczenia czoła na przykład ze złości lub zmartwienia. To również może mieć wpływ na ich pogłębianie.

 

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Pojawienie się zmarszczek na czole można opóźnić poprzez odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Oczywiście jeżeli te zmiany już się pojawią, to żaden krem w pełni ich nie usunie, jednak dobrej jakości kosmetyki pomogą zachować zdrowy stan skóry przez dłuższy czas, aniżeli jest to możliwe bez zastosowania jakiejkolwiek pielęgnacji. Podstawą jest tutaj zastosowanie odpowiedniego kremu na zmarszczki. Jest kilka podstawowych zasad, których warto przestrzegać przy wyborze takiego kremu. Przede wszystkim lepiej wybierać kosmetyki od znanych i sprawdzonych producentów, dobrze będzie jeżeli krem bogaty będzie w retinol lub hydroksykwasy. Aby uniknąć ewentualnych podrażnień, alergii na początek warto zastosować próbkę takiego kremu – mając pewność, że jest właściwy dla cery, można go stosować bez obaw. Najlepszym rozwiązaniem będzie krem mocno nawilżający.

 

Poza samymi kremami bardzo istotny w walce ze zmarszczkami jest też tryb życia. Aby utrzymać odpowiedni stan skóry bardzo ważne jest picie dużych ilości wody, jest to bowiem świetny sposób na nawilżenie skóry od wewnątrz. Warto spożywać dużo warzyw i owoców, które zawierają sporo cennych dla skóry witamin, opóźniających procesy starzenia się – C, A, K, E. Istotną kwestią jest też odpowiednia dawka snu każdego dnia – skóra również musi wypocząć.

 

Zabiegi redukujące zmarszczki

Oczywiście powyższe metody nie sprawią, że zmarszczki na czole zupełnie znikną. Całkowite pozbycie się widocznych już zmarszczek i bruzd na czole możliwe jest tylko i wyłącznie przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów. Najczęściej korzysta się tu z kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To właśnie kwas odpowiada za napięcie skóry i jej zdrowy wygląd. Jednak wraz z wiekiem substancja ta naturalnie zanika, przez co skóra zmienia się – pojawiają się na niej widoczne zmarszczki, również te na czole. Kwas hialuronowy jest więc z powodzeniem stosowany w zabiegach redukujących zmarszczki. Pod skórę, w miejscu zmienionym zmarszczkami, wstrzykuje się odpowiedni preparat. Polecanym jest tutaj wypełniacz ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną oferowany przez IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to preparat najwyższej jakości, którego zastosowanie gwarantuje zadowalające efekty w zakresie walki ze zmarszczkami. Preparat można z powodzeniem stosować nie tylko na zmarszczki na czole, ale również do likwidacji cieni pod oczami, zmarszczek wokół ust, zmarszczek śmiechowych. ZFill może być z powodzeniem stosowany na twarz, szyję, dekolt, ramiona i inne części ciała. Zastosowanie kwasu hialuronowego to najpopularniejsza metoda walki ze zmarszczkami. Daje on bowiem oczekiwane efekty, a jednocześnie jest w pełni bezpieczny dla organizmu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Nie mam jeszcze widocznych zmarszczek, ale to zasługa tego,że dbam o swoją skórę i stosuję różne kosmetyki i zabiegi na twarz.
5/5
Stosowałam różnego rodzaju kremy i maseczki , ale zmarszczki i tak się pojawiły. Pewnie wybiorę się na kwas hialuronowy. Wiele spośród moich znajomych było już na tym zabiegu i widać zdecydowaną różnicę.
5/5
Kwas hialuronowy bardzo dobrze poradził sobie ze zmarszczkami na czole, już nie mam po nich śladu. Z pewnością powtórzę ten zabieg bo daje świetne efekty.
5/5
U mnie te zmarszczki pojawiły się bardzo szybko i żadne kremy nie pomogły. Kwas hialuronowy za to zdziałał cuda. Efekty były widoczne po pierwszym zabiegu i utrzymywały się bardzo długo. Jestem zadowolona z tego zabiegu.
Lila95
5/5
Od jakiego wieku najlepiej zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Mam 22 lata i obawiam się że za jakiś czas zmarszczki zaczną mi się pojawiać.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły