Jak wyszczuplić twarz?

Jak wyszczuplić twarz?

Czy istnieją jakieś skuteczne metody na wyszczuplenie twarzy? Oczywiście, że tak – z pomocą przychodzi tutaj medycyna estetyczna oferując szereg sprawdzonych zabiegów. Oto kilka z nich.


Kształtna i szczupła twarz to marzenie wielu osób. Niestety nie każdy został obdarzony przez naturę owalnym kształtem twarzy – a taki uznawany jest za idealny. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak szereg zabiegów, dzięki którym można znacząco poprawić kształt twarzy oraz ją wyszczuplić.

 

Wolumetria

Wolumetria to zabieg, który daje doskonałe efekty w zakresie modelowania twarzy. Metodę tę stosuje się na przykład w przypadku problemu ze zbyt mocno wysuniętym podbródkiem lub bardzo mocno zarysowaną linią żuchwy. Zabieg wolumetrii to wypełnianie tkanek miękkich odpowiednio do tego przeznaczonym preparatem - to preparat na bazie kwasu hialuronowego. Wstrzykuje się go przy użyciu bardzo cienkiej igły, po wcześniejszym znieczuleniu. Wolumetria jest zabiegiem, który daje niemalże natychmiastowe efekty. Twarz zostaje wyszczuplona, uwydatniają się kości policzkowe, a skóra twarzy staje się wyraźnie napięta. Wolumetria jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego polecana jest osobom w różnym wieku.

 

Korekcja linii żuchwy

Niechirurgiczna korekcja linii żuchwy to zabieg, który stosuje się przede wszystkim w celu likwidacji problemu tzw. „kwadratowej szczęki”. Zabieg taki wykonuje się wykorzystując odpowiednie wypełniacze – najczęściej jest to toksyna botulinowa. Substancję wstrzykuje się w mięśnie żwacza za pomocą specjalnej bardzo cienkiej igły. W efekcie zmniejsza się objętość mięśnia, a twarz zyskuje bardzo łagodny i owalny kształt. Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć po około tygodniu. Jednak cały proces modelowania trwa mniej więcej do 6 tygodni. Nie jest to też efekt trwały – utrzymuje się przez około pół roku. Po tym czasie dobrze jest go powtórzyć i to nie jedne raz, a raczej aż do uzyskania długotrwałych skutków. Każdy następny zabieg wpływa bowiem na wydłużenie działania substancji wstrzykiwanej pod skórę. Doskonale uelastycznia też skórę.

 

Nici liftingujące

Nici liftingujące to metoda stosowana przede wszystkim w walce z problemem opadającej skóry na szyi i podbródku, wokół policzków, w kącikach ust, czy też opadającej skóry wokół żuchwy. Ogromną zaletą nici jest ich bardzo skuteczne działanie oraz wchłanialność. O niciach liftingujących mów się nawet często, że jest to metoda rewolucyjna. Wykonane są z naturalnych składników – to między innymi kwas polimlekowy, który skutecznie wspomaga naturalną rewitalizację skóry. Zabieg rozpoczyna się od wykonania na skórze niewidocznych nakłuć, przez które następnie wprowadza się nici. Te z kolei mocowane są naprzeciwko siebie przy użyciu specjalnie przeznaczonej to tego igły. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu widoczne są pierwsze jego efekty. Po około 2 tygodniach widoczny jest już ten właściwy kształt twarzy, jaki zamierzony był poprzez wykonanie zabiegu. Efekty zabiegu utrzymują się bardzo długo, bo aż do 3 lat. Nici liftingujące sprawiają, że skóra twarzy zostaje wygładzona i ujędrniona, a co za tym idzie wygląda szczuplej i młodziej.

 

Termolifting RF

Termolifting RF to również doskonała metoda na poprawienie owalu twarzy i jej wyszczuplenie. Zabieg skutecznie unosi opadającą skórę na policzkach, wygładza zmarszczki wokół ust i oczu. Taki termolifting wykonywany jest oczywiście przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonego urządzenia, które emituje fale radiowe do poszczególnych partii twarzy. Jest to stymulacja skóry, która pobudza ją do naturalnej produkcji włókien kolagenowych. Cały zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, a trwa najczęściej około pół godziny. Efekt termoliftingu to widoczne odmłodzenie skóry i wymodelowanie problematycznych partii twarzy. Termolifting RF pozwala zaznaczyć linię podbródka i żuchwy, dzięki czemu nabierają one nowego i korzystnego kształtu. Aby utrwalić lub wzmocnić efekty można wykonać serię dwóch lub trzech zabiegów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Ja znowu jestem bardzo zadowolona z zabiegu Wolumetria Twarzy. Dzięki temu zabiegowi pozbyłam się w końcu dziwnym przebarwień skórnych oraz poprawiłam kształt swojej twarzy. Zabieg według mnie jest skuteczny i mogę go polecić. Wystarczy dobrze zapoznać się z gabinetem gdzie zostanie wykonany zabieg. Musi być najlepszy, bo spotkałam się z przypadkami gdzie wolumetria miała duże skutki uboczne dla kobiet co zdecydowały się na tańsze usługi i gorszy sprzęt kosmetyczny.
3/5
Nici liftingujące mnie zainteresowały. Pierwszy raz o nich słyszę.
Magda1990
5/5
Skorzystałam z termoliftingu 4 razy razy i jestem zadowolona z efektów. Kształt mojej twarzy wyraźnie się poprawił. Fajnie opisany artykuł.. Pozdrawiam :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły