Jakie zabiegi medycyny estetycznej polecane są jesienią?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej polecane są jesienią?

Skóra po lecie często jest wysuszona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poza tym pojawiają się na niej przebarwienia od promieni słonecznych, a nawet zmiany trądzikowe, ponieważ zwiększa się produkcja sebum i dochodzi co rozszerzania i zatykania porów. Jednak zabiegi wykonywane na jesień nie tylko mają za zadanie zregenerować skórę po lecie, ale też przygotować ją na nadchodzącą zimę. Jakie konkretnie terapie są polecane w profesjonalnych gabinetach medycznych?


Oczyszczanie i odświeżanie skóry

Jesienią polecane są szczególnie peelingi chemiczne z kwasami. W lecie nie można ich wykonywać ze względu na większe promieniowanie słoneczne. Skóra po złuszczeniu jest wrażliwa i bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Poza tym w lecie pojawiają się na niej przebarwienia, alergie czy uszkodzenia, więc nie należy dodatkowo narażać jej na działalność kwasów chemicznych. Jakich dokładnie kwasów używa się w gabinetach kosmetologicznych? Najczęściej są to kwas glikolowy migdałowy, salicylowy. Zabieg z użyciem kwasów jest bezbolesny i nie należy się go obawiać. Może tylko pojawić się podczas niego lekkie szczypanie czy kłucie, jednak nie występuje we wzmożonym stopniu. Peelingi chemiczne kwasami są polecane do pozbycia się naskórka zniszczonego po lecie. Po zabiegu skóra jest gładsza, jędrniejsza, a także mogą zniknąć z niej mało widoczne przebarwienia czy zmarszczki.

 

Usuwanie przebarwień i popękanych naczynek

Jeśli zaś mowa o przebarwieniach, to często mamy z nimi do czynienia właśnie po lecie. Ich najczęstszym przykładem są piegi, które przez jednych uważane są za ozdobę skóry, a przez innych za jej szpecący element. Skutecznym zabiegiem na różne rodzaje przebarwień jest cosmelan. Usuwa on nawet stare plamy czy blizny. Zabieg polega na połączeniu peelingu chemicznego z dermokosmetykami. Poza tym polecany jest również na rozszerzone pory i drobne zmarszczki. Zmniejsza wydzielanie sebum oraz stymuluje produkcję kolagenu.

 

Lato sprzyja także pękaniu naczynek włosowatych, które uwidaczniają się na skórze jako cienkie, czerwone nitki. Najlepszą metodą na ich usunięcie jest zastosowanie lasera IPL albo VPL. Dzięki laserowi ścianki naczynek zostają wysuszone i problem się nie pogłębia. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia blizn na skórze. Należy jednak pamiętać, że laser nie leczy problemu pękających naczynek, a jedynie eliminuje jego objawy.

 

Odżywienie za pomocą witamin i minerałów

Skóra po lecie i przed zimą potrzebuje zastrzyku dobroczynnych substancji, by mogła zarówno się zregenerować, jak i przygotować na nadchodzące zmiany temperatur i inne warunki zewnętrzne. Tutaj na pomoc przychodzi jej mezoterapia. Zabieg można wykonać na dwa sposoby – jako mezoterapię igłową i mezoterapię bezigłową. Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry składnikami odżywczymi za pomocą cienkich i krótkich igiełek. Mezoterapia bezigłowa jest natomiast metodą wprowadzania ich pod skórę za pomocą zjawiska elektroporacji, wykorzystującego impulsy elektryczne o częstotliwości radiowej. Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjna, a substancje aktywne wnikają w skórę za pomocą jej naturalnych kanałów, które otwierają się w wyniku działania prądem. Jakie najczęściej substancje są w ten sposób wprowadzane pod skórę? Są to witaminy i minerały, a także kwas hialuronowy. Często tworzone są specjalne koktajle odżywcze, które składają się z wielu składników i wykazują działanie zarówno odżywcze, regeneracyjne, odmładzające, jak i lecznicze dobierane w zależności od konkretnego problemu.

 

Piękne ciało po lecie

Jednak zabiegi polecane po lecie to nie tylko te na skórę twarzy czy szyi. Warto zadbać teraz o całe ciało, które wymaga pielęgnacji bez względu na porę roku. Jesień to najlepszy czas na depilację laserową, która nie może być wykonywana na świeżej opaleniźnie, a także wszelkie zabiegi z użyciem fal radiowych albo niskich temperatur. Pacjenci często wybierają w gabinetach medycyny estetycznej terapie, mające na celu redukcję rozstępów, cellulitu czy zbędnej tkanki tłuszczowej np.: terapię falą uderzeniową albo kriolipolizę.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zapisałam się na zabieg z wykorzystaniem lasera IPL. Dopiero byłam na kilku zabiegach,ale już widzę ,że przebarwienia znaczenie się zmniejszyły. Zabieg nie jest bolesny, czasem tylko odczuwa się ciepło.
Wioleta Kryńska
5/5
Jesień to świetna pora na zabiegi! Jestem kosmetologiem i szczerze je polecam moim klientkom. Sama korzystam z peelingów kwasami oraz mezoterapii. Skóra od razu staje się gładsza i jędrniejsza.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły