https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Krioterapia - IMESO
Krioterapia

Krioterapia

Krioterapia to inaczej leczenie zimnem. Terapia ta jest wykorzystywana już od starożytności, zwłaszcza w celu niwelowania dolegliwości bólowych. Zabieg pozwala na obniżenie temperatury tkanek, zahamowanie procesów zapalnych oraz zmianę napięcia mięśni. Poza tym krioterapia w dermatologii stosowana jest do leczenia chorób skóry, stanowiąc bezpieczną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych lub tych z wykorzystaniem lasera. Zimno pomaga również w przeprowadzeniu wielu zabiegów medycyny estetycznej, które dzięki niemu stają się mniej bolesne.


Krioterapia miejscowa i ogólna

Krioterapia stała się wszechstronną metodą leczenia. Zimno wpływa pozytywnie na naszą skórę, co wykorzystywane jest przez nas na co dzień. Zarówno podczas urazów, oparzeń czy innych uszkodzeń skóry najczęściej sięgamy właśnie po lód, który łagodzi ból i usuwa opuchliznę. Tak samo w krioterapii wykorzystuje się niskie temperatury do leczenia chorób. Wyróżniamy krioterapię miejscową i ogólną. Miejscowa polega na emitowaniu zimna na wybraną powierzchnię ciała. Do krioterapii ogólnej są zaś wykorzystywane specjalne komory krioterapii, w których panują niskie temperatury do -150 stopni Celsjusza i pacjent wchodzi do nich w całości, ubrany jedynie w bieliznę.

 

Miejscowa krioterapia często jest wykorzystywana w dermatologii. Ma ona na celu nie tylko pozbycie się pewnych dolegliwości, ale również pozwala na przeprowadzanie innych zabiegów, które z reguły są dość bolesne dla pacjenta.

 

Wykorzystanie krioterapii w dermatologii

Krioterapia jest stosowana do leczenia brodawek wirusowych, nawet tych wywołanych wirusem HPV, brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich, zrogowaceń od słońca czy też zmian naczyniowych. Poza tym terapia wykorzystywana jest do likwidacji blizn i bliznowców, kurzajek i nagniotków, naczyniaków i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Daje ona również rezultaty łagodząc zmiany trądzikowe i pozostałości po nich na skórze. Zabieg może być stosowany jednorazowo lub w cyklach. Z powodzeniem przeprowadzany jest on na różnych partiach ciała, bez względu na wiek. Terapia zimnem nie wywołuje bólu, a jedynie towarzyszy jej dyskomfort wywołany przez niską temperaturę. Rzadko dochodzi podczas niej do powikłań. W niewielu przypadkach po zakończeniu zabiegu pojawić się może rumień albo ból czy w późniejszym czasie wtórne infekcje. Są one jednak bardzo rzadkie. Po krioterapii nie powstają również blizny, w miejscu leczenia pojawia się tylko strupek, a następnie podlega ono całkowitemu wygojeniu.

 

ZCryo 6 – urządzenie do krioterapii

Zimmer ZCryo 6 Derma Cooler to urządzenie do krioterapii, które emituje zarazem zimne i suche powietrze. Dzięki temu zmniejsza ono ból pojawiający się podczas zabiegów laserami i IPL. Chłodzenie skóry zmniejsza również ryzyko wystąpienia uszkodzeń termicznych skóry oraz redukuje obrzęk pojawiający się podczas zabiegów. Dzięki specjalnej technologii urządzenie może pracować cały dzień, tak samo efektywnie chłodząc ciało pacjenta. Może więc być ono stosowane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Chłodzenie ZCryo 6 jest bezkontaktowe i często stosuje się je zarówno przed zabiegiem, w jego trakcie lub tuż po nim. Za pomocą specjalnego adaptera wąż chłodzący można połączyć z sondą lasera, więc chłodzenie następuje dokładnie w miejscu zabiegu.

 

Urządzenie ZCryo6 może być stosowane podczas zabiegów dermatologicznych takich jak:

  • laser frakcyjny,
  • laser w depilacji,
  • laser Q-switch,
  • lasery do zamykania naczynek,
  • laser CO2,
  • zabieg lampami IPL czy VPL,
  • iniekcje,
  • silne peelingi.


Aparat do krioterapii Cryo 6 to urządzenie łatwe w obsłudze, ekonomiczne i ekologiczne. Posiada ekran dotykowy oraz 9 stopni mocy. Nie korzysta ono ze skroplonych gazów podczas swojej pracy i zapewnia maksymalną wydajność przy niskich kosztach eksploatacji. Sprzęt osiąga temperaturę około -30 stopni Celsjusza. ZCryo 6 jest wygodny w obsłudze i pozwala na płynną zmianę parametrów, nawet w trakcie zabiegu. Urządzenie znajduje się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP.

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 30-38mm)

Komentarze

5/5
Moja mama ma bardzo dużo brodawek. Zaczęły się pojawiać w późniejszym wieku. Czy to jest kwestia dziedziczna? Muszę ją umówić na taki zabieg,bo wspominała, że źle się z tym czuje. Przeszkadzają jej, a poza tym nie wyglądają estetycznie.
Krzysztof
5/5
bardzo ciekawy zabieg i sadze ze bedzie cieszyl sie duza popularnoscia :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1