Jak już zostało wyżej wspomniane, kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu, który będąc do niego przyzwyczajonym nie odrzuca go.
Dermatolodzy są zgodni – kwas hialuronowy zawdzięcza swą popularność nie tylko szybko widocznym efektom stosowania, wszechstronności (stosowany może być na niemal całym ciele), sposobności korekcji nieznacznych defektów oraz możliwości finezyjnego modelowania rysów twarzy, ale również temu, co najważniejsze – bezpieczeństwu stosowania.
Powikłania następujące po zastosowaniu kwasu hialuronowego nie zdarzają się prawie nigdy, a ilość przeciwwskazań do jego użytku jest wyjątkowo niska.
W przypadku zaistnienia powikłań możliwe jest zaś zastosowanie hialuronidazy, czyli enzymu, który ułatwia usunięcie kwasu hialuronowego z organizmu.
Jest to zatem preparat, który cechuje bezpieczeństwo, niski stopień inwazyjności, potwierdzona wysoka skuteczność działania oraz wyjątkowo pozytywne oddziaływanie na skórę, która zostaje nie tylko rewitalizowana bądź modelowana, lecz również zdrowo i naturalnie nawilżona.
Kwas hialuronowy jest bezapelacyjnie nieodłącznym elementem medycyny estetycznej. W czym jednak kwas hialuronowy usieciowany jest inny niż kwas hialuronowy nieusieciowany? Nieusieciowana wersja stosowana jest w celu rewitalizacji skóry, czyli aktywowaniu jej funkcji biologicznych w celu optymalizacji jej fizjologii oraz poprawy wyglądu.
Jeżeli mówimy zaś o usieciowanym kwasie hialuronowym, to jest on stosowany przez specjalistów medycyny estetycznej do modelowania twarzy oraz roli wypełniacza.
Problematycznym może być fakt, że nie istnieją jeszcze regulacje prawne, które dotyczyłyby zasad działania gabinetów medycyny estetycznej, w których stosowane są preparaty zawierające kwas hialuronowy. Korzystając z usług określonego specjalisty upewnijmy się, że stosuje on rekomendowane preparaty pokroju wypełniaczy HA – ZFill, które w niedalekiej przeszłości otrzymały tytuł produktu roku od Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi dot. bezpieczeństwa i skuteczności.
Źródło: iMeso.pl
Komentarze