Mezoterapia – sposób na gęste i mocne włosy - IMESO
Mezoterapia – sposób na gęste i mocne włosy

Mezoterapia – sposób na gęste i mocne włosy

Mezoterapia skóry głowy to coraz częściej stosowany zabieg. Nie tylko zagęszcza i wzmacnia włosy, ale też przeciwdziała ich wypadaniu. Dzięki dostarczeniu pod skórę składników odżywczych i witamin można zatrzymać łysienie, które często bywa trudnym do rozwiązania problemem. W tym wypadku mezoterapia skóry głowy doskonale się sprawdza. To jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który stosowany jest zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.


Jak wygląda mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy wybierana jest zarówno przez kobiety, które chcą zagęścić i wzmocnić włosy, jak i przez mężczyzn, którzy często borykają się z problemem łysienia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu wierzchniej warstwy skóry preparatami pobudzającymi wzrost włosów oraz hamującymi ich wypadanie. Są to głównie leki przeciwzapalne, ale też witaminy i inne substancje odżywcze wpływające na kondycję włosów i pobudzające ich wzrost. Mezoterapia nie należy to zabiegów bolesnych, jednak pacjenci mogą odczuwać mniejszy lub większy dyskomfort związany z nakłuciami. Wykonywane są one za pomocą zwykłej igły albo automatycznego pistoletu. Czasami podczas mezoterapii stosowane jest znieczulenie miejscowe np.: w kremie albo sprayu. Zestaw wstrzykiwanych substancji jest indywidualnie dobierany do każdego pacjenta.

 

Nowoczesna forma mezoterapii skóry głowy zakłada nie jej nakłuwanie a wprowadzanie dobroczynnych substancji za pomocą ultradźwięków. Chociaż metoda wydaje się bardziej komfortowa dla pacjenta, przynosi mniejsze rezultaty. Mezoterapia bezigłowa może bowiem natrafiać na bariery w postaci m.in.: zrogowaciałego naskórka i wówczas ultradźwięki nie wprowadzą substancji dokładnie pod skórę. Wybór metody należy jednak do pacjenta, a lekarz powinien omówić je obydwie i zaproponować dla niego najlepsze rozwiązanie.

Bez względu na wybór rodzaju mezoterapii, trwa ona około 30 minut i obejmuje kilka sesji.

 

Wskazania do zabiegu

Z zabiegu powinny w szczególności skorzystać osoby, którym nadmiernie wypadają włosy. Może być to spowodowane nieodpowiednią dietą, słabym krążeniem, zaburzeniami hormonalnymi, ciążą, laktacją, nadmierną ekspozycją skóry na słońce albo stresem. Poza tym mezoterapia skóry głowy polecana jest pacjentom dotkniętym łysieniem plackowatym, łysieniem rozlanym czy też łysieniem typy męskiego. Mezoterapia może być także wykonywana profilaktycznie. Korzystają z niej często osoby ze słabymi, rzadkimi włosami, które chcą je wzmocnić i odżywić. Zwłaszcza kobiety, które marzą o długich i mocnych włosach, wybierają mezoterapię jako zabieg upiększający.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii skóry głowy

Mimo wielu korzyści zabiegu, nie każdy może się mu poddać. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii skóry głowy. Są to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • menstruacja,
  • nowotwory,
  • cukrzyca,
  • alergie na stosowane preparaty,
  • stany zapalne skóry,
  • infekcje skóry,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • skłonność do powstawania blizn.


Kiedy wypadanie włosów powinno zaniepokoić?

Wypadanie włosów jest jednak naturalnym procesem i nie zawsze należy szukać dla nich ratunku. Dziennie człowiek traci około 100 włosów. Na miejscu każdego z nich wyrasta jednak następny. Zwłaszcza przy włosach długich może się wydawać, że wypada ich bardzo dużo, bo zostają na grzebieniu czy w odpływie po kąpieli, ale nie należy się tym zbytnio martwić. Więcej włosów wypada także wiosną czy jesienią kiedy organizm może być osłabiony. Powinna wówczas pomóc odpowiednia pielęgnacja i suplementacja. Dopiero kiedy to nie pomaga, a włosów zaczyna wypadać coraz więcej, należy przyjrzeć się dokładnie problemowi. U panów zazwyczaj łysienie jest związane z hormonami i często następuje genetycznie. Rzadziej dzieje się tak u pań. Kiedy włosy wypadają w dużych ilościach, najlepiej zasięgnąć porady lekarza. W pierwszej kolejności należy bowiem zatrzymać proces, a kolejnym krokiem może być odpowiednia terapia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Moja fryzjerka zauważyła, że włosy po ciąży bardzo mi się przerzedziły i poleciła mi ten zabieg. Rzeczywiście po całej serii mezoterapii zauważyłam ogromną różnicę. Włosy mam teraz gęściejsze i już nie są takie suche i łamliwe jak przedtem.
Polka
5/5
Po ciąży włosy zaczęły mi wypadać garściami. Nie dość, że zawsze były słabe to jeszcze zaczęły wypadać. Byłam zrozpaczona. Wówczas mąż sprezentował mi serię zabiegów mezoterapii. Jestem mu bardzo wdzięczna. Włosy przestały wypadać, mało tego są teraz mocniejsze i gęste
darek
5/5
Mam 25 lat i już na głowie pojawiają mi się zakola. To jakaś masakra. Ten artykuł pokazała mi dziewczyna. Może to dobry pomysł, nie chcę już do końca życia tak wyglądać i chyba zdecyduję się na konsultację z lekarzem w jakiejś klinice. Wcale się tego nie wstydzę, facet musi o siebie zadbać.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły