Mikropigmentacja skóry głowy - IMESO
Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy

Łysienie to przypadłość, która dotyka ponad 50% mężczyzn, a także zdarza się u kobiet. Ciężko jest zatrzymać wypadanie włosów i po pewnym czasie większość osób po prostu godzi się z zaistniałym stanem rzeczy. Aby ukryć łysienie warto skorzystać z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. To nowoczesna metoda maskowania łysienia, która została opracowana do ukrywania łysiny oraz blizn na głowie, powodujących jej mało estetyczny wygląd.


Dlaczego łysiejemy?

Łysienie jest powodowane przez wiele czynników. Po pierwsze wiele osób otrzymuje je w spadku w genach. Łysienie androgeniczne, czyli występujące u mężczyzn jest problemem ponad 50% z nich. Wówczas włosy zaczynają wypadać po 40 roku życia albo nawet wcześniej. Łysienie zazwyczaj objawia się powstawaniem charakterystycznych zakoli na bokach głowy albo utratą włosów na jej szczycie. Kobiety również zmagają się z problemem łysienia. Wówczas w ich organizmie występuje więcej androgenów. Ponadto czynnikami sprzyjającymi łysieniu są: nieprawidłowa dieta, stres, choroby skóry a nawet niedobory witamin. Duży wpływ na kondycję włosów mają przyjmowane leki. Łysienie jednak nie zawsze oznacza chorobę. Czasami jest ono po prostu związane ze starzeniem się organizmu i nie jesteśmy w stanie go zatrzymać.

 

Co na to medycyna estetyczna?

Istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które maskują łysienie i pozwalają na odzyskanie komfortu życia. Należy bowiem przyznać, że wiele osób czuje się przez utratę włosów mało atrakcyjnie i jest to istotny problem natury estetycznej. Mikropigmentacja skóry, czyli sculp micropigmentation, to zabieg, który polega na maskowaniu łysienia. Jest on jednak wykonywany nie tylko w przypadku utraty włosów, ale też np.: przy obecnych na skórze bliznach, które pozwala zatuszować. Pod skórę wprowadzane są tutaj specjalne pigmenty, dzięki którym zyskujemy złudzenie krótko ostrzyżonych włosów. Kolory pigmentów są dobierane według preferencji pacjenta, jednak najlepiej wybrać odcień zbliżony do brwi lub zarostu, by efekt był jak najbardziej naturalny. Około tygodnia wcześniej wykonywany jest na skórze test, który wyklucza uczulenie na barwniki. Cały zabieg trwa zaś około 1-6 godzin w zależności od obszaru skóry poddawanego mikropigmentacji. Może być ona wykonywana w dwóch, a nawet trzech sesjach, co zależy od pożądanych rezultatów. Przy nakłuwaniu skóry pacjent może odczuwać delikatny ból, jednak wiele profesjonalnych gabinetów medycznych czy kosmetycznych stosuje środki znieczulające eliminujące pojawienie się dolegliwości bólowych czy dyskomfortu podczas mikropigmentacji.

 

Efekty zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to tak naprawdę wykonanie medycznego tatuażu na głowie. Nie należy jednak mylić zabiegu z tatuażem wykonanym w salonie tatuażu. Mikropigmentacja gwarantuje naturalny efekt w postaci bardzo cienkich punktów skutecznie imitujących meszki włosowe. Metoda ta nie tylko sprawdza się w przypadku całkowitej łysiny, ale też pomaga uzupełnić przerzedzone włosy czy ukryć mało estetyczne blizny. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają kompleksy związane z powstawaniem zakoli. Po zakończeniu zabiegu efekt nie jest od razu widoczny, ponieważ następuje opuchlizna skóry głowy. Jednak znika ona w przeciągu kilku dni, w szczególności jeśli stosujemy na niej specjalne preparaty łagodzące. Na początku barwnik jest dość intensywny, jednak blednie on w ciągu tygodnia. Naturalny efekt krótko ostrzyżonych włosów utrzymuje się nawet 3-6 lat.

 

Wskazania do stosowania mikropigmentacji skóry głowy:

 • krycie łysienia na czubku głowy,
 • krycie łysienia na zakolach,
 • całkowita lub częściowa utrata włosów,
 • łysienie plackowate,
 • łysienie rozproszone,
 • blizny i ubytki włosów powstałe po urazach czy zabiegach.

 

Poza tym mikropigmentacja jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku:
 • zagęszczenia lub rekonstrukcji brwi,
 • rekonstrukcji zarostu,
 • rekonstrukcji kształtu i koloru warg,
 • kamuflowania przebarwień skóry,
 • odtwarzania brodawki sutkowej po mastektomii a nawet jej odtworzenia 3D.

 

Żródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 22-28mm)

Komentarze

5/5
Cieszę się, że znalazłam ten artykuł. Od dłuższego czasu szukałam skutecznej metody leczenia łysienia plackowatego. Byłam załamana kiedy pojawiło się u mnie, ale mimo starań i różnych zabiegów nie udało się tego powstrzymać. Mam nadzieję, że opisana powyżej metoda będzie i u mnie skuteczna.
Marcel
5/5
Urządzenia medyczne są tak zaawansowane, że można znacznie poprawić swój wygląd i poczuć się lepiej. Sam się o tym przekonałem.Udało mi się zamaskować przebarwienia skóry z którymi borykałem się przez wiele lat. Teraz chcę również zakryć łysienie. Mam nadzieję, że będę tak samo zadowolony z zabiegu jak z poprzedniego. Pozdrawiam
karolina776
5/5
Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczny zabieg przynajmniej dla mnie. Szukałam mnóstwo informacji na ten temat i wiem że najważniejsze są urządzenia medyczne, które wykorzystuje specjalista. Warto zwrócić na to uwagę!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły