Nici liftingujące – odmładzanie bez skalpela

Nici liftingujące – odmładzanie bez skalpela

Nici liftingujące są coraz częściej stosowane w zabiegach kosmetycznych oferowanych przez profesjonalne gabinety czy też kliniki medycyny estetycznej. Najpierw stosowano je w Azji, następnie zaczęto korzystać z ich rewelacyjnego działania w Europie. Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących polegają na ich wszczepieniu pod skórę, co daje takie same efekty jak lifting skóry, jednak zabieg jest o wiele mniej skomplikowany i co najważniejsze, odbywa się bez udziału skalpela.


Na czym polega zabieg nici liftingujących?

Koncepcja zabiegu polega na wszczepieniu pod skórę specjalnych nici wykonanych z rozpuszczalnych substancji, które są w pełni tolerowane przez organizm. Posiadają one charakterystyczne haczyki, które pozwalają im pozostać w danym miejscu pod skórą. Nici liftingujące stanowią rusztowanie dla skóry, która z różnych powodów, a najczęściej przez postępujące procesy starzenia, staje się zwiotczała, traci jędrność i gładką strukturę. Nici rozpuszczają się w ciągu 8-12 miesięcy. Wpływają one na produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, którym zawdzięczamy piękny wygląd skóry i odpowiedni owal twarzy, bez zmarszczek i zwiotczeń. Zabieg ma więc za zadanie poprawić wygląd skóry, odmłodzić ją, a także zmobilizować organizm do jej odbudowy i regeneracji, co sprawia, że nawet po rozpuszczeniu się nici, skóra jest w o wiele lepszej kondycji niż wcześniej.

 

Zalety zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących widoczne są niemal zaraz po jego zakończeniu. Co ważne, utrzymują się nawet do 6 lat, więc o wiele dłużej niż po zabiegach z kwasem hialuronowym, a nawet botoksem. Nici liftingujące powodują natychmiastowe odmłodzenie skóry dając takie same efekty jak lifting. Dzięki nim można dokonywać korekty rysów twarzy oraz jej modelowania. Poza tym mogą one być stosowane w wielu miejscach – na szyi i dekolcie, piersiach, pośladkach, brzuchu, ramionach czy nogach. Nici liftingujące wyrównują fałdy i zmarszczki, likwidują rozstępy, a także umożliwiają wyszczuplenie ciała, więc stosowane są do leczenia otyłości. Najczęściej zabieg z ich wykorzystaniem wykonywany jest u pacjentów w wieku 30-60 lat, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poddawały mu się osoby już po 18-tym roku życia, którym zależy na poprawie wyglądu twarzy np.: innym kształcie łuków brwiowych albo bardziej widocznych kościach policzkowych.

 

Do niekwestionowanych zalet zabiegu należy również jego bezpieczeństwo. Nici liftingujące w pełni rozpuszczają się w organizmie i posiadają wysoką tolerancję biologiczną. Nie są one w żaden sposób wyczuwalne lub widoczne pod skórą. Zabieg wykazuje się również dużą skutecznością i można go powtarzać. Nie zostają po nim żadne nieestetyczne blizny i nacięcia, jak w przypadku operacji plastycznych. Pacjent nie odczuwa także bólu w trakcie wszczepiania nici, towarzyszą mu tylko lekkie ukłucia przypominające te w trakcie akupunktury.

 

Przeciwwskazania nici liftingujących

Jak każdy zabieg, ten z użyciem nici liftingujących także posiada przeciwwskazania. Należą do nich między innymi:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • zmiany skórne, w tym otwarte rany,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwzapalnych,
  • skłonność do występowania blizn przerostowych.

 

Zabieg można wykonywać przez cały rok, nie występują żadne przeciwwskazania związane ze światłem słonecznym. Pozwala on także wrócić niemal od razu do codziennych obowiązków, ponieważ powstałe zaczerwienienia ustępują po kilku godzinach od jego zakończenia. Pacjent może jedynie odczuwać lekkie usztywnienie i dyskomfort związany z pracą mięśni mimicznych. Po zabiegu z użyciem nici liftingujących nie wskazane jest wykonywanie żadnych masaży w miejscu wszczepienia nici ani przesadne używanie mimiki. Przez pierwsze 2-3 tygodnie nie zaleca się również wykonywania długich rozmów, peelingów ani golenia, które mogłyby naruszyć nici umieszczone pod skórą.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Podejrzewam,że zabieg wskazany jest przy głębokich zmarszczkach. Dobrze wiedzieć,że jest coś takiego co może się przydać w przyszłości.
5/5
Medycyna estetyczna coraz bardziej mnie zaskakuje. Postanowiłam sprawdzić efekty tego zabiegu bo do tej pory stosowałam tylko kwas hialuronowy, ale zabieg trzeba było powtarzać co jakiś czas. Nici dają bardzo dobre i długotrwałe efekty, a wszystko odbywa się bez skalpela. Polecam gorąco.
Nicola Siwiec
5/5
Innowacyjny i ciekawy zabieg! Czy jest możliwość wykonania go już w Polsce? Chętnie bym spróbowała. Od wielu lat ja stosuję botoks kwasem hialuronowym. Jestem zadowolona bo to nie jest inwazyjne i nie pojawiają się żadne zdrowotne skutki uboczne, a efekty są widoczne już następnego dnia! :D

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły