O czym pamiętać wykonując zabiegi medycyny estetycznej latem?

O czym pamiętać wykonując zabiegi medycyny estetycznej latem?

Lato jest okresem, w którym wiele zabiegów medycyny estetycznej nie jest wskazanych. Mogą się po nich pojawiać przebarwienia albo reakcje uczuleniowe. Jednak nie oznacza to, że żadnych zabiegów kosmetycznych nie można wówczas wykonywać. Należy po prostu zachować ostrożność i zastosować się do kilku praktycznych porad.

Nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są odradzane latem. Niektóre z nich wręcz warto wykonać, ponieważ wpłyną na dobrą kondycję naszej skóry podczas urlopu. Wyjeżdżając na wakacje chcemy przede wszystkim odpocząć i pozwiedzać, ale też zależy nam na estetycznym wyglądzie ciała, ponieważ odsłaniamy go nieco więcej, szczególnie na basenie czy na plaży. Co więcej nasza skóra lepiej zniesie lato, kiedy właściwie o nią zadbamy. Jak to zrobić?

 

Zabiegi kosmetyczne polecane latem

Latem polecane jest szczególnie głębokie nawilżanie skóry. Ekspozycja na słońce, wysokie temperatury, wiatr, słona woda – skóra jest narażona na wiele czynników, które będą ją wysuszać. Kiedy zadbamy o jej odpowiednie nawilżenie, będzie natomiast mniej podatna na podrażnienia i lepiej się będzie prezentować podczas urlopu. Najlepszym sposobem na nawilżenie skóry latem jest mezoterapia. Polega na wprowadzeniu pod skórę koktajlu składników odżywczych i substancji, które wykazują silne działanie nawilżające. Wśród nich często znajdują się również silne antyoksydanty, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami, powstającymi na skórze w czasie ekspozycji na słońce. Jeśli więc lubimy się opalać, mezoterapia pomoże by kąpiele słonecznie nie przyczyniły się do szybszego starzenia się skóry.

 

Oprócz mezoterapii latem można wykonywać również iniekcje z kwasu hialuronowego oraz botoksu. Nie mają one przeciwwskazań, a nawet dobrze jest je zastosować. Kwas hialuronowy na zmarszczki czy do wypełniania ust, a toksynę botulinową, aby wyeliminować problem nadmiernego pocenia.

 

Jeśli chodzi o zabiegi na przebarwienia, to również nie są one zakazane, ale najlepiej wybrać te na bazie witaminy C. Pomogą zredukować istniejące plamy na skórze, jak i mogą zapobiec powstawaniu nowych. Witamina C również chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Trzeba jednak pamiętać, że sama w sobie nie wystarczy, by uniknąć przebarwień. Niezbędne będą kremy z wysokim filtrem.

 

Zabiegi, których należy unikać

Na pewno w lecie powinno się unikać laserów. Laser uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych, więc łatwo o przebarwienia. Większość gabinetów medycyny estetycznej, jak i salonów kosmetycznych odradza korzystanie z zabiegów laserowych latem. Nie ma przeciwwskazań tylko wtedy, kiedy obszar ciała wystawiony na działanie lasera nie będzie później wystawiany na słońce.

 

W przypadku kwasu hialuronowego lepiej nie stosować go bezpośrednio, kiedy wybieramy się w ciepłe kraje, bo wysoka temperatura powoduje jego szybszy rozkład, a więc krócej będziemy się cieszyć z efektów. Botoks nie może być natomiast stosowany na kilka dni przed lotem samolotem. Ciśnienie może spowodować jego przemieszczenie się i w rezultacie nieprzewidziane efekty. Dlatego najlepiej co najmniej tydzień przed wyjazdem decydować się na iniekcje.

 

Z resztą po każdym zabiegu najlepiej kilka dni poczekać zanim wystawimy się na działanie słońca. Nie można również zapominać o kremach z wysokim filtrem. Bez względu na to, czy poddaliśmy się zabiegom, czy nie, to obowiązkowo trzeba się nim smarować, aby chronić skórę.

 

A co po lecie?

Jesienią możemy już przebierać w różnych zabiegach, oczywiście, jeśli nie jest ona bardzo gorąca. Znów nawilżamy skórę, fundując jej mezoterapię, zastrzyki z osocza bogatopłytkowego albo inne zabiegi, które nawilżają, odżywiają i wygładzają skórę. Wiele osób sięga jesienią właśnie po zabiegi laserowe na przebarwienia czy widoczne naczynka. To dobry czas na oczyszczenie skóry oraz usuwanie zmarszczek.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Latem to tylko kremy z wysokim filtrem i woda termalna. Za to jesienią skóra tak bardzo potrzebuje oczyszczenia, że aż "boli" ;)
Anetka
5/5
Bardzo ciekawy artykuł. Czy jest jakiś o propozycjach na jesień i zimę? Bardzo chętnie dowiem się jakie zabiegi można wykonywać.
dżes
5/5
ja w lecie daje skórze odpocząc, za to jesienią oczyszczam i nawilża,m

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły