Opadające kąciki ust - najskuteczniejsze zabiegi

Opadające kąciki ust - najskuteczniejsze zabiegi

Proces starzenia się powoli dotyka każdego. Z czasem pojawiają się zmarszczki, skóra wiotczeje i traci wypełnienie. Odpowiedzialna jest za to zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego nawilżającego oraz ujędrniającego skórę, która rozciąga się i wiotczeje. Wiele części twarzy staje się zniekształconych i nadaje jej zmieniony wygląd. Jedną z nich są usta, których kąciki wraz z wiekiem opadają i tworzą smutny uśmiech. U osób, które mają pogodny wyraz twarzy proces ten zachodzi wolniej, choć także jest nieunikniony.

Przyczyny opadania kącików ust to przede wszystkim starzenie się skóry oraz oddziaływanie na twarz siły grawitacji. Tkanka podskórna w okolicy podbródka zanika, co powoduje zapadnięcie się skóry pod dolną wargą na całej jej długości. Wiotczeją także mięśnie mimiczne odpowiedzialne za uśmiech i nie dają rady utrzymać ust we właściwej pozycji. W wyniku tego kąciki ust zmieniają swoje położenie. Twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Nie trzeba jednak martwić się tym procesem na zapas. Warto zacząć dbać o zatrzymanie młodego wyglądu twarzy na dłużej już dziś, nawet jeśli problem opadających kącików ust jeszcze nas nie dotyczy.


Po pierwsze ćwiczenia

Joga twarzy jest znanym sposobem na opóźnienie pojawiania się zmarszczek, a także złagodzenie objawów powolnego zapadania się skóry. Zawiera ona także zestaw ćwiczeń na opadające kąciki ust, które zapobiegną temu procesowi lub złagodzą jego objawy. Pierwsze z nich polega na przyłożeniu palca wskazującego i środkowego do kącików ust oraz wykonywanie ustami "dzióbka". Wzmocni to mięśnie odpowiedzialne za uśmiech. Kolejno warto wykonać wypychanie policzków powietrzem i kilka razy tę czynność powtórzyć. Innym rodzajem ćwiczenia, które pomoże na opadanie kącików ust to składanie ust w dzióbek i wykonywanie nim "rybki" czyli poruszanie wargami w tył i przód przy jednoczesnym ich rozciąganiu.

 

Po drugie makijaż

Opadające kąciki ust można zakryć delikatnie makijażem. Nie zaleca się jednak wykonywania permanentnych zabiegów na usta, ponieważ nie wiemy jak szybko proces opadania będzie postępował i z czasem właściwe kąciki mogą "minąć" się z tymi wytyczonymi makijażem. Sprawdzonym trikiem kosmetyczek jest zaś pokrywanie jasnym korektorem w płynie kącików ust a następnie ich przypudrowanie. Po tym etapie obrysowujemy usta kredką o naturalnym kolorze powyżej kącików. Całość warg pokrywamy pomadką nie wykraczając za wytyczone linie. Taki makijaż na opadające kąciki ust subtelnie je ukryje i przywróci twarzy uśmiech.


Dla szybkiego i długotrwałego efektu zabiegi estetyczne

Szybkim i bezbolesnym sposobem na pozbycie się opadających kącików ust jest poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej polegającym na wypełnianiu kwasem hialuronowym. To przez jego utratę tworzą się zmarszczki, skóra wiotczeje i opada. Zabieg ostrzykiwania preparatem z kwasem wykonywany jest w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej, nie zaleca się korzystania z gotowych wypełniaczy pojawiających się w sprzedaży. Lekarz specjalista za pomocą cienkiej igły wprowadza kwas hialuronowy pod skórę i układa palcami dla równomiernego efektu. Problem, który nas dotyka znika po kilku dniach, ale też nie jest na zawsze, więc zabieg należy powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy. Jednak podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym daje najszybszy efekt walki z tym objawem starzenia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Z jogą twarzy to tak ostrożnie, słyszałam ,że może spowodować zmianę rysów twarzy. Dlatego wolę kwas hialuronowy. Żadnych skutków ubocznych,a efekty widoczne od razu.
5/5
Staram się dbać o codzienną pielęgnację skóry,ale wiadomo,że nie da się zatrzymać czasu i tylko zabiegi medycyny estetycznej będą w stanie zredukować oznaki starzenia się skóry.
Milena
5/5
Stosowanie właściwych kosmetyków do pielęgnacji i ochrona naskórka przed słońcem, spowolni proces powstawania zmarszczek oraz opadanie kącików ust. powinno się po prostu kochać siebie i o siebie więcej dbać ♥
Karolcia93
5/5
Zainteresowała mnie joga twarzy.. Nigdy nawet nie pomyślałam że robienie "rybki" pomaga.. Muszę spróbować :D

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły