Skóra twarzy – jak poprawić jej wygląd? - IMESO
Skóra twarzy – jak poprawić jej wygląd?

Skóra twarzy – jak poprawić jej wygląd?

Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i wymaga regularnej pielęgnacji. Jest też narażona na rozmaite uszkodzenia, a z biegiem lat starzeje się i nie wygląda już świeżo i pięknie. Na szczęście mamy dzisiaj do wyboru rozmaite zabiegi, dzięki którym można poprawić stan skóry, odmłodzić ją i pozbyć się niedoskonałości. Z jakich zabiegów warto skorzystać?


Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg, w trakcie którego wstrzykuje się igłą pod skórę odpowiednie dawki mieszanek z kwasem hialuronowym, niejednokrotnie samego kwasu lub różnych koktajli witaminowych. Substancje te wprowadzane są bezpośrednio pod skórę, co daje doskonałe efekty w zakresie poprawy wyglądu cery i jej odmłodzenia. Skóra twarzy staje się bowiem gładka, doskonale napięta i świeża. Rodzaj mieszanki, która wprowadzana będzie pod skórę ustalany jest ze specjalistą, który przeprowadzać będzie zabieg. Każdy pacjent ma bowiem inne potrzeby i oczekiwania. Efekt mezoterapii igłowej widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze rezultaty daje, jeżeli powtórzy się go w 4 do 5 seriach.

 

Laser

Często po lecie mogą pojawić się na cerze plamki lub piegi. Dla wielu osób są to uciążliwe zmiany. Zabieg laserem to doskonały sposób na pozbycie się wszelkich takich niedoskonałości. Laser to również doskonała metoda na pozbycie się przebarwień potrądzikowych, z którym boryka się sporo młodych ludzi. Laser działa w taki sposób, że zaraz po jego użyciu wszystkie te plamki i zmiany jeszcze bardziej ciemnieją. Jednak po kilku dniach odchodzą w postaci złuszczającej się skóry. Foto-impulsy lasera uruchamiają bowiem proces usuwania melaniny nagromadzonej w skórze, a w efekcie znikają niechciane przebarwienia. Wielu specjalistów radzi, aby łączyć zabiegi laserowe z wampirzym liftingiem.

 

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting, czyli osocze bogato-płytkowe pobiera się od osoby, która poddaje się zabiegowi. Umieszcza się je w wirówce, po czym płytki krwi zostają oddzielone od reszty substancji. Płytki krwi zagęszcza się i tak przygotowany koncentrat wstrzykiwany jest pod skórę. Zabieg ten staje się pośród kobiet coraz popularniejszy. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę powoduje, że produkowany jest nowy kolagen. W efekcie naskórek regeneruje się, a skóra twarzy staje się napięta i odżywiona. Wampirzy lifting jest jednym z najefektywniejszych sposobów na regenerację skóry i jej widoczne odmłodzenie. Poleca się wykonać ten zabieg w serii, w odstępach czasowych mniej więcej co 6 tygodni. Natomiast później żeby podtrzymać efekt, dobrze jest skorzystać z zabiegu mniej więcej raz na 4 miesiące.

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy. Stosowany do wielu zabiegów. Dużą zaletą kwasu hialuronowego jest to, że jest to jeden z bardziej naturalnych wypełniaczy. Kwas występuje bowiem naturalnie w skórze człowieka. Jednak z biegiem lat zanika, przez co skóra starzeje się, traci jędrność i blask. Wprowadzenie pod skórę preparatu na bazie kwasu hialuronowego jest więc bardzo bezpieczne i daje szybkie efekty. Kwas hialuronowy wstrzykuje się pod skórę przy wykorzystaniu odpowiednich igieł lub kaniul. Polecane są tutaj wysokiej klasy kaniule SOFTFIL® PRECISION z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Zaprojektowane zostały one w taki sposób, aby wprowadzenie kwasu pod skórę było maksymalnie precyzyjne. Kwas z powodzeniem można wstrzykiwać na poszczególne zmarszczki w celu ich likwidacji.

 

Peeling chemiczny

Dla osób, które nie przepadają raczej za zabiegami z użyciem igły, polecane są peelingi chemiczne. Oferta współczesnych gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej jest bardzo bogata – dostępne są różne mocne peelingi, które dają takie efekty jak niejeden wypełniacz. Tutaj jednak często niezbędna jest cała seria peelingów. Najbardziej satysfakcjonujące efekty można uzyskać poprzez zastosowanie peelingów medycznych, które oczywiście muszą być wykonywane przez odpowiednio wykwalifikowanego eksperta. Warto skorzystać z peelingów , które sięgają aż do tych głębokich warstw skóry. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeszcze kilka tygodni po peelingu skóra twarzy może się trochę łuszczyć, co wygląda nieatrakcyjnie. Jednak późniejsze efekty są bardzo satysfakcjonujące.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 30-38mm)

Komentarze

5/5
Bardzo lubię peelingi i moja skóra dobrze na nie reaguje. Nie widzę potrzeby aby stosować zabiegi bardziej inwazyjne. Nie wiem jak to będzie wyglądało w późniejszym czasie,ale zobaczymy.
5/5
Od jakiegoś czasu - pewnie z wiekiem, zaczęły pojawiać się na mojej skórze brązowe plamki i piegi. Staram się chronić skórę przed słońcem ,ale nie zawsze się to udaje. Jesienią zaczęłam serię zabiegów laserem w celu likwidacji tych zmian szczególnie widocznych na czole. Rezultaty są rewelacyjne. Sam zabieg może nie jest przyjemny ,ale skuteczny.
5/5
Bardzo lubię peelingi chemiczne. Moja skóra po takim zabiegu odzyskuje blask jest bardziej jędrna. Polecam wszystkim

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły