Skutki uboczne kwasu hialuronowego

Skutki uboczne kwasu hialuronowego

Medycyna i dermatologia estetyczna poszła zdecydowanie na przód. Do zabiegów używane są nowoczesne urządzenia i preparaty, a coraz więcej osób poddaje się operacjom, by podnieść komfort swojego życia. Jednak niektóre zabiegi ciągle niosą ze sobą pewne ryzyko. Po ich przeprowadzeniu mogą wystąpić skutki uboczne, o których warto wiedzieć. Z pozoru prosty zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym również może mieć przykre konsekwencje.


Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wytwarzana pod skórą. Jest ona odpowiedzialna za jej elastyczność, gładkość i młody wygląd ciała. Niestety z wiekiem skóra coraz mniej produkuje tego dobroczynnego kwasu, powstają zmarszczki, bruzdy i zaczyna ona nieestetycznie obwisać tracąc jędrność. Na ratunek w takiej sytuacji przychodzą wypełniacze z kwasem hialuronowym, które są wprowadzane pod skórę za pomocą igieł lub kaniuli. Wygładzają one zmarszczki i przywracają skórze twarzy, szyi czy dłoni dawny blask oraz piękny wygląd. Czy jednak ten zabieg nie ma skutków ubocznych?

 

Odpowiedź na postawione w powyższym akapicie pytanie niestety jest twierdząca. Jak każda inwazja w organizm człowieka, ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym również ma swoje konsekwencje. Nie powiedziane jednak, że muszą one wystąpić u każdego lub będą silnie odczuwane. Jest to bowiem kwestia indywidualna.

 

Niektóre z działań niepożądanych mogących się pojawić po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym to:

 

  • zaczerwienienie skóry
  • opuchlizna
  • zasinienia
  • swędzenie
  • przebarwienia


Rzadziej występują także:

 

  • ropnie
  • ziarniniaki
  • gorączka
  • bóle głowy
  • wysypka


W przypadku pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych, które niepokoją pacjenta, powinien on skontaktować się z lekarzem specjalistą, szczególnie gdy nie ustępują one w przeciągu tygodnia od zabiegu.

 

Przed zdecydowaniem się na zabieg należy też zapytać o używany do ostrzykiwania w danym gabinecie wypełniacz, by dowiedzieć się czy jest to preparat wysokiej jakości. Informacje na ten temat z łatwością znajdziemy w Internecie. Renomowane wypełniacze rzadziej powodują bowiem pojawienie się nieprzyjemnych problemów po ich zastosowaniu. Nie wymagają też próby uczuleniowej. Warto znać kilka marek wypełniaczy z górnej półki takich jak: Juvederm, ZFill, Restylane, Surgiderm. Specjalista musi również przeprowadzić z pacjentem wywiad dotyczący jego stanu zdrowia. Po wykluczeniu przeszkód stojących na drodze do użycia kwasu hialuronowego, właściwie przeprowadzony zabieg rzadko powoduje pojawienie się powyższych dolegliwości lub szybko one znikają.

 

Warto wiedzieć także kto nie może się poddawać zabiegom wypełniającym kwasem hialuronowym. Są to: kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z zaburzeniem odporności, skłonnością do powstawania blizn, osoby z alergią na kwas hialuronowy, cierpiący na stany zapalne, infekcje lub choroby nowotworowe.

 

Źródło: iMeso.pl

 

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
U mnie pojawił się krwiak - siniak w okolicy ust, ale pod makijażem był niemal niewidoczny. W ogóle mnie to nie zniechęca do ponownego wypełnienia ust, ponieważ efekty są rewelacyjne
Agatka-15-05
5/5
Po zabiegu kwasem hialuronowym miałam widoczną opuchliznę i zaczerwienienie ale zapewniali mnie że to normalne. Po kilku dniach wszystko zeszło i efekt był widoczny i bardzo zadowalający!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły