Sposoby na worki i cienie pod oczami

Sposoby na worki i cienie pod oczami

Kondycja skóry wokół oczu ma bardzo duży wpływ na wygląd całej twarzy. Zmiany na niej powstałe sprawiają, że dana osoba postrzegana jest często jako zmęczona i niewyspana, a nawet starsza niż w rzeczywistości. Delikatna skóra wokół oczu jest niestety podatna na wiele niedoskonałości, które odbierają jej piękny wygląd. Należą do nich zmarszczki m.in: kurze łapki, opadająca powieka, a zwłaszcza cienie i worki pod oczami. Na szczęście i na te problemy medycyna estetyczna znajduje skuteczne rozwiązania.


Dlaczego powstają cienie i worki pod oczami?

Cienie i worki pod oczami są kojarzone z niewyspaniem i zmęczeniem. Często rzeczywiście tak jest, że długie godziny w pracy, mała ilość snu i zmęczenie powodują ich powstawanie. Jednak wiele osób boryka się z problemem podkrążonych i opuchniętych oczu od zawsze, obojętne ile godzin spędziliby w łóżku. Przyczyną pojawiania się ceni pod oczami jest zazwyczaj zbyt mała ilość podściółki tłuszczowej, która powoduje, że skóra leży bezpośrednio na kości i wydaje się mieć ciemniejszy kolor. Inną przyczyną ich powstania jest nagromadzenie hemosyderyny, czyli białka z dużą zawartością żelaza, które powoduje zmianę koloru skóry. Niestety podkrążone oczy są również dziedziczne czy mogą być objawem alergii. To dlatego posiadają je już nawet bardzo młode osoby i zmagają się od wczesnych lat z problemem zmęczonej twarzy.

 

Co więcej cienie pod oczami mogą być przyczyną niezdrowego trybu życia. Pojawiają się u osób palących papierosy, nadużywających alkoholu, zestresowanych i nie dbających o właściwą dietę.

 

Cienka i delikatna skóra pod oczami powoduje również powstawanie pod oczami tzw.: worków. Przyczyną ich pojawienia się pod oczami jest także zanik podściółki tłuszczowej, osłabienie włókien kolagenowych, genetyka, niedobory pokarmowe oraz wiele chorób np.: cukrzyca, anemia, choroby nerek. Zanim więc zainteresujemy się ich korektą, warto wykonać podstawowe badania.

 

Polecane zabiegi

Jednym z polecanych zabiegów, które skutecznie eliminują problem cieni i worków pod oczami jest karboksyterapia. Poza tym oddziałuje ona również na zmarszczki wokół oczu, kurze łapki czy powstałe przepukliny pod oczami. Dwutlenek węgla stosowany podczas zabiegu wpływa na lepszy przepływ krwi, zwiększa dostęp tlenu i składników odżywczych. Dzięki zabiegowi skóra staje się więc ujędrniona, sprężysta, zdecydowanie zdrowsza i młodsza w wyglądzie. Organizm produkuje dzięki niemu większe ilości kolagenu, który wpływa na lepszą kondycję skórę. Zwiększa się również drenaż limfatyczny, więc wszystkie szkodliwe substancje zostają szybciej usunięte z organizmu. Karboksyterapia redukuje opuchliznę, rozjaśnia skórę i ją rewitalizuje. Znika więc problem ceni pod oczami, a także mało estetycznych worków.

 

Na cienie i worki pod oczami pomaga również laser. Stymuluje on komórki do intensywnej regeneracji, wzmacnia naczynka krwionośne i tkanki skóry. Poza tym wpływa na odnowienie włókien kolagenu i elastyny. Skóra wokół oczu staje się więc jędrniejsza i rozjaśniona. Dzięki temu w przypadku zabiegów laserowych są usuwane nie tylko cienie i worki pod oczami, ale też drobne zmarszczki.

 

Kolejnym polecanych zabiegów na skórę wokół oczu jest także Geneo. Zabieg dotlenia komórki i intensywnie je odżywia. Poprawia mikrokrążenie oraz przyspiesza regenerację włókien kolagenu i elastyny. Jego efekty są widoczne natychmiast. Następuje poprawa koloru skóry, stopnia jej nawilżenia i gładkości.

 

Wiele gabinetów medycyny estetycznej posiada również w swojej ofercie zabieg Dermapen na worki i cienie pod oczami. Odbywa się on przy użyciu specjalnego sprzętu, który wprowadza pod skórę substancje odżywcze za pomocą mikroigiełek. Dermapen działa więc dwufazowo – stymuluje skórę za pomocą działania mechanicznego, a także odżywia tkanki wprowadzonymi składnikami odżywczymi, które wnikają głęboko pod skórę.

 

W wielu przypadkach pomaga również wypełnianie kwasem hialuronowym. Brak odpowiedniej ilości podściółki tłuszczowej wywołuje efekt zapadniętej skóry. Iniekcje z kwasu hialuronowego wypełniają ubytki tłuszczu, przez co skóra pod oczami staje się napięta, ujędrniona i dogłębnie nawilżona.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Znajoma kosmetyczka poleciła mi dermapen na moje cienie pod oczami. Mam je od zawsze, bo skórę w tym miejscu mam bardzo cienką. Po zabiegu rzeczywiście sińce się zmniejszyły. Muszę się jeszcze wybrać na ten zabieg dla lepszego efektu.
5/5
U mnie sprawdził się laser . Zniknęły cienie pod oczami i przy okazji pozbyłam się drobnych zmarszczek.
Ania
5/5
Stosowałam zabieg karboksyterapii, dzieki czemu moje dziedziczne worki pod oczami drastycznie zmalały.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły