Wolumetria twarzy – bezinwazyjne odmładzanie kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy – bezinwazyjne odmładzanie kwasem hialuronowym

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym to świetny sposób na to, aby poprawić wygląd twarzy i odmłodzić ją. Na czym polega ten zabieg i jakie są jego efekty?


Na czym polega wolumetria?

Wolumetria owalu twarzy to zabieg, który daje świetne efekty w zakresie poprawy wyglądu. I co najważniejsze – wykonuje się go bez wykorzystania skalpela, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zdecydowanie unikają ingerencji chirurgicznej w swoje ciało. Zabieg wolumetrii określany jest często jako wolumetryczne modelowanie twarzy. Głównym zadaniem tego zabiegu jest bowiem skorygowanie kształtu twarzy, albo przywrócenie mu właściwego kształtu, który to pożądany jest przez pacjenta. Wolumetria kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu pod skórę wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Wypełniacz wprowadza się w miejsca na twarzy, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Preparat bowiem zwiększa objętość miękkich tkanek. Cała iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Do wprowadzenia wypełniacza pod skórę stosuje się odpowiednie przyrządy – w tym przypadku są to igły lub kaniule. Kaniule to zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest przez specjalistów z medycyny estetycznej.

 

Dobry wypełniacz i nowoczesna kaniula

Przed poddaniem się zabiegowi wolumetrii warto zdawać sobie sprawę z tego, że wolumetryczne odmładzanie twarzy powinno być zawsze wykonane przy wykorzystaniu najlepszej jakości preparatów i sprzętów. Tutaj nie można korzystać z „prostszych” rozwiązań, ponieważ to w końcu zabieg, który wpływa na wygląd zewnętrzny pacjenta. Zawsze warto więc korzystać z rozwiązań najwyższej jakości. Co więc warto zastosować? Jednym, z polecanych preparatów do wolumetrii twarzy jest ZFill deep2 1ml – kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Preparat ten został stworzony właśnie specjalnie do zabiegów wolumetrycznych. Sprawdza się świetnie w modelowaniu twarzy, jak również w powiększaniu oraz modelowaniu ust. Jest to środek rekomendowany przez lekarzy dermatologów. Jego zastosowanie daje bardzo zadowalające efekty. Wypełniacz świetnie wiąże wodę, a to wszystko dzięki technologicznemu opracowaniu optymalnej masy cząsteczkowej. ZFill deep2 to wypełniacz najwyższej klasy. Odpowiedni preparat wypełniający to jednak nie wszystko. Jak już zostało wyżej wspomniane, niezwykle ważne są też sprzęty wykorzystywane do podania preparatu. Dobra i nowoczesna kaniula pozwoli bowiem na bardzo precyzyjne wprowadzenie go pod skórę, a tym samym zdecydowanie lepsze efekty zabiegu. W modelowaniu twarzy liczy się bowiem każdy minimetr. Tutaj świetnym rozwiązaniem są kaniule SOFTFIL® PRECISION. Ich nowoczesna budowa umożliwia wprowadzenie wypełniacza niemalże perfekcyjnie. Jest to narzędzie innowacyjne, które gwarantuje bezpieczny lifting wolumetryczny. Wzdłuż kaniuli poprowadzona jest skala centymetrowa, która umożliwia pełną kontrolę nad głębokością umieszczenia igły. Kaniula jest gładka i posiada dużą średnicę wewnętrzną. Większa średnica to mniejsze ciśnienie wtrysku, a tym samym również zwiększona precyzja iniekcji.

 

Efekty wolumetrii

Wolumetria to zabieg, który pozwala uzyskać bardzo zadowalające efekty, a jest ich wiele. Zabieg umożliwia wymodelowanie twarzy zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Zasadniczym efektem wolumetrii jest odbudowa oraz poprawa owalu twarzy. Zabieg umożliwia też odbudowę oraz wymodelowanie okolicy kości policzkowych. Dzięki wolumetrii można też uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty w zakresie remodelingu dolnych części twarzy. Wolumetria to jeden z najlepszych zabiegów na poprawę wyglądu całej twarzy.

 

Skutki uboczne wolumetrii

Jak każdy zabieg estetyczny, tak i wolumetria może spowodować pewne skutki uboczne. W przypadku wolumetrii twarzy, po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki. Jednak można je bez problemu zamaskować codziennym makijażem. W miejscu, które zostało wymodelowane, może też pojawić się obrzęk. Po kilku dniach jednak wszelkie widoczne zmiany znikają.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zabieg skuteczny, rezultaty zadowalające nawet najbardziej wymagające pacjentki . Największą zaletą tego zabiegu jak dla mnie jest to,że nie wymaga użycia skalpela i nie zmienia naszej twarzy w maskę.
5/5
Ja też polecam tez zabieg wszystkim paniom, które chcą poprawić owal twarzy czy podkreślić kości policzkowe.
Pola
5/5
Bardzo szybko schudłam w ostatnim czasie, co się odbiło niestety na wyglądzie twarzy. Nie mogłam spojrzeć w lustro..Znajoma powiedziała mi o tym zabiegu. Spróbowałam bez zastanowienia. Teraz czuje się świetnie . Zabieg przywrócił mi pewność siebie

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły