Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej

28/05/2015 | Hyaluronic acid
1
Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej zobacz całą galerię

Wolumetria to modelowanie kształtu twarzy za pomocą specjalnych substancji, którymi jest ostrzykiwana. Polega ona na przywracaniu tkankom utraconej objętości. Zabieg ten daje podobne efekty jak lifting, z tym, że jest nieinwazyjny oraz nie podlega długiej i bolesnej rekonwalescencji. Efekty wolumetrii pojawiają się natychmiast i utrzymują do 18 miesięcy po zabiegu.

 

Z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicy policzków, skroni, nosa i warg oraz ust i brody. Lifting wolumetryczny daje widoczne efekty polegające na zmniejszeniu wiotkości skóry, jej opadania i pojawianiu się wyraźnych rysów, szczególnie głębokich zmarszczek zwanych "doliną łez". Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym to najczęstszy zabieg wykorzystywany w dziedzinie wolumetrii. Jest on wprowadzany za pomocą specjalnych małych i tępych na końcach igiełek (kaniule) w głęboką warstwę skóry w celu nadania jej większej objętości. Po aplikacji substancji lekarz wykonuje masaż w miejscu zabiegu w celu równomiernego rozejścia, ułożenia się kwasu hialuronowego usieciowanego i zarazem stabilizującego. Oba jego rodzaje są w tym przypadku znacznie gęstsze niż ten używany w przypadku wypełniania zmarszczek i zapewniają one dłuższe efekt odmłodzenia skóry. Zabieg wykonuje się przez 30 minut przy znieczuleniu miejscowym, co czyni go niemalże bezbolesnym. Oczywiście można nie stosować znieczulenia lub zastosować kilka metod znieczulających: znieczulenia stomatologicznego, nakładając krem znieczulający czy też stosując naturalne znieczulenie zimnym powietrzem Z Cryo6.

 

Wolumetria policzków, jak i całej twarzy przeznaczona jest dla osób po 35 roku życia, ale mogą z niej skorzystać także młodsi pacjenci jeżeli wymaga tego ich skóra i nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Jak każdy zabieg wolumetria twarzy ma też przeciwwskazania, są to: uczulenie na kwas hialuronowy, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, nowotwór, trądzik czy opryszczka. Warto więc przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem specjalistą, który doradzi na jego temat i odpowie na nurtujące pytania.

 

Jednymi z najczęściej używanych substancji do wypełniania są produkty marki ZFill, której dystrybucją zajmuje się firma iMeso Aesthetic Group. Składają się na nią produkty ZFill contour², ZFill refresh² i Zfill deep². Do wolumetrii twarzy szczególnie polecany jest ten ostatni. Zawiera on 1 miligram kwasu usieciowanego, który świetnie wypełnia i nadaje skórze sprężystość. Dzięki opracowaniu wydajnej masy cząsteczkowej wiąże dobrze wodę sprawiając, że twarz odzyskuje swoja objętość i młodzieńczy wygląd. ZFill deep² to najwyższej klasy wypełniacz stosowany przez profesjonalistów. W 2013 roku produkty ZFill otrzymały wyróżnienie od Dermatologów Estetycznych w Niemczech.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

Ola
03/07/2017
tyle się zastanawiam nad zabiegiem. Chyba się w końcu zdecyduję :)

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek