Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej - IMESO
Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej

Wolumetria twarzy w medycynie estetycznej

Wolumetria to modelowanie kształtu twarzy za pomocą specjalnych substancji, którymi jest ostrzykiwana. Polega ona na przywracaniu tkankom utraconej objętości. Zabieg ten daje podobne efekty jak lifting, z tym, że jest nieinwazyjny oraz nie podlega długiej i bolesnej rekonwalescencji. Efekty wolumetrii pojawiają się natychmiast i utrzymują do 18 miesięcy po zabiegu.

Lifting wolumetryczny

Z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicy policzków, skroni, nosa i warg oraz ust i brody. Lifting wolumetryczny daje widoczne efekty polegające na zmniejszeniu wiotkości skóry, jej opadania i pojawianiu się wyraźnych rysów, szczególnie głębokich zmarszczek zwanych "doliną łez". Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym to najczęstszy zabieg wykorzystywany w dziedzinie wolumetrii. Jest on wprowadzany za pomocą specjalnych małych i tępych na końcach igiełek (kaniule) w głęboką warstwę skóry w celu nadania jej większej objętości. Po aplikacji substancji lekarz wykonuje masaż w miejscu zabiegu w celu równomiernego rozejścia, ułożenia się kwasu hialuronowego usieciowanego i zarazem stabilizującego. Oba jego rodzaje są w tym przypadku znacznie gęstsze niż ten używany w przypadku wypełniania zmarszczek i zapewniają one dłuższe efekt odmłodzenia skóry. Zabieg wykonuje się przez 30 minut przy znieczuleniu miejscowym, co czyni go niemalże bezbolesnym. Oczywiście można nie stosować znieczulenia lub zastosować kilka metod znieczulających: znieczulenia stomatologicznego, nakładając krem znieczulający czy też stosując naturalne znieczulenie zimnym powietrzem Z Cryo6.

Wolumetria twarzy

Zarówno wolumetria policzków, jak i całej twarzy przeznaczona jest dla osób po 35 roku życia, ale mogą z niej skorzystać także młodsi pacjenci jeżeli wymaga tego ich skóra i nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Jak każdy zabieg wolumetria twarzy ma też przeciwwskazania, są to: uczulenie na kwas hialuronowy, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, nowotwór, trądzik czy opryszczka. Warto więc przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem specjalistą, który doradzi na jego temat i odpowie na nurtujące pytania.

Jednymi z najczęściej używanych substancji do wypełniania są produkty marki ZFill, której dystrybucją zajmuje się firma iMeso Aesthetic Group. Składają się na nią produkty ZFill contour², ZFill refresh² i Zfill deep². Do wolumetrii twarzy szczególnie polecany jest ten ostatni. Zawiera on 1 miligram kwasu usieciowanego, który świetnie wypełnia i nadaje skórze sprężystość. Dzięki opracowaniu wydajnej masy cząsteczkowej wiąże dobrze wodę sprawiając, że twarz odzyskuje swoja objętość i młodzieńczy wygląd. ZFill deep² to najwyższej klasy wypełniacz stosowany przez profesjonalistów. W 2013 roku produkty ZFill otrzymały wyróżnienie od Dermatologów Estetycznych w Niemczech.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Ola
5/5
tyle się zastanawiam nad zabiegiem. Chyba się w końcu zdecyduję :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły