Wykorzystanie krioterapii miejscowej

Wykorzystanie krioterapii miejscowej

Krioterapia jest określana jako leczenie zimnem. Wyróżniamy dwie metody jego użycia dla korzyści skóry i organizmu – krioterapię ogólną oraz krioterapię miejscową. Obydwie z nich są zalecane w konkretnych przypadkach. O ile krioterapia ogólna w specjalnej kriokomorze oddziałuje na cały organizm, to krioterapia miejscowa jest stosowana na danym obszarze ciała. Medycyna estetyczna korzysta głównie z jej działa znieczulającego, które pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów natury estetycznej.


Jak wygląda krioterapia miejscowa?

Krioterapia ogólna odbywa się w specjalnej kriokomorze, w której pacjent przebywa przez ustaloną ilość czasu. Krioterapia miejscowa jest wykonywana natomiast przy udziale specjalnych urządzeń. Ich głowice emitują zimne powietrze, które stosowane jest na danym obszarze ciała. Zalety krioterapii miejscowej są znane przede wszystkim z zabiegów rehabilitacyjnych. Leczenie zimnem na konkretnych obszarach ciała obkurcza tkanki i naczynia krwionośne. Następnie rozkurczają się ona z powrotem, krew zaczyna lepiej krążyć, jest dotleniona, a więc dzięki niej tkanki zyskują nową energię, oczyszczane są z toksyn i innych produktów przemiany materii.

 

W jakich przypadkach polecany jest zabieg?

Zabieg jest polecany w szczególności podczas urazów, silnych stłuczeń, bólu, rozległych oparzeń, chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych, rwy kulszowej, przykurczów i napięcia mięśni. Krioterapia miejscowa ułatwia i przyspiesza rehabilitację, więc jest często wykorzystywana w wielu gabinetach medycznych. Jednak z jej dobroczynnego działania korzysta również medycyna estetyczna. Coraz częściej znajduje ona zastosowanie w leczeniu otyłości, walce z cellulitem oraz znieczuleniu skóry. Urządzenia do krioterapii goszczą w wielu klinikach i gabinetach estetyki ciała. Wykorzystywane są nie tylko do zamrażania tkanki tłuszczowej, ale również znieczulenia skóry podczas zabiegów, które mogłyby być bolesne lub związane z dyskomfortem pacjenta.

 

Krioterapia w medycynie estetycznej

Niskie temperatury są wykorzystywane w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możliwe jest stosowanie zimnego powietrza na całym ciele, w szczególności na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, klatce piersiowej, brzuchu, pośladkach czy nogach. Krioterapia miejscowa pomaga w przeprowadzeniu takich zabiegów jak usuwanie tatuażu, iniekcje, silne peelingi czy zabiegi laserowe o różnym przeznaczeniu. Jednym z takich urządzeń jest aparat do krioterapii Cryo 6, który wytwarza suche i zimne powietrze o temperaturze nawet -30 stopni Celsjusza. Dzięki temu skutecznie znieczula dany obszar ciała, a także wyraźnie zmniejsza ryzyko powstania na nim uszkodzeń termicznych. Co więcej działanie urządzenia zmniejsza również obrzęk, który może towarzyszyć niektórym zabiegom.

 

Jeśli zaś chodzi o skuteczne odchudzanie oraz walkę z cellulitem, zjawisko krioterapii miejscowej wykorzystuje sprzęt do kriolipolizy ZLipo. W tym przypadku niska temperatura przyczynia się do uzyskania wymarzonej sylwetki. Specjalna głowica aparatu zasysa fałd skóry oraz działa na niego zimnym powietrzem o temperaturze od -15 do +5 stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe zostają w tym miejscu zamrożone, przez co obumierają i są usuwane w naturalny sposób z organizmu, dzięki procesom metabolicznym. ZLipo wykorzystuje najnowszą technologię chłodzenia, dzięki czemu zapewnia szybsze efekty zabiegu, znacznie większe rezultaty, a także pozwala na przeprowadzanie terapii w dwóch miejscach jednocześnie np.: na udach czy pośladkach. Przy okazji dotlenia komórki oraz poprawia ich ukrywanie, więc wpływa także na ujędrnienie skóry.

 

Obydwa urządzania dostępne są w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Dzięki temu urządzeniu laseroterapia nie jest mi już straszna. Miejsce poddane temu zabiegowi zostaje schłodzone i praktycznie nie odczuwa się ciepła wytwarzanego przez laser.
olka
5/5
Kriolipoliza ZLipo daje naprawdę świetne efekty w walce z cellulitem. Szczerze polecam
Sebastian
5/5
zabieg zyskuje popularnosc, moze sam sie na niego skusze. wiadomo jaki to koszt i gdzie w Polsce taki zabieg wykonuja?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły