Zabieg wypełniania – na czym polega?
Preparaty z kwasem hialuronowym są wprowadzane pod skórę za pomocą igły albo kaniuli, która zrewolucjonizowała zabieg. Dzięki niej za jednym razem może zostać wstrzyknięta pod skórę odpowiednia ilość wypełniacza, bez potrzeby podawania go w kilku miejscach. Skóra przed zabiegiem może zostać znieczulona za pomocą kremu, jednak nie jest on na tyle bolesny, by zawsze było to konieczne. Pacjent bardziej niż ból odczuwa rozpieranie pod skórą. Efekty zabiegu są widoczne od razu. Po kilku dniach uwidacznia się dokładne wygładzenie skóry. Kiedy kwas hialuronowy jest stosowany na usta, często są one nieco spuchnięte i rezultaty wypełniania pojawiają się dopiero po 2-3 dniach. Nowoczesne wypełniacze dają wydłużony efekt działania. Dzięki nim wygładzenie skóry widoczne jest nawet przez 12-18 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć. Kwas hialuronowy ulega bowiem rozpadowi i jest naturalnie wchłaniany przez organizm.
Zastosowanie kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w naszej skórze. Wiąże wodę, przez co skóra jest gładka, jędrna i wygląda młodo. Na rynku istnieje wiele rodzajów wypełniaczy z kwasem różniących się od siebie gęstością i strukturą, która pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów zabiegu. Kwas hialuronowy nie tylko wygładza i wypełnia zmarszczki, ale również może być stosowany w celu:
- łagodnego liftingu twarzy,
- uniesienia i uwypuklenia policzków,
- poprawy owalu twarzy,
- korekty nosa (usuwanie tzw.: garba albo wgnieceń),
- korekty brody, która wraz z wiekiem ulega skróceniu lub tworzy się w niej dołek,
- korekty ust (powiększenie i usuwanie asymetrii),
- uniesienia brwi,
- poprawy wyglądu płatków uszu,
- poprawy kształtu piersi i ich ujędrnienia,
- odmłodzenia wyglądu kolan,
- konturowania ud, pośladków i łydek,
- podkreślania mięśni ramion i klatki piersiowej,
- wypełniania ubytków w ciele,
- ukrywania blizn.
Kwas hialuronowy jest więc uniwersalnym wypełniaczem, który może być stosowany na całym ciele. Jeśli chodzi o wypełnianie zmarszczek najczęściej wstrzykiwany jest w różnych miejscach twarzy, na szyi, dekolcie czy dłoniach. Wypełniacze z kwasem stosowane są także do wygładzania bruzd np.: „doliny łez” albo „bruzd marionetkowych”.
Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy
Nie zawsze i nie u każdego pacjenta można stosować wypełniacze z kwasem hialuronowym. Najczęstsze przeciwwskazania to:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne,
- stany zapalne skóry,
- nowotwory,
- skłonności do powstawania blizn,
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Gama wypełniaczy ZFill IMESO AESTHETIC
Wypełniacze ZFill znajdują się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. To wysokiej jakości preparaty z kwasem hialuronowym, które polecane są dla lekarzy specjalistów. Wykorzystuje je wiele profesjonalnych klinik i gabinetów medycznych. Gama wypełniaczy ZFill zawiera zarówno ZFill Refresh – kwas hialuronowy z gliceryną, ZFill Contour – kwas hialuronowy usieciowany, jak i ZFill Deep – kwas hialuronowy polecany do zabiegu wolumetrii. Preparaty są przeznaczone do wykonywania różnego typu zabiegów – mezoterapii, wypełniania ust, modelowania kształtu twarzy i wielu innych. Wypełniacze ZFill posiadają certyfikaty medyczne, które dają gwarancję bezpieczeństwa ich użycia oraz pełnej skuteczności. Z rezultatów zabiegów z ich użyciem są zadowoleni zarówno pacjenci, jak i lekarze je wykonujący. Niemiecka biotechnologia rozwijana od 14 lat sprawia, że wypełniacze ZFill rekomendowane są dla ekspertów z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej jako najlepsze preparaty do wielu rodzajów zabiegów.
Źródło: iMeso.pl
Komentarze