Wypełnienie „doliny łez” kwasem hialuronowym

Wypełnienie „doliny łez” kwasem hialuronowym

W wyniku procesów starzenia się skóry, na twarzy może pojawić się tzw. „dolina łez”. To nieestetyczne zmiany, przez które twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Jak pozbyć się tego problemu? Idealnym rozwiązaniem jest kwas hialuronowy.


Czym dokładnie jest „dolina łez”

Proces starzenia się okolicy oczu jest bardzo widoczny. Tutaj największą rolę odgrywa wiotczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej. Naturalna podściółka tłuszczowa zanika, co sprawia, że niektóre obszary twarzy po prostu się zapadają. Te obszary to na przykład okolica oczodołu oraz część policzków przy środku twarzy. Mięśnie oraz powięzie znajdujące się w okolicy oczodołu wiotczeją, w wyniku czego pod oczami zapada się skóra. Te zmiany przechodzą też na policzek. Całe zagłębienie widoczne jest od wewnętrznego kącika oka, aż do środkowej części policzka – czyli właśnie tak jak płyną łzy. Zmiany te sprawiają, że twarz wygląda niezbyt atrakcyjnie i ma niezwykle smutny wyraz. Medycyna estetyczna daje na szczęście możliwość likwidacji problemu i przywrócenie twarzy naturalnego i pięknego wyglądu.

 

Dlaczego kwas hialuronowy

Popularnym rozwiązaniem jest wypełnienie „doliny łez” kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, którego z wiekiem jest w naszym organizmie coraz mniej. Jest on wytwarzany przez fibroblasty – a te z kolei są główną populacją komórek, które budują skórę człowieka. To właśnie kwas hialuronowy stymuluje produkcję włókien kolagenowych, chroni też poszczególne elementy skóry przed działaniem niezwykle szkodliwych wolnych rodników. Charakteryzuje się również silnymi właściwościami higroskopijnymi – to znaczy, że skutecznie wiąże wodę i jest dla skóry substancją nawilżającą. Z upływem lat niestety skóra traci coraz więcej tego składnika. Sprawia to, że traci też swój pierwotny piękny wygląd, pojawiają się na niej zmarszczki, nie jest już taka jędrna i promienna. W medycynie estetycznej wykorzystuje się więc kwas hialuronowy po to, aby skórę odmłodzić, zlikwidować zmarszczki i przywrócić jej jędrność. Idealnie sprawdza się właśnie do wypełniania „doliny łez”.

 

Jak wygląda zabieg

W miejscu, gdzie pojawiają się zagłębienia stanowiące „dolinę łez” kwas hialuronowy wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę. Do tego wykorzystać można zarówno igły, jak i kaniule. Świetnym rozwiązaniem będą kaniule SOFTFIL® PRECISION z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Są to kaniule o innowacyjnej budowie, co gwarantuje najwyższą precyzję zabiegu. Wyposażone zostały w skalę centymetrową, powierzchnia ich szczytu jest niezwykle gładka i perfekcyjnie wyprofilowana. Dzięki wyjątkowo dużej średnicy podanie wypełniacza jest sprawne i bezpieczne. W każda dolinę podaje się najczęściej od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Głębokość oraz wielkość zagłębienia „doliny łez” może być bowiem bardzo różna. Po iniekcji lekarz odpowiednio układa preparat oraz rozmasowuje go w skórze.

 

Kto powinien skorzystać z zabiegu

Z zabiegu z powodzeniem korzystać mogą kobiety i mężczyźni. Pierwsze widoczne „doliny łez” pojawiają się najczęściej po 40 roku życia, dlatego można wtedy poddać się zabiegowi. Oczywiście nie jest to regułą. Niezależnie od wieku, widząc pierwsze oznaki „doliny łez” warto zdecydować się na wypełnienie kwasem hialuronowym.

 

Efekty

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego wykonaniu. Widoczne wcześniej na policzkach skośne zagłębienia ulegają widocznemu spłyceniu. Mniej widoczne są również cienie pod oczami. Wygładzenie „doliny łez” ma korzystny wpływ na cały wygląd twarzy – prezentuje się zdecydowanie młodziej i jest „wypoczęta”. W związku z tym, że kwas hialuronowy stopniowo zwiększa objętość, to efekty zabiegu z czasem są jeszcze bardziej widoczne. Finalnie skóra jest więc jędrna, „dolina łez” zostaje zlikwidowana, a twarz wygląda młodziej i piękniej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu? Zasadnicze przeciwwskazania to:

 

  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • choroby autoimmunologiczne w wywiadzie,
  • infekcja wirusem opryszczki,
  • skłonność do powstawania przerośniętych blizn,
  • pojawiające się na skórze ogniska zakażone bakteriami,
  • młodzież poniżej 18 roku życia,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • wcześniejsze zabiegi z trwałymi wypełniaczami w tym samym miejscu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Moja bratowa w wieku 25lat miała robiony ten zabieg. Pod makijażem nie było tego widać,ale jak zmyła twarz to wyglądała na kilka lat więcej. Po zabiegu wygląda zupełnie inaczej. tzn dolina łez została wypełniona i już nie dodaje jej lat.
5/5
Bardzo interesujący artykuł i wiele ciekawych informacji. jednak, pojawia mi się pytanie dotyczące wieku. Mam 25 lat i niestety od słońca i genów pojawiły mi się już doliny łez. Mam na tym punkcie kompleks bo mam dopiero 25 lat a wyglądam przynajmniej 10 lat starzej przez to. Czy w tak młodym wieku również mogę wykonać zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły