Zabiegi odmładzające na twarz

Zabiegi odmładzające na twarz

Z biegiem czasu skóra traci swoją jędrność, elastyczność i wypełnienie. Zamiast nich pojawiają się sińce pod oczami, zmarszczki, bruzdy oraz przebarwienia. Nieuchronnie skóra się starzeje, zwłaszcza przy nieprawidłowym trybie życia czy nałogach. Ten proces jednak można zatrzymać nawet na długi czas, dzięki poddaniu się zabiegom medycyny estetycznej.


Medycyna i dermatologia estetyczna oferują wiele zabiegów, które są powszechnie wybierane przez kobiety, jak i mężczyzn. Każdy z nas chce bowiem zatrzymać młodość na dłużej. Obecnie wygląd człowieka jest bardzo ważny, chociaż wiadomo, że nie najważniejszy. Na co dzień jednak to nasza aparycja decyduje o wielu aspektach życia np.: dostaniu lepszej posady. Co więcej dzięki zadbanemu ciału czujemy się pewni siebie, piękni i mamy więcej energii. Wiele zabiegów odmładzających na twarz pomaga w pozbyciu się upływu lat w kilka chwil.

 

Wypełnianie - pierwszy krok w walce ze zmarszczkami

Preparaty wypełniające redukują zmarszczki powstałe z powodu utraty jędrności i starzenia się skóry. Na rynku dostępne są wypełniacze oparte na dwóch substancjach, jedną z nich jest kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w skórze, drugim mniej popularny kwas polimlekowy. Wraz z wiekiem nasz organizm produkuje mniej kwasu hialuronowego, dlatego też pojawiają się zmarszczki i bruzdy, a skóra tracąc swą sprężystość nieestetycznie obwisa. Można go jednak dostarczyć z zewnątrz poprzez wstrzykiwanie. Zabieg ten odmładza skórę twarzy, ale też szyi, dekoltu czy dłoni. Jego efekty dostrzegamy od razu po zakończeniu i utrzymują się one przez okres 9-12 miesięcy. Z wypełnianiem kwasem hialuronowym związany jest także zabieg wolumetrii, czyli modelowania owalu twarzy. Kwas polimlekowy zdaje się być rzadziej używany, ponieważ jego działanie nie jest widoczne zaraz po zabiegu. Efekty podania go pod skórę utrzymują się jednak znacznie dłużej i pojawiają stopniowo. Mobilizuje on skórę do regeneracji poprzez odbudowę jej naturalnego kolagenu. Nie tylko więc niweluje zmarszczki i bruzdy, ale też zapobiega ich ponownemu pojawieniu się. Kwas polimlekowy do poprawy kondycji skóry wykorzystuje również zabieg nazywany Sculptra.

 

Botoks na zmarszczki mimiczne

Warto wspomnieć w przypadku usuwania zmarszczek również o botoksie. Toksyna botulinowa wstrzyknięta pod skórę unieruchamia mięśnie odpowiedzialne za mimikę, więc zmiany na skórze są mniej widoczne i nie pogłębiają się. To świetna metoda na pozbycie się nawet głębokich zmarszczek i bruzd, zwłaszcza kurzych łapek, lwiej bruzdy czy zmarszczek palacza. Niestety toksyna jest usuwana przez organizm, więc efekty zabiegów z botoksem utrzymują się tylko 3-6 miesięcy. Należy jednak pamiętać że zabiegi te można łączyć z kwasem hialuronowym uzyskując tym samym jeszcze lepsze rezultaty.

 

Mezoterapia, czyli koktajl odżywczy dla skóry

Zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu skórze substancji odżywczych i regenerujących (najczęściej witamin, retinolu, kwasu hialuronowego), które znacznie poprawiają jej kondycję. Polecana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn chcących odmłodzić skórę, ponieważ daje natychmiastowe oraz trwałe efekty. Mezoterapia, nazywana również rewitalizacją, sprawia, że zmarszczki są wygładzone, skóra odżywiona i jędrna, poprawia się jej koloryt oraz stopnień nawilżenia. Medycyna estetyczna wykorzystuje do zabiegu mezoterapii metodę igłową i bezigłową. Igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji pod skórę, bezigłowa na podaniu ich za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o niskim natężeniu. Z bezigłową rewitalizacją skóry są powiązane również zabiegi sonoforezy i jonoforezy. Nie należy ich jednak mylić z mezoterapią.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

Izaaaa
5/5
Wykonywałam zabieg wypełniania swoich pierwszych zmarszczek kwasem hialuronowym jakieś 2 lata temu i jestem bardzo zadowolona. Efekty były widoczne praktycznie od razu i wyglądało to super naturalnie :)
Walencja
5/5
Mezoterapia igłowa czy bezigłowa? Która lepsza i czym się różnią? Czy i jeden i drugi rodzaj mezoterapii są bolesne?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły