Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze człowieka, a także w stawach i oczach. Substancja wiąże wodę, dzięki czemu nasza skóra jest gładka i elastyczna. Jednak codziennie prawie 30% kwasu hialuronowego ulega rozpadowi. Na jego miejsce produkowane są nowe cząsteczki kwasu, jednak wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza. Na szczęście niedobór kwasu hialuronowego można uzupełniać m.in.: za pomocą profesjonalnych wypełniaczy.


ZFill IMESO AESTHETIC – wypełniacze z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do leczenia wielu chorób czy schorzeń, jednak najczęściej mówi się o jego dobroczynnym działaniu właśnie na skórę. Oczywiście podczas każdego zabiegu najważniejsze jest dobranie odpowiednich preparatów, które zostaną wprowadzone do organizmu. Wypełniacze ZFill znajdujące się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP oparte są na niemieckiej biotechnologii rozwijanej od wielu lat. To profesjonalne preparaty polecane dla lekarzy specjalistów. Gama wypełniaczy zawiera kwas hialuronowy odpowiedni zarówno do zabiegów mezoterapii, modelowania ust, aż po wolumetrię. Wypełniacze ZFill gwarantują bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, jak i ich skuteczność. Z tego względu gama ZFill jest stosowana przez najlepszych lekarzy oraz kliniki medycyny estetycznej.

 

W jakim celu stosowany jest kwas hialuronowy?

Wraz z wiekiem skóra traci zdolność do produkcji dużych ilości kwasu hialuronowego. Objawia się to utratą jędrności i gładkości, pojawianiem się na niej zmarszczek i bruzd. Wówczas wiele osób decyduje się na stosowanie wypełniaczy. Dzięki wprowadzeniu po skórę roztworu z kwasem hialuronowym, za pomocą strzykawki lub też specjalnej kaniuli, ciało staje się na nowo elastyczne i gładkie. Jest on wykorzystywany w wielu zabiegach anti-aging, które mają na celu przywrócić skórze piękny i młody wygląd. Ostrzykiwane są zarówno dłonie, dekolt, szyja i najczęściej twarz, o której estetyczny wygląd dbamy najbardziej. Jak wspomniano, kwas hialuronowy jest wykorzystywany również do wypełniania ust, a także wolumetrii. W drugim przypadku chodzi o poprawę owalu twarzy. Z powodu zmniejszania się ilości kwasu hialuronowego w skórze, staje się ona wiotka i obwisa. Wolumetria przywraca twarzy pełny, jędrny wygląd, bez mało estetycznych zmian. Wypełnia zmarszczki, w szczególności te spowodowane przez procesy starzenia. Niestety z powodu rozpadu kwasu hialuronowego w naszym organizmie, zabieg wypełniania musi być systematycznie powtarzany dla utrzymania jego zadowalających efektów. Utrzymują się one w zależności od preparatu i miejsca podania w granicach 6-12 miesięcy.

 

Zalety wykorzystania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy w postaci wysokiej jakości preparatów jest bezpieczny i bardzo efektywny. Rzadko powoduje jakiekolwiek skutki uboczne oraz może być stosowany nawet u alergików. Poza tym zabieg z jego wykorzystaniem jest odwracalny, więc pacjent nie musi się martwić tym, że kiedy nie będzie zadowolony z efektów, będzie musiał się z nimi pogodzić. Kwas hialuronowy można po prostu rozpuścić za pomocą hialuronidazy. Kolejną zaletą kwasu jest przewidywalność jego efektów. Specjalista wie, jaka jego ilość jest potrzebna dla poprawy wyglądu skóry oraz jak substancja się pod nią zachowa. Kwas hialuronowy jest przez niego rozmasowywany po wstrzyknięciu, by równomiernie rozłożył się pod skórą. Daje on bardzo naturalne rezultaty, nie powoduje efektu maski, nie odznacza się pod skórą. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie ujawnia w żaden sposób obecności kwasu pod skórą. Co ważne substancja działa od razu. Już po zakończeniu zabiegu możemy podziwiać jego rezultaty.

 

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Nie u każdego mogą być jednak stosowane wypełniacze z kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest między innymi:

 

 • wiek poniżej 18 lat,
 • nieleczona cukrzyca,
 • aktywne infekcje,
 • uczulenie na kwas hialuronowy,
 • ciąża i okres laktacji,
 • stosowanie w tym samym czasie laserowych zabiegów na skórę,
 • trądzik,
 • opryszczka,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonności do stanów zapalnych skóry lub przerostu blizn,
 • choroby układu odpornościowego.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Kwas hialuronowy daje naprawdę dobre efekty, a przy tym nie uczula i jest to zabieg mało inwazyjny. Może troche boli i czasem pojawiają się zasinienia,ale to szybko znika, a efekty widoczne są od razu.
Renata z Łodzi
5/5
W klinice, z której usług korzystam wypełniacze ZFill są najczęściej używane. Mogę polecić ich działanie. Twarz wygląda dzięki kawasowi młodziej, a przy tym bardzo naturalnie. Nie muszą próbować żadnych innych wypełniaczy, mam do ZFill pełne zaufanie.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły