Laser frakcyjny CO2- zalecenia, przebieg zabiegu, skuteczność

Laser frakcyjny CO2- zalecenia, przebieg zabiegu, skuteczność

W medycynie estetycznej laser wykorzystywany jest od wielu lat. Depilacja laserowa, czy laserowe usuwanie blizn, jest znane i korzysta z takich usług wiele osób. Laser frakcyjny CO2 jest to nieinwazyjna i nowoczesna metoda odmładzania. Dodatkowym efektem działaniem lasera jest ogólna poprawa jakości skóry, jej kolorytu, pigmentacji, czy niwelacja poszerzonych porów. Jest on świetną alternatywą dla ingerencji chirurgicznych dając skuteczne odmłodzenie dla twarzy, dłoni, szyi, bez konieczności przechodzenia przez pacjenta stresu związanego z operacją, bólu i rekonwalescencji po zabiegu.

Jakie wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny daje efekt wygładzenia skóry, zalecany jest więc dla osób, chcących zniwelować małe i średnie zmarszczki na swojej skórze. Świetnie sprawdzi się także dla tych, którzy mają skórę zniszczoną przez nadmierne wystawianie jej na ekspozycję słoneczną, ze znamionami soczewicowatymi. Zabieg laserem polecany jest na twarz z rozszerzonymi porami, czy bliznami potrądzikowymi, i w przypadku skóry matowej i suchej. Lekarze szczególnie polecają wygładzanie laserem osobom po 30 roku życia, oraz pacjentom, którym po przebytym trądziku na skórze pozostały głębokie i bardzo widoczne blizny, ma on stymulować naturalne procesy regeneracji skóry. Oczywiście jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej tak również i tu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarza z pacjentem w celu omówienia zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Ponieważ zabieg nie jest inwazyjny, a jego skuteczność została udowodniona klinicznie pozwoli zarówno wyleczyć defekty skóry jak również sprawić, że będzie ona elastyczna, a tym samym świeża i odmłodzona.

 

Odmładzanie laserem frakcyjnym CO2- opis zabiegu

Działanie laseru frakcyjnego polega na emitowaniu wiązki dwutlenku węgla w zniszczone miejsca, co skutkuje ich regeneracją. Po naświetleniu danego obszaru wiązką światła lasera, następują w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, to powoduje koagulacje tkanek w strefach mikrotermalnych, dzięki temu aktywują się procesy gojenia, a tym samym wytwarzana jest większa ilość kolagenu. Im więcej kolagenu w naszej skórze tym bardziej jest ona jędrna, elastyczna, a dzięki temu młoda i wyglądająca na zdrową i świeżą. Im większa moc i czas trwania impulsu lasera, tym lepsze i szybsze efekty odmładzania, oczywiście wiele zależy też od indywidualnych możliwości regeneracji skóry u każdego pacjenta po takim zabiegu.

 

Po zabiegu przez około 2-3 godziny odczuwalny jest ból jak po oparzeniu w miejscu zastosowania wiązki lasera. Oczywiście jak po każdym tego typu zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a u niektórych pacjentów pojawia się też obrzęk. Po około 7 dniach obrzęk i zaczerwienienie jednak znikają, a skóra pozostaje wygładzona.

 

Efekty wygładzania skóry laserem frakcyjnym CO2

Najważniejszą zaletą laseru frakcyjnego jest to, że skóra po jego działaniu jest gładka, a efekt liftingu jest od razu widoczny i utrzymuje się przez długi czas. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a więc dla wielu osób, dla których użycie skalpela jest z różnych względów wykluczone, jest to jedyna szansa na wyrównanie powierzchni twarzy, spłycenie zmarszczek czy pozbycie się szpecących blizn. Co więcej zabieg jest krótki, trwa około 15-30 minut, a skóra goi się po nim dużo szybciej niż po jakichkolwiek zabiegach chirurgicznych. Skóra bardzo szybko po użyciu lasera staje się gładka i napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu i już po dwóch zabiegach efekt liftingu jest widoczny.

 

Wygładzanie skóry laserem frakcyjnym, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jest obciążony możliwością wystąpienia działań niepożądanych, z którymi trzeba się liczyć. Pomimo, że zabieg jest nieinwazyjny zdarzają się skutki uboczne takie jak: infekcje, nadkażenia bakteryjne, blizny pourazowe czy przebarwienia pourazowe, ale mają one miejsce w nielicznych przypadkach.

 

Zatem zastanawiając się nad liftingiem swojej skóry, warto wziąć pod uwagę zabieg laserem frakcyjnym CO2, aby odmłodzić swoją skórę, a tym samym zyskać świetny wygląd i lepsze samopoczucie.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Polecam wszystkim, zabieg daje świetne efekty.
5/5
Bardzo fajna i co ważne nieinwazyjna metoda. Laser poradził sobie z moimi bliznami po trądziku. Jestem przeszczęśliwa.
5/5
Dużo słyszałam o laserze frakcyjnym i chyba w końcu przekonałam się do tego zabiegu.
Lena
5/5
Zabieg bardzo przyjemny, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Pokochałam swoją skórę na nowo :)
Ala
5/5
Gdzie w Warszawie mogę skorzystać z zabiegów laserem frakcyjnym CO2 ?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły