Lwia zmarszczka - przyczyny i usuwanie

Lwia zmarszczka - przyczyny i usuwanie

Pionowa bruzda na czole znajdująca się pomiędzy brwiami nazywana jest potocznie lwią zmarszczką. Jest to jedna ze zmarszczek mimicznych, które są pierwszymi widocznymi zmianami procesu starzenia się skóry. Lwia zmarszczka może mieć postać dwóch głębszych bruzd lub kilku mniejszych. Najbardziej widoczna jest podczas mrużenia oczu. Znacznie zmniejsza atrakcyjność twarzy, ponieważ nadaje jej srogi wygląd. Tego typu deformacja przybierająca postać pojedynczego lub wielokrotnego załamania, może pojawić się jeszcze przed 30 rokiem życia. Jakie są przyczyny powstawania lwiej zmarszczki? I przy pomocy jakich zabiegów można ją usunąć?

Przyczyny powstawania lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka powstaje na skutek ruchów mimicznych, wynikających z mrużenia oczu. Właściwie każda z naszych emocji przyczynia się do powstawania lwiej zmarszczki. Partie twarzy znajdujące się pomiędzy brwiami są aktywowane za każdym razem kiedy wyrażamy zdziwienie, zatroskanie lub gniew. Skurcze mięśni odpowiedzialne za unoszenie i opuszczanie brwi współdziałają z mięśniem umieszczonym w okolicach nosa. Ta lokalizacja jest wyjątkowo kłopotliwa, a jednocześnie bardzo widoczna i wpływa na wygląd całej twarzy. Skóra ulega zmarszczeniu za każdym razem kiedy pojawia się skurcz, a brwi zbliżają się do siebie. Skurcz mięśni pojawia się także na skutek mocnego światła sztucznego lub słonecznego. Naturalna ekspresja twarzy u osób młodych, których skóra jest elastyczna nie uwidacznia tego typu zmarszczek. Sytuacja zmienia się wraz z wiekiem, kiedy to skóra zaczyna tracić naturalną zdolność do regeneracji. Wtedy lwia zmarszczka staje się dość widocznie zarysowana, niezależnie od wyrazu twarzy. Lwia zmarszczka może pojawić się nawet w bardzo młodym wieku. Już po 25 roku życia organizm zmniejsza produkcję kolagenu i elastyny, a to prowadzi do ograniczenia sprężystości skóry. Jeśli do tego dojdzie niewłaściwa pielęgnacja skóry lub jej całkowity brak oraz czynniki genetyczne to tworzą się idealne warunki do powstania lwiej zmarszczki. W takich przypadkach lwia zmarszczka może pojawić się jeszcze przed 30 rokiem życia.

 

Usuwanie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka jest defektem, który jest przyczyną bardzo wielu kompleksów. Kiedy lwia zmarszczka nie jest jeszcze bardzo widoczna, można próbować niwelować ją za pomocą odpowiednich kosmetyków starając się przede wszystkim odpowiednio nawilżać twarz. Gimnastyka twarzy także może pomóc w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Jeśli jednak lwia zmarszczka jest już głęboka i bardzo widoczna, warto skorzystać z zabiegów medycyny kosmetycznej, które w skuteczny sposób wygładzą bruzdy między brwiami.

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wprowadzony pod skórę silnie ja nawilża i wygładza jej głębokie warstwy. Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą cienkiej igły, którą nakłuwa się skórę wzdłuż lwiej zmarszczki. Kwas hialuronowy absorbuje wodę i stymuluje syntezę kolagenu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na lwią zmarszczkę. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i jędrność skórze. Zazwyczaj już jeden zabieg wystarcza żeby uzyskać pełny efekt wygładzenia lwiej zmarszczki. Rezultat zabiegu utrzymuje się od dwunastu do nawet czternastu miesięcy.

 

Toksyna botulinowa

Popularny botox pozwala na pewien czas unieruchomić mięsień odpowiedzialny za lwią zmarszczkę. Toksyna botulinowa wygładza lwią zmarszczkę nie tworząc przy tym efektu maski. Nie ogranicza mimiki twarzy. Efekt wygładzenia lwiej zmarszczki po zastosowaniu botoksu utrzymuje się przez około sześć miesięcy. Po tym czasie zaleca się powtórzenie zabiegu dla podtrzymania efektu.

 

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny to kolejna metoda usuwania lwiej zmarszczki. Wykorzystuje on energię w postaci skupionych wiązek światła. Uszkadzają one w kontrolowany sposób wybrane obszary skóry właściwej i naskórka. Podczas naturalnego procesu gojenia się skóry uszkodzone jej komórki zostają zastąpione przez zdrową, odnowioną tkankę. Dzięki temu, skóra staje się zdrowsza i młodziej wygląda.

 

Fale radiowe RF

Terapia falami radiowymi to kolejna metoda, która pomoże usunąć lwią zmarszczkę. Ten nieinwazyjny i bezpieczny zabieg nie tylko skutecznie redukuje zmarszczki, ale także uelastycznia skórę, pobudza jej procesy metaboliczne, oraz syntezę włókien kolagenowych.

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Laser frakcyjny obecnie jest bardzo popularny. Ja też postanowiłam skorzystać z tego zabiegu i pozbyć się tej zmarszczki na czole. Efekt jest świetny, dlatego polecam wszystkim ten zabieg nie tylko na zmarszczki na czole.
5/5
Przeglądam się w lustrze każdego ranka i ta zmarszczka nie daje mi spokoju...wieczorem jest jeszcze gorzej kiedy skóra po całym dniu jest zmęczona zmarszczka jeszcze się uwydatnia. Nie wiedziałam,że jest tyle sposobów na jej usunięcie. Mnie najbardziej chyba odpowiada kwas hialuronowy.
5/5
Ja też zlikwidowałam tą bruzdę przy pomocy kwasu hialuronowego. Efekty były widoczne od razu i utrzymują się dość długo. Polecam zatem
5/5
Niestety wszystko jest wypisane na naszej twarzy stąd te zmarszczki...Mam suchą skórę, a co za tym idzie bardzo wcześnie zaczęły pojawiać się u mnie zmarszczki. Ta na czole wyglądała koszmarnie...Wyglądała, bo dzięki kwasowi hialuronowemu udało mi się jej pozbyć :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły