Usuwanie blizn potrądzikowych - najskuteczniejsze metody

Usuwanie blizn potrądzikowych - najskuteczniejsze metody

Trądzik jest chorobą skóry, która kojarzy się przede wszystkim z okresem młodzieńczym.  Pozostawia po sobie mało estetyczne blizny oraz przebarwienia, które mogą powodować zanik pewności siebie oraz dyskomfort psychiczny. Narażone są na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, i to nie tylko nastolatki, ale także ludzie, którzy mają ten okres swojego życia już dawno za sobą.

Przebarwienia a blizny

Są to dwie różne zmiany skórne, które stanowią wynik przebytego trądziku, nie należy ich jednak ze sobą mylić. O ile blizna jest trwałą zmianą spowodowaną przez stratę tkanki, to za przebarwienie uznamy plamkę powstałą w wyniku zagojonego wyprysku.


Usuwanie przebarwień potrądzikowych

Przebarwienia te powstają przez wykwity trądzika, które zostały rozdrapane bądź opornie się goiły. Istnieją rozmaite metody walki z nimi, do których zaliczyć można rozmaite środki lecznicze, zabiegi dermatologiczne oraz zmyślne i naturalne sposoby domowe. Za najbardziej skuteczne oraz cieszące się znaczną popularnością rozwiązania tej kwestii, uznać należy laseroterapię oraz stosowanie konkretnych peelingów, które rozjaśniają problematyczne przebarwienia.

Większe wyzwanie stanowią pozostałe po chorobie skazy w postaci blizn, których eliminacja może przebiegać na różnorakie sposoby, spośród których najpopularniejsze są:


Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

Mało inwazyjna, a zarazem cechująca się wysoką skutecznością metoda, która polega na tworzeniu uszkodzeń termicznych w obrębie martwych tkanek skóry, której powierzchnia zostaje wizualnie wygładzona. Laseroterapia ma działanie biostymulujące i pobudza organizm do regeneracji, dzięki czemu  umożliwia redukcję bądź całkowitą eliminację blizn oraz przebarwień skórnych,


Usuwanie blizn potrądzikowych kwasami

Peelingi kwasowe o różnorodnym stężeniu stanowią alternatywę dla zabiegów laserowych. Ich działanie polega na rozluźnianiu wiązań chemicznych panujących pomiędzy komórkami warstwy rogowej a cementem międzykomórkowym. Kwasy kosmetyczne oddziałują nie tylko na naskórek, ale także na głębsze warstwy skóry. W walce z bliznami potrądzikowymi zazwyczaj stosuje się kwas pirogronowy, który charakteryzuje się skutecznym oczyszczaniem skóry, stymulowaniem organizmu do wytwarzania kolagenu oraz szybkim działaniem.

Walka z pozostałościami po trądziku z pewnością nie należy do czynności przyjemnych, jednakże stanowi przynoszący ulgę proces, który oddziałuje kojąco nie tylko na skórę, ale także nastrój dotkniętej tym problemem osoby. XXI-wieczna medycyna na szczęście przynosi rozmaite rozwiązania, które stanowić mogą sposób wyjścia z tej niejednokrotnie wstydliwej sytuacji.


Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 23G/30/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

Roksana96
5/5
Po każdym trądziku zostają blizny?? Moja młodsza siostra teraz przechodzi przez to i jestem tym zdziwiona bo ja i mama nie miałyśmy nigdy tego. Jak jej skutecznie pomóc?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły