Wampirzy lifting – odmładzanie krwią

Wampirzy lifting – odmładzanie krwią

Na czym polega wampirzy lifting? Jest to zabieg estetyczny, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe do likwidacji zmarszczek. Jest to świetna alternatywa dla kobiet, które nie chcą skorzystać z botoksu i innych tego typu wypełniaczy.


Vampire facelift – czym jest ten zabieg?

Zabieg wampirzego liftingu to wciąż dla wielu osób zabieg dosyć tajemniczy, o którym niewiele wiedzą. W zasadzie nic w tym dziwnego, ponieważ jednak częściej pacjenci korzystają z liftingów, gdzie jako wypełniacze wykorzystuje się na przykład botoks, albo rozmaite preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Natomiast wampirzy lifting jest zabiegiem regeneracyjnym, w którym to pod skórę wstrzykuje się własną krew pacjenta. Wykonuje się go w celu zniwelowania zmarszczek. Wstrzykiwana pod skórę krew to osocze bogatopłytkowe – jest to dokładnie preparat krwiopochodny, bo wykonany na bazie krwi pacjenta. Osocze bogate jest w komórki oraz czynniki wzrostu - peptydy. One to właśnie skutecznie pobudzają inne komórki do podziału. Co więcej, są też niezbędne do tego, aby nastąpiła skuteczna odnowa biologiczna w tkankach skóry.

 

Jak przebiega wampirzy lifting?

Przed zabiegiem od pacjenta trzeba pobrać próbkę krwi, która następnie odwirowana zostaje w specjalnej wirówce. W urządzeniu tym znajduje się specjalny żel amorficzny i jałowy, dzięki któremu czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza bogatopłytkowego. Następnie do osocza lekarz dodaje odczynnik, czyli chlorek wapnia lub trombinę, które to odpowiednio aktywują płytki krwi do tego, aby produkowały cytokiny. Cytokiny to białka, które stymulują wzrost komórek. Tak przygotowany preparat można podać pacjentowi i jest to możliwe tak właściwie na dwa sposoby. Pierwszy z nich to sposób, który wykorzystywany jest w mezoterapii, natomiast drugi to podanie preparatu wzdłuż zmarszczek – liniowo (wolumetria). W trakcie zabiegu zachodzą procesy takie, jak przy gojeniu się ran. Jest to stymulacja tych macierzystych komórek do namnażania, powstawanie zupełnie nowych naczyń krwionośnych, pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu – to prowadzi do rewitalizacji oraz regeneracji komórek skóry, jej odmłodzenia i odpowiedniego nawilżenia. W jakim wieku można wykonać zabieg wampirzego liftingu? Jest on polecany przede wszystkim kobietom w wieku 30 – 50 lat, wtedy to bowiem efekty zabiegu są najbardziej widoczne.

 

Efekty zabiegu

Efekty wampirzego liftingu są naprawdę bardzo zadowalające. Utrzymują się przez około 6 miesięcy, bez konieczności stosowania jakichś innych zabiegów estetycznych. Po wampirzym liftingu skóra staje się niezwykle elastyczna i przede wszystkim jędrna, poprawia się znacząco ukrwienie skóry, wygładzone zostają wszelkie zmarszczki i fałdy. Lifting ten przyśpiesza też procesy gojenia po innych zabiegach medycyny estetycznej.

 

Przeciwwskazania do wampirzego liftingu

Nie zawsze można jednak poddać się temu zabiegowi. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań. Są to między innymi:

 

  • choroby krwi,
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • przyjmowanie antykoagulantów,
  • choroby nowotworowe.

 

Wykonanie zabiegu musi być więc poprzedzone szczegółowymi konsultacjami ze specjalistą, który dokładnie oceni, czy u danej osoby można wykonać lifting. Jest to konieczne, aby później nie pojawiły się żadne skutki uboczne wampirzego liftingu. Co prawda zabieg ten jest bardzo dobrze tolerowany przez większość pacjentów, jednak zawsze należy uważać. Wykorzystanie naturalnego składnika wypełniającego na pewno jest bezpieczniejsze od sztucznych wypełniaczy – zwłaszcza dla alergików, jednak jak to w przypadku każdego zabiegu, musi tu zostać zachowana odpowiednia ostrożność. Zdaniem niektórych lekarzy, jednym ze skutków ubocznych wampirzego liftingu może być pojawienie się chorób autoimmunologicznych. Jednak hipoteza ta nie jest do końca potwierdzona.

Wampirzy lifting to jeden z bardzo skutecznych sposobów na poprawę stanu skóry twarzy. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim u osób, które nie chcą wstrzykiwania pod skórę nienaturalnych wypełniaczy, jak też u alergików, ponieważ podanie własnej krwi nie wywoła uczulenia.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 30-38mm)

Komentarze

Marta-Sek
5/5
Przeraża mnie taki zabieg ale koleżanka się zdecydowała jakiś miesiąc temu i efekty są widoczne i piękne!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły