Zabiegi medycyny estetycznej po porodzie

Zabiegi medycyny estetycznej po porodzie

Ciąża to czas, w którym ciało kobiety bardzo się zmienia. Najwidoczniejsze zmiany zachodzą oczywiście na brzuchu. U wielu kobiet pojawiają się rozstępy – dzieje się tak przez silne naciągnięcie skóry. Po porodzie ten obszar ciała może więc wyglądać mało atrakcyjnie. Zabiegi medycyny estetycznej po ciąży będą najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić wygląd ciała.


Rozstępy, które pojawiają się na brzuchu w trakcie ciąży, niestety po urodzeniu dziecka nie znikają – to trwałe zmiany i tak naprawdę jedynym rozwiązaniem, aby się ich pozbyć są odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Skóra na brzuchu często traci swoja jędrność, co często przyczynia się do pojawiających się u kobiet kompleksów. Zmiany, które zachodzą po ciąży są tak właściwie niemożliwe do usunięcia poprzez stosowanie kosmetyków – owszem wiele preparatów może być bardzo pomocnymi, jednak nie ma chyba takiego, który na przykład zlikwiduje rozstępy. Jedynym dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju wyszczuplające zabiegi na brzuch, jak również zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży.

 

Jakie zabiegi na brzuch po ciąży?

Wybór optymalnego zabiegu zależy przede wszystkim od tego z jakim dokładnie problemem boryka się dana kobieta. Dobranie tego odpowiedniego powinno być skonsultowane ze specjalistą, który dokładnie określi rodzaj problemu oraz dobierze najlepsze rozwiązanie, które przyniesie pacjentce pożądane rezultaty. Modelowanie sylwetki po ciąży w wielu przypadkach wymaga serii zabiegów lub połączenia kilku metod.

 

Jednym z doskonałych rozwiązań jest na przykład połączenie kriolipolizy z terapią falą uderzeniową. Kriolipoliza pozwala bowiem pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, która mogła nagromadzić się na brzuchu w czasie ciąży. Z kolei fala uderzeniowa doskonale ujędrnia skórę.

 

Sama kriolipoliza to działanie niskimi temperaturami na zbędne komórki tłuszczowe. Zostają one zamrożone, a następnie usunięte z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Oczywiście do przeprowadzenia tego zabiegu konieczne jest wykorzystanie specjalnego aparatu. Idealnym urządzeniem do kriolipolizy jest Zimmer Z Lipo. Jest to nowoczesny sprzęt, którego parametry można dostosować optymalnie do potrzeb danego zabiegu. Do ciała pacjenta przykłada się specjalny aplikator i można przystąpić do zabiegu. Efekty kriolipolizy to między innymi wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

 

Po zabiegu kriolipolizy można zastosować jeszcze dodatkowo terapię falą uderzeniową. Ten zabieg z kolei wykonuje się przy pomocy urządzenia Zimmer Z Wave Pro. Do obszaru ciała, który poddawany jest zabiegowi przystawia się głowicę, która generuje fale o odpowiedniej sile. Jak działa na ciało fala uderzeniowa? Wspomaga mikrokrążenie oraz odbudowę kolagenu. Skóra dzięki temu staje się bardziej jędrna, wygładzona.

 

Połączenie tych dwóch metod to rozwiązanie wręcz idealne dla kobiet, które chcą odzyskać swoją sylwetkę sprzed ciąży. Efekty zabiegów są bardzo zadowalające.

 

Jak zlikwidować rozstępy?

Sporym problemem u kobiet w ciąży są rozstępy. Istnieje jednak szereg zabiegów, które już po urodzeniu dziecka można zastosować, aby zniwelować te niechciane zmiany, albo przynajmniej znacząco je zmniejszyć. W walce z rozstępami medycyna estetyczna również proponuje szereg skutecznych zabiegów.

 

Na pewno warto skorzystać z dermabrazji laserowej. Jest to bowiem zabieg, który niejednokrotnie stosuje się nawet na kilkuletnie rozstępy, dlatego świetnie poradzi sobie również z tymi zmianami po ciąży. Innym polecanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Tutaj bezpośrednio w rozstępy wstrzykuje się kwas hialuronowy. Jest to sposób bezpieczny i zarazem skuteczny. Trzecim dobrym zabiegiem na rozstępy na brzuchu jest mikrodermabrazja diamentowa – ten zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To metoda bezinwazyjna i również bardzo bezpieczna. Każde z powyższych rozwiązań daje zadowalające efekty. Dobór tego odpowiedniego to już kwestia indywidualna, którą należy skonsultować ze specjalistą.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Niestety moje ciało po ciąży już nie przypominało tego jakie miałam przed. Skóra na brzuchu rozciągła się i pozostały paskudne fałdy. To był koszmar, z którym na szczęście udało się uporać dzięki zabiegom medycyny estetycznej - kriolipoliza + fala uderzeniowa. Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły