Zalety peelingu wodnego

Zalety peelingu wodnego

Skórę warto złuszczać regularnie. Ma to bowiem wpływ na jej gładkość i piękny wygląd. Poza tym zastosowanie peelingu, a tuż po nim dalszych zabiegów pielęgnacyjnych pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, dzięki głębokiemu wnikaniu substancji odżywczych w oczyszczoną skórę. Jednym ze skutecznych i w pełni bezpiecznych peelingów jest peeling wodny, stosowany w wielu gabinetach.


Dlaczego zaleca się wykonywanie peelingów?

Skóra cały czas produkuje nowe komórki. Przemieszczają się one z jej głębokich warstw w kierunku naskórka, gdzie następnie obumierają. Utworzona z nich warstwa tworzy zrogowaciałą skórę, która jest barierą dla drobnoustrojów i związków chemicznych. Ogranicza ona także straty wody. Komórki tej warstwy stopniowo ulegają złuszczeniu, jednak proces ten nie postępuje równomiernie. Przez to na skórze pojawiają się widoczne dla nas łuski, staje się ona szorstka i traci zdrowy koloryt. Regularne złuszczanie naskórka pozwala tego uniknąć. Peelingi można wykonywać w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych czy lekarskich. Specjalne substancje lub drobinki zawarte w nakładanych preparatach złuszczają martwy naskórek sprawiając, że skóra odzyskuje blask, jednolity kolor i staje się miła w dotyku. Na taką skórę łatwiej nakładać kosmetyki i znajdujące się w nich substancje dobroczynne szybciej i głębiej w nią wnikają. Często polecane są właśnie zabiegi 2w1, polegające na wykonaniu peelingu oraz nałożeniu na skórę maski, serum lub kremu. Dzięki temu skóra staje się dogłębnie odżywiona i nawilżona.

 

Na czym polega peeling wodny?

Peeling wodny jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Można wykonywać go nawet u pacjentów ze skórą cienką i wrażliwą, a nawet ze skłonnością do pękania naczynek. Obumarłe komórki skóry są usuwane z jej powierzchni za pomocą strumienia wody lub roztworu z wody i substancji aktywnych. Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale też higieniczny, ponieważ skóry nie dotyka głowica żadnego urządzenia. Martwe komórki są z niej w naturalny sposób zmywane, a skóra staje się nawilżona i odświeżona. Łatwiej można na niej rozprowadzić kosmetyki do makijażu, który także zdecydowanie lepiej wygląda. Peeling wodny można również wykonywać przez cały rok, co nie jest zalecane w przypadku np.: peelingów lekarskich. Nie niesie on ryzyka powstania podrażnień czy przebarwień podczas kontaktu skóry ze słońcem.

 

Peeling wodny wzbogacany jest również o konkretne substancje. Strumień wody odblokowuje kanały skóry, a dodatkowo może w nie wprowadzać aktywne składniki, dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Peeling wodny wpływa wówczas na redukcję blizn potrądzikowych czy też zmniejsza przebarwienia na skórze, nadając jej jednolity wygląd.

 

Wskazania do zastosowania

Peeling wodny szczególnie jest polecany dla osób, których skóra jest odwodniona, mało napięta, znajdują się na niej drobne zmarszczki i przebarwienia. Dzięki peelingowi zmniejsza się widoczność porów i zostają one dogłębnie oczyszczone, skóra zostaje wygładzona, a z jej powierzchni usuwane są martwe komórki. Jej kondycja poprawia się na różnych poziomach, w dużej mierze zależących od typu i wcześniejszej kondycji skóry. Dzięki poprawie przenikania substancji aktywnych, po peelingu można wykonać kolejne zabiegi upiększające. Często peeling wodny stanowi właśnie pierwszy etap terapii pielęgnacyjnej.

 

Peeling tlenowo-wodny

Istnieje również peeling tlenowo-wodny, który nazywany jest oksybrazją. Polega ona na usunięciu martwego naskórka z powierzchni za pomocą strumienia tlenu z solą fizjologiczną. Dzięki oksybrazji skóra również staje się wygładzona, odżywiona oraz dotleniona. W tym zabiegu także nie mamy do czynienia z kontaktem głowicy ze skórą, więc tak samo jak peeling wodny jest to zabieg higieniczny i wysoce bezpieczny. Nie wywołuje podrażnień, a zamiast tego zapewnia natychmiastowe uczucie odświeżenia i oczyszczenia skóry.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Dla mojej wrażliwej skóry zabieg okazał się dobrym wyborem i żadnych działań niepożądanych.
5/5
Polecam peeling wodny wszystkim Paniom, które mają naczynkową skórę. Zanim odkryłam ten peeling nie sądziłam, że jest zabieg, który mogę bezpiecznie stosować na moją buzię.
aniela
5/5
szukałam od dłuższego czasu delikatnego peelingu ponieważ mam wrażliwą skórę , teraz już wiem na jaki się wybiore

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły