Aquafilling – bezpieczne i trwałe powiększanie piersi

Aquafilling – bezpieczne i trwałe powiększanie piersi

Każda kobieta pragnie mieć ładny, kształtny biust, który będzie jej atutem. Medycyna estetyczna wychodzi im naprzeciw i oferuje zabiegi, które pozwalają bez użycia skalpela powiększać piersi do wybranego rozmiaru. Jedną z metod modelowania biustu jest właśnie aquafilling. Jest on zalecany również w przypadku powiększania i korygowania pośladków i innych części ciała. Na czym polega aquafilling i jak długo utrzymują się jego efekty?


Czym jest aquafilling?

Aquafilling polega na powiększeniu piersi przy wykorzystaniu profesjonalnego preparatu Aquafilling Bodyline. To żel przeznaczony do modelowania ciała, który zawiera sól fizjologiczną oraz poliamid. Preparat jest stosowany do korygowania niedoskonałości tkanek miękkich, w szczególności uzupełniania deformacji wrodzonych lub powstałych po innych zabiegach. Aquafilling pozwala na modelowanie pośladków, profilowanie ramion, a także właśnie powiększenie piersi. Niekwestionowaną zaletą zabiegu jest jego mała inwazyjność. Nie wymaga on stosowania metod chirurgicznych, narkozy ani długiego okresu rekonwalescencji. Pacjentka opuszcza klinikę medycyny estetycznej zaraz po zakończeniu zabiegu. Nie pozostają po nim również żadne ślady czy mało estetyczne blizny. Już po 24 godzinach możliwy jest powrót do normalnych czynności, a efekty widoczne są po tygodniu od jego przeprowadzenia.

 

Aquafilling trwa około 1,5 godziny. Zabieg wymaga jedynie znieczulenia miejscowego w miejscu, gdzie będzie wykonywane wkłucie. Żel wprowadzany jest pod skórę przy użyciu igły albo kaniuli. Jego ilość przed zabiegiem ustala lekarz. Nie podaje się jednak więcej żelu niż 150 ml do każdej piersi. Jeśli pacjentce zależy na większej korekcie, po upływie trzech miesięcy zabieg można powtórzyć osiągając jeszcze lepsze efekty powiększenia.

 

Dla kogo polecany jest zabieg?

Aquafilling polecany jest dla kobiet, które chcą poprawić objętość i kształt piersi, zniwelować ich asymetrię oraz wypełnić ubytki powstałe po zabiegach. Poza tym zabieg wykorzystuje się do korekcji kształtu oraz wielkości pośladków, eliminuje on problem płaskich pośladków. Co więcej aquafilling sprawdza się również w przypadku korekty tkanek miękkich, między innymi po zabiegu liposukcji.

Istnieją jednak przeciwwskazania, które nie kwalifikują pacjenta do zabiegu. Są to.:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby somatyczne,
  • nowotwory,
  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • alergia albo nietolerancja niektórych leków,
  • miesiączka.

 

Zalety zabiegu z wykorzystaniem żelu Aquafilling Bodyline

Zabieg jest mało inwazyjny i w pełni bezpieczny. Wykonywane jest podczas niego wkłucie albo małe nacięcie w celu wprowadzenia kaniuli. Poza tym preparat nie wywołuje alergii ani komplikacji. Jego efekt końcowy pojawia się już po tygodniu od zakończenia zabiegu oraz utrzymuje się przez długi czas, 5-8 lat. Aquafilling nie powoduje bólu ani nie wymaga przechodzenia rekonwalescencji i rezygnowania z codziennych obowiązków. Ciało po zastosowaniu żelu wygląda bardzo naturalnie, nie oddziela się on po skórą podczas dotyku ani nie są w żaden sposób widoczne jego granice, co ma miejsce przy zastosowaniu implantów. Aquafilling stanowi więc bezpieczną alternatywę dla chirurgicznego powiększania piersi czy modelowania ciała.

 

Postępowanie po zabiegu

Pacjent wraca po zabiegu od razu do domu. Nie odczuwa on żadnych dolegliwości bólowych, w miejscu wstrzykiwania żelu pojawia się tylko niewielki obrzęk. W domu pacjent może samodzielnie zmieniać założony opatrunek. Przez kilka dni po zabiegu nie zaleca się mycia miejsca wkłucia pod bieżącą wodą. Pacjent powinien również nosić bieliznę modelującą otrzymaną od lekarza po zabiegu i wykonywać delikatny masaż w okolicach podania preparatu, jednak bez punktowego ucisku. Powinien on unikać ćwiczeń związanych z napinaniem mięśni, a także wizyt na solarium i w saunie. Pacjentki powiększające biust nie mogą spać na brzuchu. Na wizycie kontrolnej lekarz zdejmuje ewentualne szwy, ocenia efekty zabiegu oraz wydaje pacjentowi dalsze zalecenia.

 

Żródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Jestem ciekawa o ile można powiększyć piersi tą metodą - rozmiar, dwa? Myślę, że jest to bezpieczniejsze od implantów.
5/5
Z chęcią wybrałabym się na ten zabieg, ponieważ jest nieinwazyjny,a marzę o większych pośladkach. Cieszę się,że medycyna estetyczna ma takie rozwiązania.
5/5
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat zabiegu? Czy jest bezbolesny i czy rzeczywiście efekt utrzymuje się kilka lat?
Martyna
5/5
Poddałam się zabiegowi i nie żałuję. Minęło dopiero kilka miesięcy ale jestem bardzo zadowolona z zabiegu aquafillingu. Moje piersi są pełniejsze, jędrniejsze i większe. Zawsze o takich marzyłam :) Mam nadzieję, że taki efekt się utrzyma jak najdłużej :)
Daria Wypiekar
5/5
Od kiedy pamiętam mam kompleks na punkcie moich małych piersi i często zastanawiam się nad powiększaniem piersi. Przeczytałam artykuł ( bardzo interesujący ) i chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda po tych 5-8 latach. Będę musiała ponownie wykonać zabieg bo piersi znowu powrócą do rozmiaru co są teraz? Jest to bezpieczne wykonanie ponownie zabiegi gdy tylko efekty miną?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły