Kriolipoliza – na czym polega zabieg i ile kosztuje?

Kriolipoliza – na czym polega zabieg i ile kosztuje?

Czy masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej? Pomimo wielu aktywności trudno jest Ci pozbyć się niechcianych kilogramów? Boisz się zabiegów ingerujących inwazyjnie w Twoje tkanki? Kriolipoliza jest idealnym zabiegiem właśnie dla Ciebie. To zabieg w pełni bezinwazyjny, a efekty jakie można uzyskać są porównywalne z lipolizą iniekcyjną (odsysaniem tkanki tłuszczowej). Poza tym należy podkreślić, iż zabieg ten jest bezpieczny, a efekty gwarantowane.


Ile kosztuje wykonanie zabiegu kriolipolizy w specjalistycznym centrum medycznym?

Koszt zabiegu kriolipolizy uzależniony jest od kilku czynników. Głównym kryterium określającym wartość cenową jest przyłożenie jednego aplikatora oraz wielkość aplikatora (small, medium, large). Czas takiego zabiegu waha się od 45 – 60 min, a cena od 1000 zł do 2200 zł. Są urządzenia, które mają możliwość wykonania zabiegu na dwóch aplikatorach jednocześnie z indywidualnym ustawieniem parametrów zabiegowych do każdego aplikatora co skraca pełny czas zabiegu. To ma duże znaczenie jeśli decydujemy się na terapię kriolipolizy na kilku obszarach zabiegowych. Po pierwsze zabieg jest wykonywany w ustawieniach indywidualnych pod konkretnego pacjenta, po drugie takie podejście gwarantuje nam najwyższy poziom skuteczności i określa profejonalne placówki medyczne. Należy zwracać na to uwagę by wybierać takie placówki które pracują na urządzeniach dających możliwości personalizowania ustawień. Takim urządzeniem jest niemiecka kriolipoliza ZLipo - najnowocześniejsza obecnie na światowym rynku estetycznym.

W zależności jak duża jest ilość tkanki tłuszczowej tak dobieramy ilość zabiegów. Przy niewielkiej ilości wystarczy jeden zabieg. W innych przypadkach można powtarzać zabiegi po upływie około 3 miesiący.

 

Komu dedykowany jest zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy nie jest zabiegiem, który sam w sobie wystarczy aby skutecznie pozbyć się dużej nadwagi. Prawdą jest, że nie ma takiego urządzenia na świecie, które samo w sobie odchudza. Przy dużej nadwadze zabieg kriolipolizy może być wykonany jako składowa planu całościowej terapii modelującej sylwetkę co skutecznie wspomoże i ułatwi redukcję tkanki tłuszczowej. Niezbędne są przy tym ćwiczenia fizyczne, ruch, odpowiednia dieta i zmiana stylu życia.

Terapia kriolipolizy rekomendowana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia lecz nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, nogach, ramionach czy plecach. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie są potrzebne specjalistyczne badania, a ogólny wywiad lekarski zakończony podpisaniem zgody na zabieg przez pacjenta jest wystarczający. W związku z tym, że zabieg trwa około godziny czasu, warto nadrobić literaturę, posłuchać ulubionej muzyki czy odpisać na maila. Można wykorzystać ten czas z dobrą książką, tabletem czy iPhonem.


Przebieg zabiegu kriolipolizy?

Osoba wykonująca zabieg kriolipolizy powinna być przeszkolona w obsłudze sprzętu oraz wykonywania tego typu zabiegu. Można poprosić o przedstawienie certyfikatu ze szkolenia co zapewni Tobie komfort psychiczny, że jesteś w odpowiednich rękach. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej. Konkretna pozycja leżąca uzależniona będzie od obszaru i ilości obszarów poddawanych zabiegowi kriolipolizy. Jeśli to konieczne należy założyć jednorazową bieliznę.

Na obszar zabiegowy kładzie się jednorazowy podkład nasączony specjalistycznym żelem. Konsystencja podobna jest do żelu USG jednak nie jest to ta sama substancja. Mata przeciwodmrożeniowa i żel, w którym jest nasączona (jego ilość i skład) dostosowane są do konkretnego modelu urządzenia i jego parametrów pracy termicznej. Stosowanie nie oryginalnych mat i dzielenie ich grozi poważnym odmrożeniem skóry co jest później trudne w leczeniu. Maty przeciwodmrożeniowe są zapakowane wraz z żelem w sterylnym opakowaniu. Przed każdym przyłożeniem aplikatora otwieramy opakowanie, wyjmujemy matę, przykrywamy dokładnie ciało - obszar zabiegowy i wyciskamy z opakowania resztkę żelu na matę. Puste opakowanie wyrzucamy do kosza na odpady medyczne. Następnie przykładamy odpowiedniej wielkości aplikator próżniowy w miejsce zabezpieczone matą przeciwodmrożeniową i uruchamiamy zabieg poprzez wystartowanie z aplikatora lub ekranu głównego. W tym momencie aplikator zasysa tkankę tłuszczową i schładza ją do temperatury - 5°C do -10°C. W zależności od odczucia pacjenta można zmniejszyć lub zwiększyć moc zassania. Niektórzy mogą odczuwać dyskomfort na samym początku zabiegu co po kilku minutach ustaje ponieważ zimno ma właściwości znieczulające. Zabieg w 95% czasu trwania jest dzięki temu bezbolesny.

Udowodniono klinicznie, że technologia zamrażania tkanki tłuszczowej podczas zabiegu kriolipolizy ingeruje bezpośrednio w komórki tłuszczowe, chroniąc przy tym wszystkie inne tkanki miękkie otaczające, które nie są wrażliwe na zimno w takim stopniu.

Zabieg zakończony zostaje poprzez zdjęcie aplikatora lub aplikatorów, oczyszczenie skóry z pozostałości żelu i rozmasowaniu okolicy poddanej zabiegowi techniką drenażu limfatycznego. Masaż manualny można też zastąpić zabiegiem fali uderzeniowej ZWavePro prowadząc głowicę zabiegową również przez ruchy wspomagające drenaż.

 

Co robi kriolipoliza?

Komórki tłuszczowe, które zostały zmrożone wchodzą w stan kontrolowanej śmierci, tak zwanej apoptozy po czym są systematycznie usuwane z organizmu co przekłada się na mniejszą ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Procesy metaboliczne aktywowane przez zabieg kriolipolizy są gwarantowane, a to wpływa na skuteczność, która jest potwierdzana u każdego pacjenta. Eliminacja martwych i uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu odbywa się w ciągu 1 do 3 miesięcy po zabiegu. Następny zabieg na ten sam obszar zabiegowy można przeprowadzić po około 3 miesiącach. Decyzja należy do lekarza i/lub osoby przeszkolonej wykonującej zabiegi kriolipolizy.

Efekty zabiegu kriolipolizy utrzymują się przez minimum 9 miesięcy od zabiegu. Trwałe efekty mogą utrzymywać się z współtowarzyszącą zmianą stylu życia, zmianie nawyków żywieniowych i ruchowych, a czas jest uwarunkowany od konsekwencji postępowania.

 

Jak powstała idea zabiegów kriolipolizy?

Twórcami zabiegu kriolipolizy są dwaj lekarze dermatolodzy ze szpitala z Massachusetts (USA) oraz Harwardzkiej Szkoły Medycznej: dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson. W roku 2008 udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Wnioski po ich badaniach wskazywały jednoznacznie, że kontrolowane i miejscowe chłodzenie tkanek prowadzi do eliminacji tkanki tłuszczowej bez uszkodzenia innych tkanek. Oczywiście należy uwzględnić protokoły zabiegowe i stosować wszystkie niezbędne metody ochrony skóry przed odmrożeniem. Służą do tego, jak wcześniej to opisaliśmy, maty przeciwodmrożeniowe. Do wspomianego urządzenia ZLipo stosuje się maty: ZLipo fleece 330 x 280 mm.


Czy można zwiększyć skuteczność kriolipolizy?

Oczywiście, że można poprawić efekty zabiegu u każdej osoby. Najlepszym sposobem koncepcyjnego zastosowania do zabiegu kriolipolizy jest dołączenie bezpośrednio po zabiegu fali uderzeniowej. Niemiecki producent zaawansowanych urządzeń medycznych Zimmer AestheticDevision, po latach badań udowodnił, że zastosowanie fali uderzeniowej ZWavePro bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy ZLipo zwiększa skuteczność i poprawia efekty utraty tkanki tłuszczowej o dodatkowe 20% oraz skraca czas utrwalania się efektu estetycznego o połowę.

Ta rewelacyjna metoda zabiegowa potwierdzona jest licznymi badaniami na całym świecie, a efekty jakie towarzyszą tej koncepcji zabiegowej są uważane za najskuteczniejszą nieinwazyjną metodę modelowania ciała na świecie.

Po zabiegu kriolipolizy można rozpocząć serię 10-12 zabiegów fali uderzeniowej ZWavePro 2-3 razy w tygodniu. Fala uderzeniowa ma na celu rozbicie połączeń między komórkami tłuszczowymi co wspomaga ich wydalanie z organizmu. Zabieg ten jednocześnie poprawia metabolizm komórkowy skóry, stymuluję produkcję kolagenu co wpływa na poprawę elastyczności skóry tak potrzebną przy modelowaniu ciała podczas utraty tkanki tłuszczowej.

 

Źródło: iMeso.pl,

Paweł Gruda, Certyfikowany Specjalista z Zakresu terapii Kriolipolizy w Dermatologii Estetycznej

 

Obejrzyj Video z zabiegu kriolipolizy ZLipo w koncepcyjnym połączeniu fali uderzeniowej ZWavePro.


Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)

Komentarze

5/5
Myślę,że warto skorzystać z takiego zabiegu. Nie jest inwazyjny i nie wymaga od nas żadnych wyrzeczeń,a efekty są takie jak wielu z nas nie udaje się uzyskać pomimo ciężkich ćwiczeń na siłowni.
Maria
5/5
Cześć, zabieg kriolipolizy to terapia modelująca sylwetkę ? Lato za 3 miesiące i mam wesele. Bardzo chcę być najpiękniejszą. Możecie zaproponować jakiś gabinet lub klinikę, gdzie wykonują zabieg z wykorzystaniem aparatu ZLipo? Słyszałam że to najlepsze aparat do kriolipolizy!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły