Kriolipoliza – opis zabiegu i efekty

Kriolipoliza – opis zabiegu i efekty

Zabieg kriolipolizy pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz doskonale sprawdza się w modelowaniu sylwetki. Jest to zabieg bezinwazyjny, który daje bardzo zadowalające efekty. Czym dokładnie jest kriolipoliza?


Odchudzanie przez zamrażanie

Kriolipoliza to bez wątpienia ostatni hit pośród zabiegów estetycznych bezinwazyjnych. Cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest bezpieczny, a jego efekty są bardzo satysfakcjonujące. Kriolipoliza pozwala w skuteczny sposób pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała, modeluje niedoskonałości, sprawdza się też w walce z cellulitem.

 

Czym dokładnie jest kriolipoliza?

Określając to najprościej – jest to zamrażanie zbędnych komórek tłuszczowych. Oczywiście zabieg musi być realizowany z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia. Jednym z takich urządzeń, które świetnie sprawdzi się w zabiegu jest urządzenie do kriolipolizy ZLipo, czyli innowacyjne urządzenie do kriolipolizy. Gwarantuje ono pełnie bezpieczeństwo dla pacjenta, który poddawany jest zabiegowi. Parametry zabiegu w urządzeniu ZLipo bez problemu dostosować można do potrzeb każdego pacjenta. Co więcej, urządzenie wyposażone jest w trzy aplikatory o różnych wielkościach, więc bez problemu sprawdzi się na różnych obszarach ciała. Zbędne komórki tłuszczowe po zamrożeniu wchodzą w tzw. stan apoptozy – jest to zupełnie naturalny proces śmierci komórki. Następnie poprzez naturalne procesy metaboliczne komórki te są stopniowo usuwane z organizmu.

 

Przebieg zabiegu

Pacjent kładzie się w pozycji leżącej, oczywiście jest ona zawsze uzależniona do tego, jaka część ciała poddawana jest zabiegowi. Obszar zabiegowy zostaje oczywiście odpowiednio przygotowany – na ciało kładzie się podkład jednorazowy, który nasączony jest żelem specjalistycznym o konsystencji podobnej do tego, który wykorzystywany jest w USG. W zabiegu należy korzystać tylko z oryginalnych mat, które zagwarantują pacjentowi bezpieczeństwo i nie narażą go na ewentualne odmrożenie skóry. Kiedy już obszar ciała pacjenta jest odpowiednio przygotowany do zabiegu, można rozpocząć tą właściwą jego część. Do ciała przystawia się aplikator urządzenia lub dwa aplikatory (w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi). Oczywiście dobieramy rozmiar aplikatora stosownie do obszaru ciała. Parametry urządzenia również ustawiane są stosownie do potrzeb pacjenta i zabiegu – tylko optymalne ustawienie zagwarantuje najlepsze efekty kriolipolizy. Innowacyjność ZLipo polega na unikalnym w skali całego świata systemowi trój fazowym zabiegu kriolipolizy. Taki protokół zabiegowy pomaga osiągnąć znacznie lepsze efekty od tych przeprowadzanych za pomocą konwencjonalnych urządzeń do kriolipolizy dostępnych na rynku od wielu lat.

Zabieg kriolipolizy trwa od 45 do 60 minut. Musi być prowadzony przez odpowiednio wykwalifikowanego w tym celu specjalistę.

 

Efekty kriolipolizy

Pewnie wiele osób zastanawia się po jakim czasie widoczne są efekty kriolipolizy. Otóż już po 3, 4 dniach wyraźnie widać, że skóra na ciele układa się zupełnie inaczej, ciało jest wymodelowane i jędrne. Efekty po 1 zabiegu kriolipolizy są więc bardzo zadowalające. Te najbardziej spektakularne efekty widoczne są jednak dopiero po około 30 dniach od zabiegu i utrwalają się przez następne 2 miesiące – trzeba więc nieco uzbroić się w cierpliwość.

Aby uzyskać jednak najbardziej satysfakcjonujące efekty – ciało wymodelowane w pełni tak jak sobie to wymarzyliśmy, polecane jest poddanie się kilku zabiegom. Drugi zabieg możemy z powodzeniem wykonać po około 10 do 12 tygodniach po tym pierwszym.

Odchudzanie poprzez zabieg kriolipolizy daje bardzo długotrwałe efekty. Oczywiście bardzo ważne jest tutaj, aby nie powracać do złych nawyków żywieniowych, które zawsze wpływają na przyrost niechcianej tkanki tłuszczowej. Dlatego właśnie po zabiegu kriolipolizy tak ważne jest, aby wrócić do odpowiednich nawyków żywieniowych oraz zażywać odpowiedniej dawki aktywności fizycznej.

 

Siła Synergii koncepcją Sukcesu

Po zabiegu kriolipolizy ZLipo rekomendowane jest wykonanie zabiegu z urzyciem generatora fal uderzeniowych ZWavePro bezpośrednio po zabiegu. Dzięki tej synergii przyśpieszamy eliminacje komórek tłuszczowych o połowę i zwiększamy ilość wyeliminowanych komórek tłuszczowych o 10% - 15%. Fala uderzeniowa sprawia, że połączenia między komórkami zostają przerwane dzięki czemu organizm w łatwiejszy i skuteczniejszy sposób pozbywa się ich. Fala uderzeniowa ZWavePro stymuluje produkcję kolagenu w skórze, pobudza metabolizm komórkowy, a co za tym idzie skutecznie napina skóre, rewitalizuje ją i ujędrnia. Ta koncepcja dwóch zabiegów: kriolipolizy ZLipo i fali uderzeniowej ZWavePro to moc synergii dla osiagnięcia spektakularnych efektów redukkcji tkanki tłuszczowej i wymodelowania ciała.

 

Przeciwwskazania

Co prawda kriolipoliza to zabieg bezinwazyjny, jednak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to między innymi:

 

  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • nowotwory,
  • choroby skóry: wirusowe, grzybicze, zakaźne,
  • cukrzyca,
  • infekcje oraz zapalenie wątroby,
  • choroba Rynauda,
  • pokrzywka na zimno,
  • rany skóry, stany zapalne,
  • zaburzenia krążenia.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Medium (M)

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły