https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Sculptra – długotrwała poprawa jakości skóry - IMESO
Sculptra – długotrwała poprawa jakości skóry

Sculptra – długotrwała poprawa jakości skóry

Sculptra, a dokładniej kwas polimlekowy to bezpieczna, biodegradowalna substancja, która jest wykorzystywana w medycynie estetycznej do poprawy jędrności skóry oraz owalu twarzy. Efekt liftingu za pomocą kwasu polimlekowego utrzymuje się nawet do dwóch lat. W tym czasie substancja stymuluje produkcję kolagenu, który wpływa na młody wygląd skóry. Co ważne zabieg może być przeprowadzony u większości pacjentów.


Działanie kwasu polimlekowego

Kwas polimlekowy Sculptra przede wszystkim stymuluje produkcję kolagenu, który jest bardzo ważną substancją występującą naturalnie w głębokich warstwach skóry. Włókna kolagenowe tworzą dla skóry swoiste rusztowanie, które utrzymuje ją w odpowiedniej pozycji. To dlatego kiedy wraz z wiekiem zmniejsza się jego produkcja, skóra traci jędrność, wiotczeje i często zaczyna po prostu obwisać. Kwas polimlekowy powoduje więc, że skóra staje się jędrna i napięta. Wypełnia również zmarszczki i bruzdy, które pojawiły się na twarzy. Z powodzeniem można z jego pomocą wykonywać jej bezpieczny lifting. Nadaje się również doskonale do liftingu szyi czy innych miejsc na ciele, gdzie pojawił się problem wiotkości skóry. Sculptra poprawia owal twarzy, nie powoduje efekty nienaturalnego naciągnięcia. Działa odmładzająco, ale też i profilaktycznie. Może więc być wprowadzany pod skórę również zanim pojawią się na niej oznaki starzenia. Co ważne, preparat działa długotrwale, nawet do dwóch lat. Kiedy już ulegnie rozpadowi, nie pojawiają się jednak dawne zmiany na skórze, zmarszczki czy utrata jędrności. Jest ona naturalnie odmłodzona, za co kwas polimlekowy jest najbardziej doceniany. Wówczas najlepiej stosować zabiegi Sculptra jako profilaktykę na nowo pojawiających się oznak starzenia.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie jest skomplikowany. Polega na wprowadzeniu preparatu do skóry właściwej za pomocą strzykawki z cienką igłą. Wykonywanych jest sporo nakłuć i podawane są małe ilości kwasu polimlekowego. Dla zmniejszenia całkowicie dolegliwości bólowych czy uczucia dyskomfortu, wcześniej na skórę podawany jest krem znieczulający. Zabieg nie jest więc bolesny i nie powoduje też powstawania blizn. Miejsca ostrzykiwania różnią się w zależności od potrzeb pacjenta i efektu, jaki chce osiągnąć. Zazwyczaj zabieg trwa około 20-30 minut. Po nim lekarz rozmasowuje miejsca podania kwasu polimlekowego, by odpowiednio rozprowadzić go pod skórą.

 

Po zabiegu zaleca się regularne masowanie miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Przez kilka dni zalecane jest unikanie słońca i innych źródeł promieniowania UV, nie należy korzystać z sauny ani zabiegów krioterapii ogólnej.

 

Dla kogo polecany jest zabieg Sculptra?

Zabieg jest w szczególności polecany dla osób, które oczekują długotrwałych efektów. Pojawiają się one niemal natychmiast, jednak najlepiej widoczne są już po kilku tygodniach od jego wykonania. Następnie proces odmładzania skóry trwa przez cały okres znajdowania się pod nią preparatu Sculptra. Zmiany zachodzą stopniowo, jednak warto na nie poczekać. Z ostrzykiwania kwasem polimlekowym powinny skorzystać szczególnie osoby, które posiadają widoczne zmarszczki między nosem a ustami, na policzkach, w kącikach ust, zmarszczki mimiczne, zapadnięte lub obwisłe policzki, ich skóra utraciła jędrność, stała się wiotka, mniej sprężysta. Zabieg jest polecany dla wszystkich, którzy szukają naturalnego sposobu na lifting skóry i chcą skorzystać z zabiegu odmładzającego, o wysokim stopniu bezpieczeństwa i małej inwazyjności.

 

Przeciwwskazania

Chociaż zabieg może być przeprowadzony u wielu pacjentów, to jednak istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość jego wykonania. Należą do nich przede wszystkim zakażenia lub zapalenia skóry w miejscu zabiegu, ciąża i okres karmienia, skłonności do blizn przerostowych czy choroby autoimmunologiczne. Wywiad lekarski przeprowadzony przed zabiegiem wykluczy jakiekolwiek inne przeciwwskazania i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Zabieg wygląda dokładnie tak jak opisano w artykule. Efekty też pojawiają się stopniowo,ale za to utrzymują się przez dłuższy czas.
5/5
Zabieg może mało przyjemny, ale efekty są i utrzymują się długo. Polecam.
5/5
Bardzo fajna metoda i godna polecenia. Zmarszczki widocznie się zmniejszyły, a skóra jest bardziej jędrna
Wioletttta
5/5
czy ktoś robił ten zabieg? już nie mogę patrzeć na swoją twarz :(( zmarszczki, wiotka skóra, obwiśnięta ratunku!!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1