Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Brzuch to ta partia ciała, na której zbędna tkanka tłuszczowa odkłada się bardzo szybko. I niestety to również z tej części ciała najtrudniej pozbyć się później tego tłuszczu. Restrykcyjna dieta, ćwiczenia - to często niestety za mało aby skutecznie zwalczyć niechcianą „oponkę”. Czy istnieją więc jakieś inne metody walki z tkanką tłuszczową na brzuchu?


Zbędna tkanka tłuszczowa na brzuchu – skąd się bierze?

Niestety to właśnie na brzuchu odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Często nawet osoby o bardzo szczupłej budowie ciała posiadają „oponkę”, której bardzo trudno się pozbyć. Co jest głównym powodem odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu? Pierwszym i chyba najczęstszym jest nieodpowiednia dieta – jedzenie produktów wysokokalorycznych i niezdrowych, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Co jeszcze może przyczyniać się do pojawienia się „oponki”? Brak ruchu – każda aktywność fizyczna będzie korzystnie wpływać na wygląd ciała, jeżeli jednak tego ruchu nam brakuje, mamy pracę siedzącą, to możemy spodziewać się, że prędzej czy później może pojawić się na brzuchu zbędna tkanka tłuszczowa. Bardzo niekorzystnym czynnikiem jest również codzienny stres. Zwróćmy uwagę na to, że wiele osób w stresowych sytuacjach sporo podjada, a to niemalże gwarancja, że na różnych obszarach ciała zacznie odkładać się zbędna tkanka tłuszczowa.

 

Na uporczywą tkankę tłuszczową na brzuchu skarżą się przede wszystkim kobiety. Jednocześnie za wszelką cenę starając się tej „oponki” pozbyć. Niestety nawet bardzo restrykcyjna dieta i intensywne ćwiczenia nie zawsze są tutaj skuteczne. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że nie każdy może ćwiczyć, nie każdy ma na to czas. Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z zabiegów estetycznych. Współczesna medycyna estetyczna to wiele bezpiecznych zabiegów i metod, które dają doskonałe efekty w zakresie modelowania brzucha.

 

Kriolipoliza i fala uderzeniowa – skuteczna walka z tkanką tłuszczową na brzuchu

Połączenie zabiegu kriolipolizy z terapią falą uderzeniową pozwala uzyskać wręcz spektakularne efekty w zakresie modelowania różnych partii ciała, a w tym właśnie brzucha. Są to najlepsze zabiegi usuwające zbędną tkankę tłuszczową.

 

Czym jest kriolipoliza? Tutaj do eliminacji zbędnych komórek tłuszczowych wykorzystuje się niskie temperatury. O zabiegu kriolipolizy mówi się, że jest to odchudzanie poprzez zamrażanie. Jest to metoda bezinwazyjna i bezpieczna. Zabieg wykonuje się specjalnym urządzeniem – najlepszym rozwiązaniem jest tutaj sprzęt do kriolipolizy ZLipo z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu, parametry każdego zabiegu można ustawić optymalnie do potrzeb danego pacjenta. ZLipo wyposażony jest w aplikatory o różnych rozmiarach, co umożliwia dobranie odpowiedniej wielkości do każdego obszaru ciała. W zabiegu kriolipolizy najczęściej stosuje się temperaturę około -10 stopni Celsjusza. Aplikator urządzenia przystawia się do partii ciała, która będzie wyszczuplana – w tym przypadku do brzucha. Na ujemne temperatury wrażliwe są tylko komórki tłuszczowe, zabieg nie oddziałuje więc w żaden sposób na inne tkanki. Po zmrożeniu zbędne komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

 

Z kolei fala uderzeniowa to doskonały sposób na wymodelowanie ciała. Tutaj podobnie jak w przypadku kriolipolizy niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu – rekomendowanym jest Zimmer ZWave Pro. Do brzucha przykłada się aplikator urządzenia, który następnie generuje fale o odpowiedniej sile. Parametry również dostosowuje się do potrzeb indywidualnych pacjenta. Fala uderzeniowa skutecznie pobudza metabolizm komórek tłuszczowych, zwiększa również przepływ krwi. W efekcie skóra staje się jędrna i nabiera sprężystości.

 

Połączenie tych metod pozwala uzyskać najbardziej spektakularne efekty w zakresie usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej – jest to więc idealne rozwiązanie w walce z „oponką” na brzuchu. Najpierw wykonuje się zabieg kriolipolizy, a bezpośrednio po nim można zastosować terapię falą uderzeniową – ten zabieg warto później kilkakrotnie powtórzyć. Jak wykazały badania, stosując terapię falą uderzeniową bezpośrednio po kriolipolizie skuteczność tego zabiegu zwiększona jest aż o 44%. Kriolipoliza i fala uderzeniowa to jeden z najlepszych dostępnych dzisiaj sposobów na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Maty przeciwodmrożeniowe ZLipo fleece 2880mm x 3450 mm

Komentarze

5/5
No i nie ma śladu po oponce :) Bardzo mi pomogły te zabiegi. Teraz zastanawiam się nad likwidacją cellulitu
Monika Sipiec
5/5
Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej to fajny sposób na pozbycie się również pomarańczowej skórki. Zdecydowałam się na kilka takich zabiegów i efekty już są widoczne i bardzo zadowalające. Fala uderzeniowa sprzętem specjalistycznym zdecydowanie działa!!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły