Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej

Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej

Fale uderzeniowe są dziś z powodzeniem stosowane w wielu różnych zabiegach z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej jak również fizykoterapii. Do terapii z zastosowaniem fali wykorzystuje się odpowiednie urządzenia.


Fale uderzeniowe to bardzo skuteczny sposób na poprawę wyglądu ciała na różnych jego partiach oraz leczenie wielu schorzeń.

 

Kiedy wykorzystuje się falę uderzeniową?

Falę uderzeniową można z powodzeniem stosować przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej takich jak lifting skóry, modelowanie niedoskonałości ciała, redukcja uporczywego cellulitu, widocznych na ciele blizn i rozstępów, redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, wzmocnienie osłabionej tkanki mięśniowej oraz wspomaganie drenażu limfatycznego. Fala uderzeniowa pomaga również w skutecznej rewitalizacji skóry.

 

Fale radialne – jak działają?

Fale uderzeniowe radialne to spora energia. Składają się one z dwóch różnych części. Pierwszy element to dodatni impuls ciśnienia, a drugi to komponent rozciągania fali. Fala uderzeniowa w odpowiedni sposób „ściska” tkankę, a przez to rozbija strukturę molekuł. Z kolei fala rozciągająca sprawia, że pęcherzyki gazu zapadają się w strukturę tłuszczu, to tak zwane zjawisko kawitacji. Pęcherzyki rozszerzają się ponownie po zastosowaniu radialnej fali uderzeniowej. Cały ten proces sprawia, że destabilizacji ulega struktura tłuszczu. Dlatego właśnie fale uderzeniowe stosuje się tak chętnie w zabiegach na przykład modelowania ciała albo redukcji uporczywego cellulitu.

 

Modelowanie ciała z wykorzystaniem fali

Fale uderzeniowe działają w niezwykle skuteczny sposób na niwelowanie zbędnych komórek tłuszczowych w organizmie. Dlatego nic dziwnego, że wykorzystywane są przede wszystkim we wszelkich zabiegach z zakresu modelowania sylwetki. Każda część ciała, którą chcemy wymodelować poddawana jest działaniu fali uderzeniowej o odpowiedniej energii. W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, specjalista dobiera tutaj odpowiednią siłę fali i dostosowuje wszystkie pozostałe parametry zabiegu pod kątem potrzeb pacjenta.

 

Zabiegi nieinwazyjne i skuteczne

Co bardzo istotne w przypadku zabiegów z wykorzystaniem fal uderzeniowych, są one bezinwazyjne, a tym samym w pełni bezpieczne dla pacjenta. Fale uderzeniowe wchłaniają się w tkanki, które poddawane są zabiegowi.

Zabiegi z wykorzystaniem fal uderzeniowych bardzo korzystnie wpływają na tkanki oraz metabolizm komórkowy. Efekty z zastosowania fali uderzeniowej w zabiegu to między innymi pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych poprzez skuteczne rozerwanie ich połączeń, długotrwała poprawa przepływu krwi, lipoza mechaniczna i biochemiczna, czyli redukcja tkanki tłuszczowej. Wykorzystanie fali uderzeniowej pozwala również uzyskać efekt drenażu limfatycznego. Fala uderzeniowa świetnie odnawia i rewitalizuje komórki.

 

Innowacyjne urządzenie

Do przeprowadzenia skutecznego zabiegu estetycznego z wykorzystaniem fali uderzeniowej niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Doskonałym rozwiązaniem jest nowoczesny aparat do fali uderzeniowej ZWave Pro. To sprzęt, który z powodzeniem stosować można w różnych zabiegach. Zimmer Z Wave Pro to fale uderzeniowe na różne partie ciała – brzuch, nogi, pośladki, ramiona, czy uda. Intuicyjna obsługa, przyjazny interface i innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantują bezpieczeństwo stosowania zarówno dla pacjenta, jak też dla specjalisty przeprowadzającego zabieg co potwierdza również certyfikat FDA. Maszyna ta wyposażona jest w aż dziesięć nowoczesnych programów, które dodatkowo można jeszcze zmieniać i modyfikować według indywidualnych terapii. W ten sposób możliwe jest przystosowanie parametrów sprzętu do każdego indywidualnego zabiegu. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać najdoskonalsze efekty przeprowadzonego zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

 

Rewolucyjna metoda

Fala uderzeniowa to stosunkowo nowe rozwiązanie w zakresie medycyny estetycznej, jednak bardzo szybko zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że takie zabiegi są skuteczne i jednocześnie bezpieczne. Wykorzystanie fal uderzeniowych w medycynie estetycznej nazywa się wręcz rewolucyjnym. Jest to bowiem bezinwazyjny sposób na skuteczną poprawę wyglądu ciała i skóry.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy z klipsem do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Zadowolona jestem z efektów jakie daje fala uderzeniowa. Bez zbędnego wysiłku pozbyłam się celulitu. skóra na udach i pośladkach jest ujędrniona i już się brzydko nie marszczy.
5/5
Metoda jest bardzo skuteczna o czym przekonałam się osobiście. Po kilku takich zabiegach cellulit, z którym walczyłam od lat zaczął znikać. Skóra na udach jest teraz jędrna i w końcu gładka

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły