https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Znieczulenie podczas zabiegów medycznych - IMESO
Znieczulenie podczas zabiegów medycznych
25.09.2017

Znieczulenie podczas zabiegów medycznych

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje obecnie zabiegi bez użycia skalpela, które nie są powiązane z długą rekonwalescencją, szeroką listą skutków ubocznych ani dolegliwościami bólowymi. Dzięki temu coraz więcej osób przekonuje się do wykorzystywanych metod modelowania ciała oraz redukowania jego niedoskonałości. Bezbolesne zabiegi są osiągane nie tylko dzięki innowacyjnym metodom, ale też coraz to nowszym sposobom znieczulania.


Rodzaje znieczulenia używane przez ekspertów

Profesjonalne kliniki i gabinety medycyny estetycznej wykorzystują nie tylko wysokiej jakości sprzęt, ale również skuteczne metody znieczulania, dzięki którym wiele zabiegów nie powoduje bólu ani żadnych innych nieprzyjemnych dolegliwości. Najczęściej wykorzystywanym sposobem znieczulania jest znieczulenie powierzchniowe, które następuje wskutek nałożenia na skórę specjalnego kremu, żelu czy sprayu. Może on zastępować nawet konieczność wykonywania zastrzyków ze środkiem znieczulającym. To z kolei drugi rodzaj znieczulenia, który coraz rzadziej jest wykorzystywany w medycynie estetycznej. Zastrzyki znieczulające są stosowane współcześnie na ogół przez stomatologów czy też innych lekarzy, którzy wykonują zabiegi operacyjne wymagające znieczulenia miejscowego lub pozwalające na jego użycie zamiast uśpienia pacjenta narkozą. Najbardziej nowoczesną metodą używaną przez lekarzy ekspertów jest natomiast znieczulanie bez użycia jakichkolwiek preparatów, zamiast których stosowane jest zimne powietrze. Chłodzenie ciała za pomocą specjalnego urządzenia sprawdza się w przypadku wielu zabiegów z zakresu estetyki ciała.

 

Czym jest krioterapia?

Krioterapia to leczenie zimnem. Może ono odbywać się miejscowo lub w specjalnej komorze z niską temperaturą. Zabieg wykorzystuje naturalne reakcje ciała na zimno. Najpierw dochodzi do zwężenia naczyń krwionośnych, bo organizm stara się stracić jak najmniej ciepła. Spowalnia się również krążenie krwi, w związku z czym tkanki stają się mniej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Następnie organizm zaczyna się bronić, naczynia krwionośne rozszerzają się oraz następuje ich przekrwienie. W organizmie jest wydzielana endorfina, środek przeciwbólowy, a także substancje przeciwzapalne. Mięśnie stają się bardziej elastyczne, a krew płynie do miejsc, w których konieczne jest utrzymanie stałej temperatury. Działanie przeciwbólowe krioterapii jest nie tylko wykorzystywane w celu leczenia pacjenta, ale też pozwala na przeprowadzanie wielu zabiegów medycznych, które wywołują nieprzyjemne odczucia, a nawet ostry ból. Na rynku dostępne są specjalne urządzenia, stworzone specjalnie do znieczulania miejsc narażonych na dolegliwości bólowe. Pomagają one w przeprowadzeniu zabiegów w komfortowych warunkach.

 

ZCryo - nowoczesny system chłodzenia

System ZCryo został stworzony właśnie na potrzeby medycyny estetycznej i przeprowadzanych przez profesjonalne kliniki zabiegów. Urządzenie takie jak Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler dostępne jest w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. To nowoczesny sprzęt, który chłodzi ciało zimnym powietrzem w sposób bezkontaktowy. Może więc być używany w trakcie zabiegu, przed nim lub po jego zakończeniu. Tym samym jego użycie zależy tylko i wyłącznie od metody, jaką wykonywany jest zabieg i tego czy oraz w jakim czasie będzie to konieczne. Wiele metod chłodzenia bazuje na kontakcie z naskórkiem. Tymczasem ZCryo emituje suche, zimne powietrze łagodzące ból w miejscu iniekcji czy też zastosowania lasera. Aparat polecany jest w szczególności do chłodzenia ciała podczas zabiegu usuwania tatuażu, który niestety ciągle wiąże się z bólem. Innym zastosowaniem ZCryo to zabiegi takie jak depilacja laserowa, zamykanie naczynek laserem, silne i agresywne peelingi itp. Urządzenie nie tylko minimalizuje odczuwany ból, ale również zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń termicznych oraz skutków ubocznych zabiegów dermatologii i medycyny estetycznej. Jego łatwa obsługa i ekonomiczna praca sprawiają, że system chłodzenia ZCryo wybiera wiele profesjonalnych klinik i gabinetów, które wykonują usługi medyczne najwyższej jakości.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Chłodzenie skóry przynosi prawdziwą ulgę szczególnie podczas laseroterapii.
5/5
Bez znieczulenia nie poddałabym się żadnemu zabiegowi. Mam bardzo niski próg bólu, dlatego znieczulenie jest konieczne nawet przy drobnych zabiegach. Znieczulenie zimnem jest bardzo przyjemne i co ważne skuteczne.
krystian
5/5
korzystałem ze znieczulenia zimnym powietrzem kiedy musiałem usunąć tatuaż. zdecydowanie polecam, ból był minimalny i łatwo można było go wytrzymać. słyszałem opowieści jak bardzo boli usuwanie tatuażu, na szczęście nie musiałem tego doświadczać na swojej skórze

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1