https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Usuwanie tatuaży - jakie zabiegi? - IMESO
Usuwanie tatuaży - jakie zabiegi?
25.04.2019

Usuwanie tatuaży - jakie zabiegi?

Tatuaż to popularny sposób zdobienia ciała. Decydują się na niego głównie młode osoby, chcące wyróżnić się w gronie znajomych, w ten sposób podkreślając swoją indywidualność. Nie zawsze decyzja ozdobienia swojego ciała wielobarwnym wzorem jest przemyślana. Często też zdarza się, że tatuaż został źle wykonany lub wzór, na który się zdecydowaliśmy przestał się nam podobać. Bywa również, że po latach wiele osób stwierdza, że wybrany w młodości tatuaż nie oddaje ich stylu i osobowości. Tatuaż powstaje poprzez wprowadzenie barwników pod skórę, które tworzą wzór. Dlatego jego usuniecie jest bardzo trudne. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają usunąć niechciany tatuaż. Jednym z nich jest laser. Jak wygląda taki zabieg? I jakie są jego efekty? 

Usuwanie tatuażu laserem

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów na pozbycie się niechcianego wzoru ze skóry. Podczas zabiegu laser emituje krótkie impulsy światła. Skutecznie pochłaniane są one przez wszystkie barwniki, które zawiera tatuaż. Konsekwencją tego jest rozerwanie barwnika na małe cząsteczki. Usuwane są one przez układ immunologiczny. Szczególnie trudne do usunięcia są tatuaże zawierające barwę: pomarańczową, żółtą, fioletową i białą. Usuwanie tatuaży laserem wymaga kilku sesji jednak jest ono bardzo skuteczne. W ten sposób można pozbyć się zarówno tatuaży wykonanych profesjonalnie, jak i tych amatorskich. O tym ile będzie potrzebne zabiegów do usunięcia konkretnego tatuażu zależy od kilku czynników, miedzy innymi od gęstości zastosowanego barwnika, głębokości i rozmiaru tatuażu, indywidualnej reakcji skóry na laser, a nawet samego koloru skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

Lekarz wykonujący zabieg przykłada do skóry laser- emituje on bardzo krótkie impulsy świetlne. Pochłaniają one konkretny barwnik. Im ciemniejszy barwnik tym łatwiej go usunąć. Do koloru czarnego stosuje się zazwyczaj wiązkę światła o częstotliwości 10 herców (10 strzałów na sekundę) trwa to stosunkowo krótko. Żółte i zielone tatuaże wymagają częstotliwości 1-2 herców co oznacza, że znacznie wydłuża się czas usuwania wzoru. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Miejsce, które poddane będzie naświetleniu smaruje się maścią znieczulającą.

 

Dobrym rozwiązaniem na uśnieżenie bólu przy tego rodzaju zabiegach jest korzystanie z urządzenia do krioterapii Cryo6. Znieczulenie przed usuwaniem tatuażu z Cryo 6 polega na chłodzeniu zimnym powietrzem. Jest bezkontaktowe możliwe jest używanie Cryo 6 zarówno przed zabiegiem, w jego trakcie jak i bezpośrednio po nim. Nie zakłóca to prac lekarza co nie jest możliwe w przypadku stosowania innych metod chłodzenia, przy których następuje kontakt z naskórkiem. Cryo 6 jest, więc innowacyjnym urządzeniem idealnym do łagodzenia bólu związanego z usuwaniem tatuażu laserem. Urządzenie to jest produktem renomowanej niemieckiej marki Zimmer MedizineSysteme. W Polsce jego dystrybutorem jest firma IMESO AESTHETIC.

 

Po zabiegu warto pamiętać, aby nie rozdrapywać pozabiegowych strupów. Należy także często natłuszczać skórę i stosować kremy z filtrem. Usuwanie tatuażu wymaga od 4 do 8 zabiegów. Po każdym tatuaż staje się coraz bledszy, aż kolor całkowicie znika pozostawiając jedynie ledwo widoczny zarys wzoru.

 

Przeciwwskazania do laserowego używania tatuażu

Choć laserowe usuwanie tatuaży jest zabiegiem niezwykle skutecznym i bezpiecznym nie każdy może z niego skorzystać. Nie wskazane jest, aby poddawały się mu osoby, których skóra szczególnie podatna jest na powstawanie blizn. Nie wolno tego zabiegu wykonywać także u pacjentów z chorobami tkanki łącznej, stosujących niektóre leki czy z tymi, którzy mają bardzo ciemną barwę skóry. Czasem przeciwwskazaniem do tego zabiegu może być zbyt rozległa powierzchnia, na której wykonany jest tatuaż. Warto stosować się do zaleceń lekarza także po to, by uniknąć skutków ubocznych, które mogą pojawić się po zabiegu. Zdarza się, że dochodzi do reakcji alergicznej lub odbarwień czy przebarwień po tego typu zabiegu. Do niepożądanych reakcji organizmu zalicza się także infekcje bakteryjne, zmiany tekstury skóry czy zmianę koloru tatuażu. 

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Kiedy nie można zakryć istniejącego tatuażu innym warto wybrać się na laser. Nie jest to najprzyjemniejsze odczucie, albo po prostu ja to tak odczułam ,bo mam niski prób bólu, chociaż jak wracam pamięcią, to zrobienie tatuażu bardziej bolało.
5/5
Gdyby nie to, że zabieg można wykonać ze znieczuleniem pewnie nigdy nie zdecydowałabym się na usunięcia tatuażu laserem. Cryo 6 to cudowne urządzenie, dzięki któremu laser nie jest już bolesny.
5/5
Zabieg uważam za bardzo skuteczny - w końcu można się pozbyć śladów młodzieńczego buntu ;)
5/5
Musze przyznać, że laser jest bardzo skuteczny. Dzięki niemu usunęłam bardzo wstydliwy tatuaż. Teraz nie ma już po nim prawie śladu.
5/5
Do tej pory można było jedynie zakryć niechciany wzór z większą lub mniejszą skutecznością. Medycyna estetyczna daje nam dzisiaj nieograniczone możliwości.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1