Znieczulenie przed usuwaniem tatuażu - IMESO
Znieczulenie przed usuwaniem tatuażu
05.06.2015

Znieczulenie przed usuwaniem tatuażu

Tatuaże mają to do siebie, że z czasem mogą się znudzić lub ulec zniszczeniu i nie chcemy już ich oglądać na ciele. Czasem zostały też zrobione pod wpływem chwili lub z sentymentu do jakiejś osoby. Dawniej usuwanie tatuaży odbywało się za pomocą bolesnych metod, które odstraszały ludzi przed jego wykonywaniem oraz zostawiały blizny na ciele. Teraz medycyna estetyczna poszła naprzód. Nie dość, że zabiegi nie są już tak bolesne, to w dodatku stosuje się przy nich znieczulenie miejscowe.


Usuwanie tatuażu odbywa się obecnie najczęściej za pomocą lasera, zrezygnowano już z chirurgicznych metod, które zadawały ból i pozostawiały nieestetyczne ślady na skórze. Usuwanie laserowe to całkowicie bezpieczna metoda, która gwarantuje skuteczność wykonania przy niskim odczuciu bólu i nie powstawania blizn. Organizm nie przechodzi również po niej długiego okresu rekonwalescencji. Metoda ta jest również bezpieczna i polecana przez ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej jako najmniej inwazyjna.

Przed zabiegiem na oczy jest nakładana specjalna zasłona niwelująca jego zasięg oraz przeprowadza się test lasera sprawdzający jego wpływ na skórę. Zabieg trwa w zależności od wielkości tatuażu i barwników użytych do jego zrobienia. Składa się z serii impulsów niszczących strukturę barwnika w skórze pacjenta. Po jego wykonaniu przykładany jest lód, który ma zmniejszyć opuchliznę i uczucie nabrzmienia. Na naskórku w poddanym zabiegowi miejscu pojawiają się drobne rany, które szybko się goją, a miejsce zabiegu jest smarowane maścią z antybiotykiem i zakrywane opatrunkiem. Czasami potrzebna jest większa ilość zabiegów, by tatuaż całkowicie zniknął. Łatwiej się usuwa za pomocą zabiegu tatuaże w stonowanych kolorach, czarnym i niebieskim.

Jeśli chodzi o znieczulenie usuwania tatuażu to zwykle nie jest ono wymagane, ponieważ ból jest porównywalny do strzelenia w skórę gumką. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba lub pacjent sobie tego zażyczy można stosować różnego rodzaju znieczulenia. Najskuteczniejsza metoda oparta jest na zimnym powietrzu aplikowanym podczas zabiegu. Skóra schładzana jest wtedy za pomocą specjalnych kremów lub urządzeń. Bardzo rzadko stosowane są zastrzyki ze środkiem znieczulającym, tylko w przypadku gdy pacjent jest bardzo wrażliwy na ból lub panicznie się go obawia. Jednym z urządzeń używanych do znieczulania przy zabiegu usuwania tatuażu jest proponowane przez iMeso urządzenie do krioterapii Cryo 6 Derma Cooler. Chłodzi ono skórę poprzez produkowanie mocnego strumienia zimnego powietrza o temperaturze do -30 stopni Celsjusza. Dodatkowo powietrze to jest suche, co zapewnia nie zanieczyszczanie skóry i uniemożliwia powstanie innych małych urazów. Te urządzenie jest liderem wśród urządzeń tego typu, a jego certyfikat FDA potwierdza najwyższą klasę wśród urządzeń medycznych na świecie.


Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)

Komentarze

Weronika
5/5
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler zapewniło mi znieczulenie przez cały proces usuwania tatuażu i jeszcze chwilę później. Dzięki temu nie miałam ani obrzęków ani nic. Super sprawa.
Agnieszka B.
5/5
Miałam tatuaż na całą rękę. Byłam młodą dziewczyną i zrobiłam tatuaż , teraz jestem mamą 2 dzieci;) Skorzystałam z zabiegu usuwania tatuażu, gdzie było wykorzystane również urządzenie znieczulające Cryo 6 Derma Cooler . Jestem bardzo zadowolona Nic nie poczułam i wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam !
Kornelia Adrow
5/5
Przez wiele lat zmagałam się z problemem błędu z młodości. Tatuaż na nadgarstku był złym wyborem bo niestety za często widoczny. Każdy pracodawca widząc tatuaż krzywił się i rozmowa kwalifikacyjna kończyła się szybko. Decyzja o usunięciu tatuażu była moją najlepszą. Zero bólu dzięki urządzeniu Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler, a praca już po dwóch tygodniach :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły