Depilacja elektrolizą - IMESO
Depilacja elektrolizą

Depilacja elektrolizą

Najczęściej, jeśli decydujemy się na stałe usunięcie owłosienia różnych części ciała, umawiamy się na depilację laserową. Jednak nie tylko ta metoda pomaga pozbyć się niechcianych włosków. Jednym ze sposobów skutecznej depilacji jest również elektroliza, która daje lepsze efekty i nie wymaga przeprowadzania wielu sesji. Na czym dokładnie polega zabieg?


Jak usuwane są włoski?

Elektroliza polega na emitowaniu prądu na skórę z owłosieniem. Odbywa się to za pomocą specjalnej elektrody albo metalowej sondy. Każdy mieszek włosowy jest traktowany prądem pojedynczo i jego struktura ulega zniszczeniu. W ten sposób pozbywamy się owłosienia raz na zawsze. Elektroliza jest uważana za najlepszą metodę spośród wszystkich dostępnych na rynku. Góruje ona nad depilacją laserową, ponieważ pomaga również osobom, które nie są kwalifikowane do użycia lasera. Depilację elektrolizą można stosować niezależnie od koloru i grubości włosów, a także odcienia skóry pacjenta. Laserowe usuwanie owłosienia często powoduje spowolnienie wzrostu włosów, a nie ich trwałe usunięcie, tymczasem działanie prądem daje bardziej zadowalające efekty. Owłosienie jest usuwane w znacznej mierze i najczęściej na stałe.

 

Wady elektrolizy

Jak każdy zabieg elektroliza ma również swoje wady. Nie jest ich jednak zbyt wiele. Po pierwsze stosowanie prądu na skórę, w celu zniszczenia korzenia włosa, bywa bolesne. Zwłaszcza w miejscach wrażliwych, takich jak pachy czy okolice bikini, elektroliza może powodować spory ból. Na szczęście powstaje coraz więcej sposób na to, by dolegliwości bólowe ograniczać i zabieg przebiegał dla pacjenta w jak najbardziej komfortowych warunkach. Kolejną wadą depilacji elektrolizą jest liczba sesji. Chociaż efekty zabiegu pojawiają się bardzo szybko, to trwałe usunięcie owłosienia może wymagać nawet kilkunastu sesji. Co więcej metoda nie należy do najtańszych. Koszty jednej sesji depilacji elektrolizą wahają się zazwyczaj w granicy 200 zł za godzinę. Ostateczny koszt zabiegu jest ustalany w gabinecie. Specjalista bierze pod uwagę zarówno grubość i gęstość włosów, jak i czas, jaki potrzebny będzie na ich usunięcie. Wokół elektrolizy krąży również opinia, że wywołuje przebarwienia na skórze. Jednak dzieje się tak tylko wtedy, kiedy zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany. Bardzo ważne jest więc wybranie odpowiedniego specjalisty, którzy przeprowadzi depilację.

 

Rodzaje depilacji prądem

Elektroliza wykorzystuje do usuwania włosów prąd stały, czyli galwaniczny. Na skutek jego działania na pojedyncze włosy, komórki odpowiadające za ich wzrost zostają uszkodzone. Jednak to nie jedyna metoda depilacji, w której używa się prądu. Innym jej rodzajem jest termoliza, nazywana inaczej diatermią. Termoliza polega na zastosowaniu na włoski prądu zmiennego. Powoduje on drżenie cząsteczek wody wokół igły i wytwarzanie przez nie ciepła. Ciepło to doprowadza do uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Termoliza jest polecana dla osób o włosach cienkich i pozbawionych barwnika, których laser nie byłby w stanie usunąć. Kolejny rodzaj depilacji prądem polega na połączeniu elektrolizy i termolizy. To najskuteczniejsza metoda usuwania włosów. W wyniku połączenia prądu stałego i zmiennego dochodzi do uszkodzenia włosa jednocześnie w sposób termiczny i chemiczny. Ten rodzaj depilacji skutecznie usuwa nawet grube i mocne włosy, na które żadna inna metoda nie działa.

 

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg elektrolizy jest przeprowadzany u osób z dobrym stanem skóry i zdrowia. Mogą z niego skorzystać pacjenci z każdym rodzajem owłosienia – włosami jasnymi, ciemnymi, gęstymi, dowolnym odcieniem skóry. Z pomocą tej metody jest usuwane owłosienie na małych partiach ciała np.: pod pachami, na twarzy, rękach. Rzadziej depiluje się elektrolizą plecy, nogi czy okolice bikini, bo zabieg wymaga wówczas sporo czasu. Nie ma jednak zastrzeżeń do korzystania z tej metody na całym ciele. Mogą się jej poddawać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Przeciwwskazaniem do wykonania tego rodzaju depilacji są infekcje skórne, choroby skóry, ciąża, przewlekłe choroby np.: choroby serca, choroby neurologiczne. Zanim zostanie wykonany zabieg, należy wymienić wszelkie posiadane choroby i dolegliwości, które mogą wykluczyć wykonanie elektrolizy.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Wąż zabiegowy 1,8m - Z Cryo 6 Nowość!

Komentarze

5/5
Ból jest do wytrzymania, a metoda naprawdę skuteczna.
luna
5/5
Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych, bo jednak trochę boli, ale z efektów jestem zadowolona
joannab
5/5
Ja już korzystałam z tej metody depilacji i jestem bardzo zadowolona. Kilka serii i już od jakiegoś czasu nie mam problemu z odrastającymi włoskami na nogach.
Malina
5/5
Ciekawy artykuł. Nikt do tej pory nie zaproponował mi depilacji elektrolizą, chociaż byłam w wielu gabinetach kosmetycznych na depilacji laserem. Muszę poszukać najbliższej oferty.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

the modern design of quattro valvole watch replica is great.all the resourceful comprehensive forensics education great needlework and exquisite art certainly is the manifestation of niedriges Liquids Mit Nikotin for sale in usa.