Depilacja hollywoodzka - czym jest? - IMESO
Depilacja hollywoodzka - czym jest?

Depilacja hollywoodzka - czym jest?

Depilacja hollywoodzka to skuteczny i coraz bardziej popularny zabieg usuwania owłosienia. Depilacja hollywoodzka powoli wypiera z rynku depilację brazylijską lub częściową. To one do tej pory wiodły prym w zakresie depilacji okolic intymnych. Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych jeszcze do niedawna było tematem tabu. Obecnie coraz więcej kobiet w różnym wieku decyduje się na tego typu zabieg. Depilacja miejsc intymnych w warunkach domowych nie zawsze jest skuteczna i może wiązać się z podrażnieniami skóry. Zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym za pomocą wosku, pasty cukrowej lub lasera nie uszkadza skóry, a co najważniejsze przynosi oczekiwany efekt. Czym jest depilacja hollywoodzka? I w jaki sposób się ją wykonuje?

 

Zaobacz produkty poprawiające komfort pacjentów podczas debilacji laserowej i zwiększające bezpieczeństwo zabiegów:

Co to jest depilacja hollywoodzka?

Depilacja hollywoodzka polega na profesjonalnym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych. Chodzi o całą strefę bikini czyli: pachwiny, wzgórek łonowy i wargi sromowe. Depilacja hollywoodzka obejmuje także pośladki i z przestrzeń miedzy nimi. Depilacja hollywoodzka usuwa całe owłosienie bez pozostawiania wzorów czy pasków jak to ma miejsce w przypadku innych rodzajów depilacji okolic bikini.

 

Zabieg usuwania włosków z okolic intymnych może zostać przeprowadzany przy pomocy pasty cukrowej lub wosku. Do depilacji hollywoodzkiej jak do każdego zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim na kilka dni przed zabiegiem nie należy się opalać (ani w solarium, ani na słońcu). Warto także wykonać peeling przynajmniej na dzień przed planowanym zabiegiem. Pozwoli to usunąć martwe komórki naskórka, a dodatkowo zapobiegnie wrastaniu włosów po zabiegu. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym klienci otrzymują jednorazową bieliznę, przez którą wykonywana jest depilacja. To zapewnia klientom komfort podczas zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg najpierw oczyszcza i dezynfekuje skórę. Następnie na wcześniej przygotowany fragment skóry zostaje nałożony wosk lub pasta cukrowa. Włoski zrywa się szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do ich wzrostu. Szybko i sprawnie przeprowadzony zabieg zmniejsza odczucie dyskomfortu, który może się pojawić podczas tego typu zabiegów. Dużą zaletą wykonywania depilacji hollywoodzkiej woskiem jest fakt, że z każdym wykonanym zabiegiem włoski się osłabiają i słabiej odrastają. Po wykonaniu depilacji hollywoodzkiej woskiem efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 3- 4 tygodnie.

 

Alternatywą dla hollywoodzkiej depilacji wykonywanej woskiem lub pastą cukrową jest laser. Laserowa depilacja hollywoodzka gwarantuje wysoką dokładność i dłuższe poczucie komfortu. Przed depilacją laserem skóra powinna być czysta. Powinny także zostać zgolone włoski, które będą depilowane przy pomocy lasera. W profesjonalnym gabinecie przed wykonaniem zabiegu miejsca, które mają zostać poddane depilacji smaruje się maścią znieczulającą lub stosuje się innego rodzaju znieczulenia.

 

Zalecenia przed i po depilacji hollywoodzkiej

Mimo, że depilacja hollywoodzka zarówno ta przeprowadzona przy użyciu wosku lub pasty cukrowej, jak również laserowa jest całkowicie bezpieczna, istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania. Depilacji hollywoodzkiej nie wolno wykonywać u osób chorujących na cukrzycę, epilepsję, nowotwory, infekcje wirusowe bakteryjne i grzybicze skóry. Przeciwwskazaniem są także nietypowe znamiona, żylaki zaawansowana ciąża i otwarte rany w miejscu zabiegu. Po depilacji hollywoodzkiej podobnie jak przed jej wykonaniem nie wolno poddawać się nadmiernej ekspozycji na słońce, chodzić na basen i intensywnie ćwiczyć. Można do tego wrócić kiedy skóra się całkowicie zregeneruje. Wtedy też warto dbać o nią poprzez odpowiednie nawilżenie i systematyczne wykonywanie peelingów. Należy pamiętać żeby nie golić odrastających włosków maszynką. 

Zobacz produkty

Adapter laserowy płaski bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)
Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Laser to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Trzeba wykonać kilka serii,ale naprawdę warto. Włoski znikają na ładnych parę lat.
5/5
Naprawdę rewelacyjny zabieg i przede wszystkim bezbolesny. Nigdy więcej wosku czy depilatora.
5/5
Ten laser jest rewelacyjny! Pierwszy raz w życiu nie czułam bólu podczas depilacji. Efekty też są świetne. Polecam
Basia
5/5
Do tej pory byłam zwolenniczką depilacji brazylijskiej ze względu na to, że zabieg był dość bolesny. Nowe urządzenia nakłoniły mnie jednak do pogłębienia depilacji. Zabieg bezbolesny, a efekty bardzo zadowalające
Marta
5/5
Robiłam już kiedyś depilację hollywoodzką na początku woskiem, później jednak zdecydowałam się laserowo. Znieczulenie za pomocą Zimmer Cryo 6 sprawiło że zabiegi były bezbolesne. Jestem zadowolona z efektów końcowych :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły