https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Fotodepilacja - na czym polega - IMESO
Fotodepilacja - na czym polega

Fotodepilacja - na czym polega

Fotodepilacja polega na usuwaniu owłosienia za pomocą lasera lub przy pomocy światła. Jest jednym z najnowocześniejszych sposobów na radzenie sobie w sposób skuteczny i bezpieczny ze zbędnym owłosieniem. Co ważne po tym zabiegu skóra znacznie dłużej niż w przypadku innych metod depilacji pozostaje gładka. Nie dziwi więc fakt, że fotodepilacja cieszy się bardzo dużą popularnością , a gabinety medycyny estetycznej zwiększają zakres usług związanych z wykorzystaniem lasera. Na czym polega fotodepilacja i jakie są jej wady i zalety?

Fotodepilacja -jak wygląda taki zabieg?

Fotodepilacja polega na trwałym usuwaniu cebulek włosów na wybranym fragmencie ciała. Wykorzystywane jest do tego emitowane przez laser światło. Działa ono bezpośrednio na włoski. W wyniku osłabieniu ich cebulek zostaje wyeliminowane owłosienie. Wyróżniono dwie metody fotodepilacji -laserową i fotodepilację metodą IPL. Depilacja laserowa jest bardziej skuteczna. Ta druga z kolei pozwala na dopasowanie długości fal do rodzaju skóry i włosków. Fotodepilacja IPL jest polecana zwłaszcza kobietom z grubymi i ciemnymi włoskami, które dużo lepiej pochłaniają wiązki światła. Takie urządzenie do fotodepilacji odróżnia rodzaj skóry, a także jej głębokość i obszar. Urządzenie reaguje nie tylko na kolor włosów, ale także na fototyp skóry. Największa skuteczność jest w przypadku ciemnych włosów i jasnej skóry. Jasna skóra sprawia, że energia pochłaniana jest przez włos, a nie okoliczne tkanki. Przed fotodepilacją warto więc określić fototyp skóry, przy pomocy skali Fitzpatrica. Wskazuje ona reakcje skóry na światło słoneczne wyróżniając jej sześć fototypów. W fotodepilacji znaczenie ma też głębokość mieszka włosowego. Jej określenie jest ważne ze względu na odpowiednie dopasowanie mocy lasera tak, by jego światło dotarło do najgłębiej położonych miejsc (okolice bikini, pach, nóg).

 

Zalety i wady fotodepilacji

Fotodepilacja jest zabiegiem, który wymaga odpowiedniego przygotowania się po to, aby była skuteczna i aby zniwelować powstanie ewentualnych skutków ubocznych. Przynajmniej na 2-4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać. Warto też zabezpieczyć skórę przed działaniem promieni słonecznych używając kremów z filtrem o wysokim SPF. Należy też sprawdzić skład używanych kosmetyków i bezwzględnie zrezygnować z tych, które w swoim składzie mają substancje podrażniające skórę pod wpływem promieni słonecznych. Mogą to być niektóre olejki eteryczne, kwas salicylowy czy składniki niektórych perfum. Substancje takie mogą także znajdować się w lekach przeciwzapalnych, przeciwgrzybicznych, czy przeciwtrądzikowych. Jednym z zaleceń przed fotodepilacją jest także zakaz wykonywania mikrodermabrazji, czy peelingów. Na przynajmniej 30 dni przed zabiegiem nie należy też stosować innych metod depilacji (woskiem, depilatorem, pastą cukrową). 


Takie specjalne przygotowanie i obostrzenia związane np. z opalaniem jest jedną z wad fotodepilacji. Zastosowanie się do tych zaleceń jest jednak ważne, ponieważ na podrażnionej lub opalonej skórze po fotodepilacji mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Za wadę tej metody usuwania owłosienia jest też uważany odczuwany przez niektóre kobiety dyskomfort, a nawet ból. Dla uzyskania pełnej trwałości konieczne jest także wykonanie przynajmniej trzech, a nawet sześciu zabiegów, co wiąże się ze sporymi wydatkami. Zwrócono też uwagę na mniejsze efekty depilacji laserem w przypadku włosów bardzo jasnych lub siwych, których laser może nie zauważyć. Medycyna estetyczna rozwija się jednak bardzo szybko i dostępne są już lasery, które depilują opaloną skórę. A w celu wyeliminowania dyskomfortu podczas zabiegu można skorzystać ze specjalnych urządzeń chłodzących, które zmniejszają ból.

 

Największą zaletą fotodepilacji jest jej długotrwały efekt. Dzięki temu zabiegowi gładką skórą można się cieszyć nawet przez osiem lat. Nie bez znaczenia jest też to, że fotodepilacja eliminuje konieczność wykonywania wielu czasochłonnych i często bardzo nieprzyjemnych zabiegów w celu uzyskania gładkiej skóry. 

Zobacz produkty

Adapter laserowy MYDON Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Adapter laserowy MYDON Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Aby zabieg był skuteczny trzeba przynajmniej dwa razy w tygodniu robić sobie peeling tych partii ciała które poddajemy zabiegowi. Pozwala to na skuteczniejsze usuwanie niechcianych włosków.
5/5
Pani w gabinecie zaleciła mi peeling dwa razy w tygodniu aby efekty fotodepilacji były lepsze. Czy wy też robiłyście sobie peelingi - chodzi mi głównie o bikini.
5/5
Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale warto ze względu na efekty jakie daje. Polecam wszystkim, którzy mają jakieś wątpliwości
Lena
5/5
Jedyna skuteczna metoda aby na długie lata pozbyć się niechcianych włosków. Bardzo jestem zadowolona z efektów i wszystkim polecam laser.
KarolinaS
5/5
Na początku każdej wizyty to odczuwałam trochę dyskomfort jednak później już się przyzwyczajałam. Potrzebowałam 7 wizyt, ale jestem zachwycona efektami. Skutecznie się pozbyłam owłosienia na długie lata :)

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1