Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej?

09/02/2017 | Medycyna Estetyczna
2
Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej?

Gabinet medycyny estetycznej czy kosmetologiczny to miejsce, które wymaga specjalnego wyposażenia spełniającego wiele standardów. Musi to być przestrzeń funkcjonalna, komfortowa dla pacjenta i piękna.

 

Jaki powinien być gabinet?

Jest wiele wskazówek i porad co do tego, jaki powinien być ten idealny gabinet medycyny estetycznej – nie ma jednak uniwersalnej, która pomoże stworzyć gabinet przyciągający setki klientów. Najważniejsze jest to, aby gabinet był optymalnie dostosowany do rodzaju oferowanych w nim usług – chodzi tutaj przede wszystkim o sprzęty, meble, akcesoria. Sam styl aranżacji to już kwestia zupełnie indywidualna, jednak trzeba tutaj pamiętać o tym, że wnętrza muszą być przytulne, eleganckie i estetyczne. W ciekawie urządzonym gabinecie klient będzie się czuł bardziej komfortowo, a to w pewnym stopniu zawsze przekłada się na decyzję, co do ponownego odwiedzenia danego miejsca.

 

Urządzając gabinet medycyny estetycznej warto skorzystać z porad projektanta wnętrz lub architekta. Często bowiem takie wskazówki sprawią, że poszczególne elementy wnętrza będą się ze sobą odpowiednio komponować. Profesjonalna porada może być bardzo pomocna w zakresie doboru odpowiednich mebli, dekoracji, oświetlenia. Na oświetlenie gabinetu medycyny estetycznej warto zwrócić szczególną uwagę. Musi ono zapewniać optymalne doświetlenie każdego pomieszczenia w gabinecie – jest to ważne zwłaszcza tam, gdzie wykonuje się zabiegi wymagające precyzyjnej oceny wizualnej skóry. Ponadto, odpowiednio dobrane oświetlenie pomaga też w stworzeniu przytulnej atmosfery w salonie.

 

Wyposażenie dopasuj optymalnie do rodzaju oferowanych zabiegów

Gabinet medycyny estetycznej czy chociażby gabinet kosmetyczny to nie tylko meble – to również sprzęty i akcesoria niezbędne do realizacji oferowanych zabiegów. Wybór całego wyposażenia trzeba więc dobrać do rodzaju oferty. Jeżeli jakieś usługi planujesz wprowadzić dopiero za jakiś czas – nie ma sensu na długo przed kupować niezbędnego do tego wyposażenia.

 

Jest jednak kilka podstawowych elementów wyposażenia, które niezbędne będą w każdym gabinecie medycyny estetycznej niezależnie od realizowanej oferty. Pierwszym z nich jest oczywiście fotel kosmetyczny. Wybór dobrego fotela zabiegowego jest niejednokrotnie bardzo trudny – zwłaszcza jeżeli duży mebel trzeba zmieścić w małym salonie. Wybierając fotel najlepiej zdecydować się na ten uniwersalny, gdzie będzie można swobodnie prowadzić różne zabiegi – na twarz, na ciało. Świetnym rozwiązaniem będzie fotel rozkładany na płasko, wyposażony w otwór na twarz. W gabinecie niezbędny będzie też solidny stolik do manicure i innych zabiegów upiększających. Najlepszym rozwiązaniem jest mebel praktyczny, uniwersalny i łatwy w doczyszczeniu. Dobrze jeżeli będzie mieć z boku szafkę z szufladami.

 

Poza meblami niezbędne będą również urządzenia do realizacji określonych zabiegów. Tutaj dobrze jest zainwestować w sprzęty nowoczesne i innowacyjne. Idealnym rozwiązaniem będą urządzenia z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Zimmer Z Wave Pro – urządzenie do terapii falą uderzeniową świetnie sprawdzi się w zabiegach na cellulit czy rozstępy. Zimmer Z Lipo urządzenie do kriolipolizy to innowacyjny sprzęt, który jest doskonały w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Z kolei medyczne urządzenie chłodzące Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler idealnie sprawdzi się przy zabiegach laserowych, iniekcyjnych, czy też jako znieczulenie. Każde z tych urządzeń może być stosowane na różne partie ciała i przy wielu zabiegach. Jedno urządzenie daje wiele możliwości. Inwestycja w taki sprzęt jest jedną z najkorzystniejszych w przypadku urządzania gabinetu medycyny estetycznej. Aparaty z serii Zimmer stworzone zostały z myślą o gabinetach medycyny estetycznej, które chcą swoim pacjentom gwarantować zabiegi zróżnicowane i zgodne z najwyższymi standardami jakości, skuteczności oraz bezpieczeństwa.

 

Wyposażenie gabinetu – zarówno meble jak i sprzęty to inwestycja na długi czas. Warto więc inwestować w sprzęty i meble najwyższej światowej jakości. To zresztą przekłada się również na to, jak salon postrzegany jest przez klientów. Poza tym, tylko dobre wyposażenie pozwoli sprawnie i skutecznie wykonywać wszystkie zabiegi i usługi medycyny estetycznej. Dzięki najlepszemu wyposażeniu nie tracimy naszych pierwszych pacjentów tylko przekonujemy ich, że to miejsce stworzone zostało specjalnie dla nich. Jakość i najwyższy standard urządzeń zagwarantuje Państwu osiągnięcie sukcesu!


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

09/08/2019
Bardzo cenne uwagi, będę o tym pamiętać.
Valeria93
17/05/2017
Najważniejsze w wyposażeniu gabinetu to oczywiście nowoczesny i nowy sprzęt do medycyny estetycznej aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych usług.

Ocena: 5

Ilość ocen: 2

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek