Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej? - IMESO
Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej?
09.02.2017

Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej?

Gabinet medycyny estetycznej czy kosmetologiczny to miejsce, które wymaga specjalnego wyposażenia spełniającego wiele standardów. Musi to być przestrzeń funkcjonalna, komfortowa dla pacjenta i piękna.


Jaki powinien być gabinet?

Jest wiele wskazówek i porad co do tego, jaki powinien być ten idealny gabinet medycyny estetycznej – nie ma jednak uniwersalnej, która pomoże stworzyć gabinet przyciągający setki klientów. Najważniejsze jest to, aby gabinet był optymalnie dostosowany do rodzaju oferowanych w nim usług – chodzi tutaj przede wszystkim o sprzęty, meble, akcesoria. Sam styl aranżacji to już kwestia zupełnie indywidualna, jednak trzeba tutaj pamiętać o tym, że wnętrza muszą być przytulne, eleganckie i estetyczne. W ciekawie urządzonym gabinecie klient będzie się czuł bardziej komfortowo, a to w pewnym stopniu zawsze przekłada się na decyzję, co do ponownego odwiedzenia danego miejsca.

 

Urządzając gabinet medycyny estetycznej warto skorzystać z porad projektanta wnętrz lub architekta. Często bowiem takie wskazówki sprawią, że poszczególne elementy wnętrza będą się ze sobą odpowiednio komponować. Profesjonalna porada może być bardzo pomocna w zakresie doboru odpowiednich mebli, dekoracji, oświetlenia. Na oświetlenie gabinetu medycyny estetycznej warto zwrócić szczególną uwagę. Musi ono zapewniać optymalne doświetlenie każdego pomieszczenia w gabinecie – jest to ważne zwłaszcza tam, gdzie wykonuje się zabiegi wymagające precyzyjnej oceny wizualnej skóry. Ponadto, odpowiednio dobrane oświetlenie pomaga też w stworzeniu przytulnej atmosfery w salonie.

 

Wyposażenie dopasuj optymalnie do rodzaju oferowanych zabiegów

Gabinet medycyny estetycznej czy chociażby gabinet kosmetyczny to nie tylko meble – to również sprzęty i akcesoria niezbędne do realizacji oferowanych zabiegów. Wybór całego wyposażenia trzeba więc dobrać do rodzaju oferty. Jeżeli jakieś usługi planujesz wprowadzić dopiero za jakiś czas – nie ma sensu na długo przed kupować niezbędnego do tego wyposażenia.

 

Jest jednak kilka podstawowych elementów wyposażenia, które niezbędne będą w każdym gabinecie medycyny estetycznej niezależnie od realizowanej oferty. Pierwszym z nich jest oczywiście fotel kosmetyczny. Wybór dobrego fotela zabiegowego jest niejednokrotnie bardzo trudny – zwłaszcza jeżeli duży mebel trzeba zmieścić w małym salonie. Wybierając fotel najlepiej zdecydować się na ten uniwersalny, gdzie będzie można swobodnie prowadzić różne zabiegi – na twarz, na ciało. Świetnym rozwiązaniem będzie fotel rozkładany na płasko, wyposażony w otwór na twarz. W gabinecie niezbędny będzie też solidny stolik do manicure i innych zabiegów upiększających. Najlepszym rozwiązaniem jest mebel praktyczny, uniwersalny i łatwy w doczyszczeniu. Dobrze jeżeli będzie mieć z boku szafkę z szufladami.

 

Poza meblami niezbędne będą również urządzenia do realizacji określonych zabiegów. Tutaj dobrze jest zainwestować w sprzęty nowoczesne i innowacyjne. Idealnym rozwiązaniem będą urządzenia z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Zimmer Z Wave Pro – urządzenie do terapii falą uderzeniową świetnie sprawdzi się w zabiegach na cellulit czy rozstępy. Zimmer Z Lipo urządzenie do kriolipolizy to innowacyjny sprzęt, który jest doskonały w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Z kolei medyczne urządzenie chłodzące Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler idealnie sprawdzi się przy zabiegach laserowych, iniekcyjnych, czy też jako znieczulenie. Każde z tych urządzeń może być stosowane na różne partie ciała i przy wielu zabiegach. Jedno urządzenie daje wiele możliwości. Inwestycja w taki sprzęt jest jedną z najkorzystniejszych w przypadku urządzania gabinetu medycyny estetycznej. Aparaty z serii Zimmer stworzone zostały z myślą o gabinetach medycyny estetycznej, które chcą swoim pacjentom gwarantować zabiegi zróżnicowane i zgodne z najwyższymi standardami jakości, skuteczności oraz bezpieczeństwa.

 

Wyposażenie gabinetu – zarówno meble jak i sprzęty to inwestycja na długi czas. Warto więc inwestować w sprzęty i meble najwyższej światowej jakości. To zresztą przekłada się również na to, jak salon postrzegany jest przez klientów. Poza tym, tylko dobre wyposażenie pozwoli sprawnie i skutecznie wykonywać wszystkie zabiegi i usługi medycyny estetycznej. Dzięki najlepszemu wyposażeniu nie tracimy naszych pierwszych pacjentów tylko przekonujemy ich, że to miejsce stworzone zostało specjalnie dla nich. Jakość i najwyższy standard urządzeń zagwarantuje Państwu osiągnięcie sukcesu!

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Bardzo cenne uwagi, będę o tym pamiętać.
Valeria93
5/5
Najważniejsze w wyposażeniu gabinetu to oczywiście nowoczesny i nowy sprzęt do medycyny estetycznej aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych usług.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły