Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest nowoczesnym zabiegiem, kojarzonym zwłaszcza z redukcją tkanki tłuszczowej. Ta nowoczesna metoda odchudzania staje się coraz popularniejsza. Nazywana jest bezpiecznym zamiennikiem odsysania tłuszczu. Inwazyjne zabiegi tracą już zainteresowanie pacjentów, ponieważ za pomocą innowacyjnej technologii zbędna tkanka tłuszczowa może zostać usunięta z organizmu w naturalny sposób. Jak to dokładnie wygląda?


Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to zamrażanie tłuszczu za pomocą specjalnych urządzeń. Komórki tłuszczowe naturalnie giną już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. Kiedy więc poddaje się je działaniu niskich temperatur, nawet tych na minusie, komórki tłuszczowe umierają, a w naturalnych procesach metabolicznych, jak każda obumarła tkanka, są usuwane z organizmu. Działanie kriolipolizy jest więc bardzo proste, a co najważniejsze skuteczne. Specjalne aparaty emitują zimno na wybranej części ciała, na której chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Zabieg kriolipolizy często jest powtarzany, aż do uzyskania pożądanego efektu końcowego. Lekarz specjalista już na samym początku terapii określa ilość serii, która jest w niej zalecana. Tak samo kwalifikuje pacjentów do zabiegu przeprowadzając wywiad medyczny. Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi zamrażaniu tłuszczu. Na pewno nie może on zostać wykonany u kobiet w ciąży lub karmiących, osób cierpiących na chorobę Reynauda, kriolobulinemię, hipoproteinemię, u seniorów chorujących na cukrzycę, osób o niskim ciśnieniu, dzieci, w przypadku wszczepionego rozrusznika serca i innych urządzeń medycznych, a także u pacjentów, którzy po prostu źle reagują na zimno.

 

Kriolipoliza a liposukcja

Kriolipoliza jest często porównywana z liposukcją i stosowana jako jej zamiennik. Zamrażanie tłuszczu następuje bezinwazyjnie i bezpiecznie. Tymczasem odsysanie wymagało operacji, podczas której tkanka tłuszczowa była wycinana z warstwy podskórnej. Kriolipoliza nie wymaga użycia skalpela. Jedynie wątroba ma przed sobą ciężkie zadanie, bo to w niej jest rozkładana obumarła tkanka. Z tego względu osoby z chorobami wątroby czy zaburzeniami jej pracy nie powinny się poddawać zabiegowi. W osób zdrowych proces wydalania tłuszczów zachodzi naturalnie i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

 

Przebieg terapii zimnem

 Kriolipoliza polega na kontrolowanym obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej na głębokości około 2-3 cm. Na powierzchni skóry temperatura ta wynosi około -5 do -10 stopni, a komórki tłuszczowe schładzane są wtedy do 2-3 stopni Celsjusza. Niskie temperatury są generowane przez specjalne aplikatory w urządzeniach. Ich różne rozmiary pozwalają na dopasowanie do miejsca zabiegu. Najpierw skóra jest do nich zasysana a następnie schładzana. Zabieg trwa z reguły około godziny, choć czas wykonania jest uzależniony od partii ciała. Obumieranie komórek tłuszczowych trwa zaś około 1,5 miesiąca. Kriolipoliza nie wywołuje bólu i jest ogólnie dobrze znoszona przez pacjentów. Skutki uboczne są niewielkie, mogą nimi być siniaki, zaczerwienienia skóry, lekka opuchlizna, które stosunkowo szybko zanikają. Zostaje więc tylko czekać na efekty zabiegu. Często działanie kriolipolizy jest łączone z falą uderzeniową. Te dwie metody redukcji tkanki tłuszczowej wspólnie dają jeszcze lepsze i szybsze rezultaty. Skóra przy okazji staje się ujędrniona i wygładzona.

 

Innowacyjna technologia

Oczywiście za zadowalające efekty zabiegów medycznych odpowiada zawsze najwyższej jakości sprzęt. Jeśli chodzi o kriolipolizę to jednym z innowacyjnych urządzeń do jej przeprowadzenia jest Zimmer ZLipo znajdujący się w asortymencie IMESO AESTHETIC. Sprzęt jest wyposażony w 3 rodzaje aplikatorów mrożąco-zasysających. Są one dostosowane do różnych obszarów zabiegowych. Pulsujące ssanie zwiększa komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegu, poprawia drenaż limfatyczny i metabolizm. Moc próżni może być ustawiona na jeden z 10 poziomów, który dopasowywany jest do każdego pacjenta. W kontrolowaniu całego zabiegu pomaga duży, dotykowy ekran o raz kolorowy wyświetlacz. Można dzięki nim ustawić precyzyjnie parametry terapii i kontrolować je w jej trakcie. W ZLipo zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne. To urządzenie II generacji, które pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. W dodatku zapewnia szybsze i większe efekty i może pracować na dwóch aplikatorach jednocześnie, co jest bardzo ważne w przypadku usuwania tłuszczu na rękach, udach czy pośladkach.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Maty przeciwodmrożeniowe ZLipo fleece 2880mm x 3450 mm

Komentarze

5/5
Super efekty są po tym zabiegu - w końcu mam płaski brzuch bez grama tłuszczu.
5/5
Kriolipoliza, to zabieg na który namówiła mnie moja koleżanka. Nie spodziewałam się cudów po nim, ale efekty mile mnie zaskoczyły. W bardzo krótkim czasie i bez żadnego wysiłku straciłam kilka cm w udach i skóra jest teraz bardziej jędrna i napięta. Polecam
5/5
Zabieg jest naprawdę skuteczny i zupełnie bezbolesny. W bardzo krótkim czasie i bez żadnego wysiłku można pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jestem na tak !
Klaudia
5/5
Juz było o tym multum artykułów

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły