Kaniula w dermatologii estetycznej - IMESO
Kaniula w dermatologii estetycznej
04.12.2015

Kaniula w dermatologii estetycznej

Współczesna medycyna i dermatologia estetyczna to dziedziny, które pozwalają skutecznie poprawić wygląd twarzy lub ciała. Szeroka gama dostępnych zabiegów pozwala walczyć ze zmarszczkami i wszelkimi niedoskonałościami skóry. Innowacyjną metodą, którą coraz częściej stosuje się przy zabiegach, jest użycie specjalnych kaniul.

Czym są kaniule estetyczne?

Kaniula estetyczna to profesjonalne i innowacyjne narzędzie stosowane przy różnych zabiegach estetycznych. Używa się ich między innymi przy takich zabiegach jak lifting skóry, redukcja zmarszczek, rewitalizacja skóry, zabiegi iniekcyjne, modelowanie, wolumetria twarzy. Można je też stosować przy zabiegach, które mają na celu likwidację cieni pod oczami, likwidację kurzych łapek, jak też niwelowanie bruzd nosowo-wargowych. Kaniule pozwalają też na wprowadzenie wypełniacza przy zabiegu poprawiającym objętość i kontur ust.

Zabiegi z użyciem kaniuli polegają na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego wypełniacza. Wykorzystuje się tutaj kaniule do wypełniaczy. Kaniula to specjalnie skonstruowana igła, która pozwala precyzyjnie wstrzyknąć preparat w odpowiednie miejsce. Podstawowe elementy i funkcje, które musi posiadać każda kaniula to:

 

  • odpowiednio wyprofilowana igła o gładkiej powierzchni. Gładka powierzchnia i stosowny profil igły pozwalają na jej precyzyjne przesuwanie pod skórą bez ryzyka uszkodzenia jej struktury wewnętrznej,
  • centymetrowa podziałka na całej długości, która pozwala dokładnie kontrolować głębokość nakłucia,
  • odpowiednia średnica wewnętrzna. Najlepszym wyborem są kaniule o zwiększonej średnicy wewnętrznej, ponieważ takie rozwiązanie zmniejsza ciśnienie wtrysku, a tym samym wypełniacz dostaje się pod skórę bez fizycznego oporu co zwiększa precyzję zabiegu.

 

Kaniule to produkty bardzo elastyczne. Dlatego wprowadzenie wypełniacza pod skórę przy ich użyciu jest szybkie i łatwe. Efekty zabiegu z ich użyciem widoczne są niemalże natychmiast. Oczywiście często konieczne są serie zabiegów, jednak jest to zależne od tego jaką partię ciała chcemy poprawić i jakiego użyjemy profesjonalnego produktu. Dzięki kaniulom zabiegi estetyczne są mniej inwazyjne. Wynika to z samej techniki i sposobu zabiegowego. Przy jednym wkłuciu możemy poddać zabiegowi nawet 8 - 12 cm2 (zależne od długości kaniuli) powierzchni skóry. W przypadku powszechnych zabiegów iniekcyjnych taka powierzchnia musi zostać nakłuta kilkanaście razy.

 

Jaki produkt wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kaniul. Najlepiej wybierać nowoczesne produkty wysokiej jakości. Tylko zastosowanie dobrych kaniul gwarantuje skutecznie przeprowadzony zabieg. Innowacyjnym produktem są francuskie kaniule SoftFil. To rewolucyjne kaniule tępe, które zdobywają coraz  większą popularność na rynku produktów stosowanych w dermatologii i medycyny estetycznej. Zastosowanie tych kaniul przy zabiegach gwarantuje maksymalną precyzję oraz doskonałe efekty. Kaniule SoftFil to rozwiązanie dla osób, które szukają nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań w medycynie estetycznej. Posiadają wszystkie niezbędne atesty, które są gwarancją najwyższej jakości.

Profesjonaliści z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej zalecają stosowanie kaniul w zabiegach estetycznych, ponieważ to bardzo wygodne i niezawodne rozwiązanie. Aplikowanie wypełniaczy i preparatów przy użyciu tych igieł, to gwarancja dobrze wykonanego zabiegu, który zadowoli nawet najbardziej wymagających pacjentów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły