Kriolipoliza - wymrażanie tkanki tłuszczowej, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Kriolipoliza - wymrażanie tkanki tłuszczowej, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Każdy marzy o szczupłym ciele i pięknej sylwetce, co jednak kiedy odchudzanie czy ćwiczenia nie dają spodziewanego efektu? Warto pomyśleć wtedy o możliwościach medycyny estetycznej, która z każdym rokiem ma nam coraz więcej do zaoferowania. Kriolipoliza jest skuteczną i bezinwazyjną alternatywą dla liposukcji czyli odsysania tłuszczu. Co warto wiedzieć za nim poddamy się takiemu zabiegowi?

Wymrażanie tłuszczu, czym jest i kiedy się go stosuje?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest kriolipoliza to skuteczna redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej przy pomocy zamrażania tłuszczu. Nasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się pod ludzką skórą w tzw. tkance podskórnej, nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur, a nawet giną już w temperaturze +5 stopni Celcjusza. Zabieg taki jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu, ponieważ naczynia krwionośne czy narządy znajdujące się w pobliżu miejsca zabiegu nie reagują na niskie temperatury. Po zamrożeniu obumarła tkanka jest wydalana z organizmu.

 

Zabieg polega na tym, że specjalny aparat do kriolipolizy ZLipo przykłada się do danej partii ciała, następuje wtedy zasysanie fałdy skóry do komory zawierającej płytki chłodzące, następnie z tłuszczu pobierane jest ciepło, na koniec tkanka tłuszczowa obumiera i rozpuszcza się.Cały taki proces trwa do kilku tygodni po zabiegu. Aby zabieg był bezpieczny temperaturę wymrażania trzeba utrzymać na poziomie minus 8/9 stopni Celcjusza. Miejsce, na którym będzie wykonywane wymrażanie powinno być specjalnie przygotowane, czyli przykryte matą antyodmrożeniową i pokryte specjalnym żelem przewodzącym zimno.

 

Kto może, a kto nie powinien poddawać się zabiegowi kriolipolizy?

Najbardziej zasadne jest wykonywanie wymrażania tkanki tłuszczowej na małe partie ciała takie jak: brzuch, ramiona, uda czy twarz. Rezultaty wymrażania, ze względu na różną podatność organizmu na takie zabiegi są widoczne u niektórych już po miesiącu, inni muszą czekać od dwóch do kilku miesięcy.

 

Około 2-3 dni przed zabiegiem należy pobudzić układ limfatyczny i w tym celu wypijać więcej wody do 2/3 litrów. Nie wolno natomiast pić alkoholu, należy unikać ciężkostrawnego jedzenia i ograniczyć picie kawy, a na 2 tygodnie przed zabiegiem nie opalać miejsca wyznaczonego do zabiegu.

 

Przeciwwskazaniem do wymrażania tkanki tłuszczowej są choroby: Raynauda, hipoproteinemia, krioglobulinemia, schorzenia wątroby, ze względu na jej obciążenie po zabiegu, a także w przypadku kobiet ciąża i karmienie piersią. Zabiegu nie wolno też wykonywać osobom chorującym na AIDS, nowotwory, cukrzycę czy z zapaleniem skóry lub przerwaną ciągłością naskórka w danym miejscu.

 

Największą zaletą wymrażania tłuszczu jest jego bezinwazyjność, dzięki czemu nie trzeba specjalnie przygotowywać się do zabiegu ani przechodzić rekonwalescencji bezpośrednio po nim, oraz jego bezpieczeństwo, stosując się do zaleceń i porad lekarza wykonującego kriolipolizę mamy gwarancję rewelacyjnych rezultatów i braku powikłań.

 

Ważne aby przed zabiegiem wybrać odpowiednie miejsce wykorzystujące najwyższej jakości sprzęt do wykonywania kriolipolizy. Na rynku jest już dostępne innowacyjne urządzenie Zlipo do wymrażania tkanki tłuszczowej. Urządzenie Zlipo skutecznie wykorzystuje brak odporności tkanki tłuszczowej na niskie temperatury, dzięki czemu szybko ją redukuje. Przełomowa technologia tego urządzenia daje: dwukrotnie większe procentowo rezultaty zmniejszenia tkanki tłuszczowej z 20% do 40% mniej tłuszczu, oraz trzykrotnie szybciej osiągane efekty widoczne nawet po jednym miesiącu. Aplikatory zaprojektowane są tak, że dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu.

 

Warto pamiętać, aby po zabiegu pić większą ilość wody, co pomoże w szybszej utylizacji zniszczonych komórek tłuszczowych. Przez miesiąc po zabiegu dobrze jest wykonywać drenaż limfatyczny minimum raz w tygodniu, zakazane jest natomiast wykonywanie zabiegów laserowych lub IPL, nie można także podobnie jak przed zabiegiem opalać miejsca, na którym została wykonana kriolipoliza. 

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Robiłam ten zabieg już kilkakrotnie i nigdy nie odczuwałam żadnego dyskomfortu ani skutków ubocznych po zabiegu. Wręcz przeciwnie jestem mega zadowolona z jego efektów. Polecam
5/5
Nie słyszałam jak dotąd o żadnych powikłaniach po tym zabiegu, a sporo moich koleżanek zdecydowało się właśnie na kriolipolizę. Sama się teraz wybieram na wspomniany zabieg. Potrzebuję troszkę wyszczuplić uda przed latem.
Wiktor
5/5
Ciekawey zabieg. Czy są jakies jego wady? powiklania?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły