https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Mikrodermabrazja- kiedy warto się na nią zdecydować - IMESO
Mikrodermabrazja- kiedy warto się na nią zdecydować

Mikrodermabrazja- kiedy warto się na nią zdecydować

Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Inaczej nazywany jest mikropeelingiem i polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Wykonywany jest przy pomocy strumienia mikrokryształków - może to być korund lub glin. Można też go zrobić używając głowic diamentowych lub soli fizjologicznej i tlenu. Mikrodermabrazja to doskonały sposób na redukcję wszelkich niedoskonałości skóry. Skutecznie usuwa trądzik, drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny, zaskórniki, a także rozszerzone pory. Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz oxybrazję. Wybór danej metody poprzedzony jest konsultacją z pacjentem, a także stanem jego skóry. 

Zalecenia do wykonania Mikrodermoabrazji

Mikropiling polecany jest zwłaszcza osobom, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami. Sprawdzi się także do walki z rozstępami, zmarszczkami i cellulitem. Z tego też względu może być on wykonywany nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie i plecach. Zabieg ten pomoże w przypadku zmęczonej , pozbawionej blasku cery, a także na pierwsze oznaki starzenia. 
Wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które jest wyposażone w diamentowe głowice ścierne lub dyszę, która wyrzuca mikroskopijne kryształki konduru. Zużyte mikrokryształki i złuszczony naskórek są jednocześnie odsysane do pojemnika. Przed zabiegiem konieczne jest oczyszczenie skóry z sebum, potu, makijażu i innych zanieczyszczeń.

 

Mikroderambrazja diamentowa

Zabieg ten uważany jest za stosunkowo delikatny i niepowodujący podrażnień. Osoba wykonująca zabieg wybiera odpowiednią głowicę diamentową i przykłada ją do twarzy. Dobór grubości ziaren zależy od miejsca- najmniejsze przeznaczone są do okolic nosa i oczu, nieco większe do twarzy, średnie z kolei do szyi i dekoltu. Największe ziarna wykorzystywane są na plecy i inne części ciała. Jako, że zabieg ten jest stosunkowo łagodny poleca się go zwłaszcza osobom o wrażliwej skórze- podatnej na podrażnienia i skłonną do alergii.

 

Oksybrazja

Oksybrazja jest delikatniejsza od mikrodermabrazji diamentowej, a tym samym jest najłagodniejsza ze wszystkich tego typu zabiegów. Przeprowadza się ją przy użyciu soli fizjologicznej i tlenu. Dedykowana jest osobom, które mają stany zapalne na skórze i z nadmiernym łojotokiem. Roztwór z soli fizjologicznej doskonale łagodzi stan zapalny, a tlen skutecznie zabija bakterie, które są jedną z przyczyn trądziku. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. W tym przypadku czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Oprócz złuszczania w oxybrazji wykorzystuje się także terapię zimnem, która wzmacnia ściany naczyń i hartuje. To także sprawia, że zabieg ten jest bezbolesny.

 

Mikroderambrazja korundowa

Mikrodermabrazja kordundowa jest najsilniejsza z wszystkich rodzajów tego zabiegu. Używa się do niej kryształków korundu lub glinu. Intensywnie ścierają one zrogowaciały naskórek. Zabieg ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku usuwania zmarszczek, zaskórników, wągrów, blizn potrądzikowych oraz przebarwień. Polega na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki i jednocześnie zasysa martwy naskórek. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry. Po tym zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie twarzy, które jednak samoistnie znika w kilka godzin.

 

Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu

Mikrodermabrazja jest łagodnym zabiegiem i nie powoduje poważnych powikłań, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Nie wolno jej robić u osób, które mają stany zapalne skóry, ze znamionami, stosujących leki przeciwzakrzepowe, z chorobami skóry, trądzikiem ( różowatym, z łuszczycą, bliznowcami nowotworami, zakażeniami bakteryjnymi, grzybicznymi i wirusowymi). Warto wspomnieć, że nie zaleca się wykonywania tego zabiegu w okresie upalnego lata oraz mroźnej zimy. Najlepszymi porami na mikrodermabrazję są wiosna i jesień. Ważne, by w przypadku doustnej terapii lekami zawierającymi izotretynoinę odczekać przynajmniej pół roku przed zabiegiem. 


Zdarza się, że po zabiegu na skutek podrażnienia wystąpi zaczerwienienie skóry, uczucie mrowienia, pieczenia czy swędzenia. Może pojawić się też rumień. Wszystko jednak zniknie samoistnie. Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)

Komentarze

5/5
Zawsze w okresie jesiennym umawiam się na serię zabiegów mikrodermabrazji. Skóra po ekspozycji na słońcu wymaga dodatkowych zabiegów oczyszczających czy regenerujących. Może tego nie zauważamy, ale po zabiegu czuje się różnicę.
5/5
Świetna metoda oczyszczania skóry tłustej z tendencją do zaskórników. Robię ten zabieg systematycznie, zazwyczaj jesienią i wczesną wiosną.
5/5
Mikrodermabrazja diamentowa to bardzo dobry zabieg oczyszczający. Skóra po zabiegu już się nie świeci i nie przetłuszcza. Szczerze polecam.
5/5
Po zabiegu odczuwam znaczą różnicę jeśli chodzi o skórę twarzy. Jest oczyszczona i pory są zwężone.
5/5
Od dawna już chodzę na dermabrazję diamentową. Powtarzam ten zabieg cyklicznie aby były dobre efekty.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1