https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Narośla skórne w jaki sposób je usunąć? - IMESO
Narośla skórne w jaki sposób je usunąć?

Narośla skórne w jaki sposób je usunąć?

Narośla skórne w postaci włókniaków, punktów rubinowych , brodawek czy kurzajek szpecą skórę. Często pojawiają się one na twarzy, szyi i dekolcie, czyli w miejscach, które są cały czas widoczne. Znacznie postarzają one wygląd i sprawiają, że cera prezentuje się nieestetycznie. Powstawanie zmian skórnych ma różne podłoża. Większość z nich jest niegroźnych, jednak niektóre mogą być objawem poważnych chorób. kiedy się pojawią warto więc pokazać je dermatologowi. Narośla skórne mogą różnić się kształtem, wyglądem i wielkością. Często są przyczyną wielu kompleksów, a w związku z tym gorszego samopoczucia. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która skutecznie poradzi sobie z tymi defektami urody. Jakie zabiegi pomogą pobyć się narośli skórnych?

Rodzaje narośli skórnych

Narośla skórne to szpecące niewielkie kropki, kaszaki, włókniki czy brodawki, które pojawiają się w różnych miejscach na skórze. Najczęściej występują się włókniaki miękkie i twarde, brodawki wirusowe, łojotokowe, oraz naczyniaki. Włókniaki miękkie mają postać uszypułowatych, miękkich guzków hiperpigmentowych lub o zabarwieniu cielistym. Ich wielkość plasuje się w przedziale od kilku milimetrów do kilku centymetrów.
Włókniaki twarde to z kolei rodzaj zmian odczynowo -włóknistych. Powstają one niezależnie od wieku. Często są wynikiem urazów, zadrapań, a nawet pozostałością po ukąszeniu owadów. Brodawki wirusowe inaczej zwane też kurzajkami to z kolei grudkowate zmiany skórne wywołane wirusem HPV. Nie wywołują one uczucia bólu, ani żadnych groźnych zmian skóry. Dzielą się na kilka rodzajów : zwykłe, przejściowe, płaskie i stóp. Na skórze często pojawiają się także nieestetyczne punkty rubinowe czyli tzw. naczyniaki. To łagodne zmiany naczyniowe. Mają postać drobnych wyraźnie odgraniczonych, płasko wyniosłych grudek barwy rubinowej. Pojawiają się zazwyczaj u osób, które ukończyły 40 rok życia. Najczęściej umiejscowione są na tułowiu, ale mogą występować na skórze całego ciała. Warto wspomnieć także o tzw. prosakach. To maleńkie, wyglądające jak ziarnko maku biało-żółte kuleczki. Przebijają się one spod warstwy naskórka zwłaszcza w okolicy powiek, skroni czy na policzkach i znacznie pogarszają wygląd.


Niezależnie od tego, z którą z powyższych zmian mamy do czynienia istnieją skuteczne zabiegi estetyczne, które z pewnością poradzą sobie z tymi zmianami. Jakie to zabiegi?

 

Laseroterapia i elektrokoagulacja na punkty rubinowe

Naczyniaki czyli punkty rubinowe można skutecznie usunąć przy pomocy laseroterapii. Przyłożona do skóry pacjenta głowica lasera emituje wiązkę światła, która skutecznie usuwa zmianę. Już po kilkunastu minutach od zabiegu punkt runbinowy staje się mniej wyraźny, a następnie znika. Czasem konieczne jest powtórzenie zabiegu. Drugim sposobem na pozbycie się punktów rubinowych jest elektrokoagulacja czyli wypalanie prądem. Oba zabiegi są skuteczne jednak podczas ich przebiegu może pojawić się delikatny dyskomfort w postaci pieczenia. Z tego też względu przy lasoterapii poleca się stosowanie urządzenia Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler. Jest to medyczne urządzenie chłodzące niemieckiej marki Zimmer Medicine Systeme. W Polsce jego dystrybucją zajmuje się firma IMESO AESTHETIC. Urządzenie to jest uniwersalne i świetnie sprawdza się podczas wielu zabiegów estetycznych. Chłodzenie zimnym powietrzem stosuje się do łagodzenia bólu związanego z laseroterapią, ale także w przypadku zabiegów iniekcyjnych. Znacznie zmniejsza ono uczucie dyskomfortu, pieczenia i bólu. Chłodzenie wyraźnie zmniejsza tez ryzyko wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń termicznych, a także minimalizuje obrzęk pojawiający się po zabiegu.

 

Peeling chemiczny lub elektrokoagulacja na prosaki

Doskonałą metodą na pozbycie się prosaków jest skorzystanie z oczyszczającego peelingu chemicznego z użyciem właściwego kwasu. Dobry do usuwania tego typu zmian jest kwas pirogronowy. Jeśli na skórze jest duża liczba prosaków, warto skorzystać z elektrokoagulacji czyli wypalania prądem. Zabieg ten polega na uszkadzaniu tkanek za pomocą prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Wykorzystuje się do niego elektrody o różnym kształcie. Zabieg trwa zaledwie kilka - kilkanaście minut (w zależności od obszaru pojawienia się zmian). Niestety nie jest to metoda całkowicie bezbolesna i w zależności od wrażliwości danego pacjenta może podczas niego pojawić się mniejszy bądź większy dyskomfort. Podobnie jak w przypadku laseroterapii także i tu zaleca się więc korzystanie z urządzenia chłodzącego Zimmer Z Cryo 6.

 

Laser, wycięcie chirurgiczne lub elektrokoagulacje na włókniaki

Powstawaniu włókniaków sprzyja wilgoć i podrażnienia, dlatego często pojawiają się w miejscach podatnych na tarcie, np. pod pachami, na dekolcie, na powiekach. Jeśli już się pojawią na pewno same nie znikną. Doskonale poradzi sobie z nimi elektrokoagulacja. Zdarza się jednak, że zmiany są na tyle duże, że lepsze będzie usunięcie ich za pomocą skalpela lub lasera. Po zabiegu chirurgicznym warto zadbać o odkażanie ranki i smarować ją specjalnymi maściami regenerującymi.

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Adapter laserowy bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Chciałabym się pozbyć narośli na szyi. Nie wiem do końca co to jest,ale wygląda jak brodawki. Takie małe odstające brązowe kuleczki. Okropnie to wygląda...Nie wiedziałam,że można je usunąć bez interwencji chirurgicznej.
5/5
Laser jest bardzo skuteczny w usuwaniu włókniaków. Miałam kilka pod pachami, ale dzisiaj już nie ma po nich śladu. Szczerze polecam laser i koniecznie ze znieczuleniem.
5/5
U mojej mamy zauważyłam sporo czerwonych punkcików. Zaczęły pojawiać się na szyi i na brzuchu. Lekarz stwierdził,że tego się nie leczy ,ale można usunąć laserem. I rzeczywiście po kilku zabiegach zaczęły się zmniejszać aż w końcu całkiem zniknęły.
5/5
Laser zawsze kojarzył mi się z bólem. Dlatego bez znieczulenia nie poddałabym się temu zabiegowi. Urządzenie Zimmer Z Cryo bardzo skutecznie niweluje ból dzięki czemu mogłam na spokojnie poddać się zabiegowi usunięcia drobnych naczyniaków na szyi. Sam zabieg jest bardo skuteczny.
5/5
Mój chłopak ma prosaki pod okiem. Nie wygląda to estetyczne dlatego postanowił coś z tym zrobić. Pytanie tylko, czy w takim miejscu możliwe jest zastosowanie którejś z wymienionych metod?

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1