Jak skutecznie zlikwidować rozstępy

Jak skutecznie zlikwidować rozstępy

Rozstępy pojawiają się na skórze w postaci nieestetycznych białych prążków. Najczęściej występują na skórze brzucha, biustu, pośladków, a także pleców. Pojawiają się nie tylko u kobiet w ciąży, ale także wtedy gdy zbyt szybko przybieramy na wadze lub chudniemy. Zdarza się, że występują także u młodych osób w okresie dojrzewania- wiąże się to z szybkim wzrostem w krótkim czasie. Niestety kremy czy różnego rodzaju balsamy mogę jedynie zmniejszyć intensywny kolor rozstępów, ale nie są wstanie całkowicie ich zlikwidować. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg skutecznych i bezpiecznych zabiegów. Jakie to metody?

Czym są rozstępy?

Rozstępy są ubytkami w głębokich warstwach skóry. Powstają one na skutek zerwania włókien elastycznych. Powodem tego jest narażenie włókien kolagenowych i elastyny na zbyt duże rozciąganie. Zerwanie ich następuje także wtedy gdy są one zbyt słabe. W związku z szybkim przybieraniem na wadze grupą osób, która najczęściej boryka się z tym problemem są kobiety w ciąży. Pojawiają się one także u osób, które uprawiają ćwiczenia kulturystyczne, a także u szybko rosnących nastolatków, czy osób, które borykają się z nadwagą. Oczywiście na pojawianie się rozstępów wpływ mają także uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Na początku tworzy się w skórze stan zapalny. Jest on konsekwencją zerwania włókien elastycznych. Objawia się to powstawaniem na skórze czerwonych prążków. Może to trwać średnio od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Następnie prążki przechodzą w tzw. etap zanikowy. Rozstępy zaczynają wtedy się robić jaśniejsze, ale nie znikają bo zerwana tkanka zanika zamiast się regenerować. Oczywiście dbając o odpowiednie nawilżenie skóry, robiąc peelingi, czy stosując kremy natłuszczające można zapobiegać powstawaniu rozstępów. Jednak jeśli już się pojawią bardzo trudno się ich pozbyć. Warto wtedy zdecydować się na zabiegi na rozstępy oferowane przez medycynę estetyczną.

 

Mezoterapia

Mezoterapia jest jednym ze skutecznych zabiegów, który pomoże trwale pozbyć się rozstępów. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły mieszankę odpowiednich substancji leczniczych. Przygotowuje się je na bazie kwasu hialuronowego. Wkłucia wykonuje się w odstępach 0,5-1,5 cm. Pozwala to dotrzeć igle do tkanki tłuszczowej. Po wstrzyknięciu preparatu lekarz masuje zmienioną skórę. Dzięki temu składniki preparatu zostają rozprowadzone równomiernie. Warto powtórzyć taki zabieg w odstępie 10-14 dni i wykonać co najmniej 4-5 zabiegów. Warto pamiętać, by mezoterapii nie wykonywać w okresie letnim ponieważ na skórze mogą pojawić się przebarwienia.

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu naskórka. Robi to lekarz przy użyciu specjalnego urządzenia. Mogą być one wyposażone w diamentową głowicę lub ścierać naskórek przy pomocy ultradźwięków. Elementem ścierającym może być także tlenek glinu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak zaleca się wykonanie przynajmniej 2 do 4 zabiegów dla zachowania pełnego efektu.

 

Radiofekwenzja mikroigłowa

Zabieg ten polega na równoczesnym nakłuwaniu, a także podgrzewaniu skóry przy pomocy głowicy posiadającej 25 mikroigieł. Dzięki radiofekwenzji mikroigłowej następuje stymulacja fibroblastów do produkcji nowej elastyny i kolagenu. Na skutek tego, że włókna skręcają się zagęszczają zaczynają się tworzyć między nimi wiązania. Efektem zabiegu jest zapełnienie i zanik nawet najgłębiej umiejscowionych rozstępów.

 

TMT System

Zabieg ten polega na oddziaływaniu na błonę komórkową skóry impulsami elektrycznymi. Powoduje to zwiększenie jej przepuszczalności. Do zabiegu używany jest specjalny aparat TMT. Generuje on prąd szybkozmienny i stały o niskim ciśnieniu. Dodatkowo na elektrodę zakładana jest ampułka z mieszanką leczniczych substancji. Przykładana jest ona do skóry. Składniki pielęgnacyjne zawarte w kapsułce na skutek działania impulsów elektrycznych przenikają do 2, 5 mm w głąb skóry. Dal uzyskania zadowalającego efektu, warto wykonać około 10 takich zabiegów. powinny być one wykonywane dwa razy w tygodniu. 

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Mikrodermabrazja to zabieg, który dotąd stosowałam na twarz. Nie wiedziałam,że można go też stosować na inne partie ciała.
5/5
Po ciąży zostały mi paskudne rozstępy na brzuchu, ponieważ sporo przytyłam i skóra mocna się naciągnęła. Znajoma poleciła mi mezoterapię, która chociaż mało przyjemna, pozwoliła mi pozbyć się niechcianych pręgów na brzuchu. Już nie muszę się wstydzić swojego ciała.
5/5
Słyszałam dużo dobrego o mezoterapii. Artykuł pomógł mi podjąć decyzję o wyborze właśnie tej metody do walki z rozstępami. Na pewno napiszę o efektach jak już będę po zabiegu.
5/5
Pozbyłam się ciążowych rozstępów dzięki zabiegowi, a raczej serii, mikrodermabrazji. Jest to bardzo skuteczny zabieg, polecam.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły