Skąd się bierze cellulit?
Cellulit jest zdeformowaną tkanką tłuszczową, która powstaje w wyniku nacisku jaki tłuszcz wywiera na pionowo ułożona tkankę łączną. Taki proces powoduje, że tkanka tłuszczowa zbija się, czego efektem są nierówności na skórze. Powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyja niezdrowa dieta, brak ruchu i noszenie obcisłych ubrań, np. bardzo wąskich spodni. Te ostatnie znacznie utrudniają prawidłowe krążenie krwi. Ilość spożywanej wody także ma wpływ na pojawienie się tego defektu urody. Zbyt mała jej ilość lub jej brak doprowadza do zaburzeń w procesie wymiany płynów, a tym samym magazynowania wody. Walkę z cellulitem warto, więc zacząć od zwiększenia ilości spożywanej wody. Dzięki niej organizm dużo szybciej zacznie się pozbywać nadmiaru tłuszczu. Kolejnym ważnym aspektem jest zbilansowana dieta. Warto postawić na produkty pełnoziarniste, które zawierają dużo błonnika, oraz warzywa i owoce, które z kolei usuwają toksyny z organizmu i tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Oczywiście powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyja nadwaga dlatego regularne ćwiczenia są bardzo wskazane.
Oczywiście te wszystkie zabiegi pomogą zniwelować cellulit jednak jeśli ma on zaawansowaną formę i żadne powyższe metody nie działają, warto skorzystać ze sprawdzonych zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna. Z jakim cellulitem mamy do czynienia? i jaki jest stopień jego zaawansowania? To pomoże określić USG wykonane za pomocą specjalnej głowicy sprawdzającej stan tkanki podskórnej. Dzięki temu dożo łatwiej też będzie dobrać odpowiedni zabieg, który trwale zniweluje cellulit. Obecnie najczęściej stosuje się takie zabiegi jak:
Karboksyterapia
Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą specjalnego urządzenia w miejsca dotknięte cellulitem (np. w skórę ud)- dwutlenku węgla. Znacznie przyspiesza on spalanie tłuszczu, a co za tym idzie poprawia metabolizm. Zabieg należy powtarzać dla uzyskania pożądanego efektu. Najlepiej wykonywać go dwa razy w tygodniu przez 6-8 tygodni.
Cellulipoliza
Cellulipoliza polega na wkłuciu w tkankę tłuszczową dwóch cienkich igieł, a następnie przepuszczenie przez nie prądu o niskiej częstotliwości. Pod wpływem działania prądu rozszerzają się naczynia krwionośne. Zwiększa się też przemiana materii i przepływ krwi. To z kolei wpływa na szybkie usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym redukcję cellulitu. Zalecane jest poddanie się co najmniej sześciu takim zabiegom.
Mezoterapia
Mezoterapia to zabieg, który polega na wstrzyknięciu w partie objęte skórką pomarańczową substancji, które poprawiają krążenie krwi, oraz znacznie przyspieszają spalanie tłuszczu. Najczęściej wykorzystuje się do tego rutynę, kofeinę, wyciąg z karczocha itp. Zalecane jest wykonywanie co najmniej czterech zabiegów w częstotliwości: jeden zabieg na tydzień.
Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest to masaż przeprowadzony przy użyciu specjalnego urządzenia , które poprzez swoje działanie wspomaga krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie odprowadzenie wody z tkanek. Dla uzyskania pełnego efektu powinno się przeprowadzić 10- 20 zabiegów powtarzanych dwa razy w tygodniu.
Komentarze