Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Cellulit - jak się go pozbyć?

07/02/2019 | Cellulit
5

Cellulit jest jednym z największych kompleksów, z którym zmagają się miliony kobiet na całym świecie. Pojawia się on nie tylko u kobiet, które źle się odżywiają lub nie prowadzą żadnej aktywności fizycznej. Często zdarza się także u tych, które są szczupłe i regularnie ćwiczą. Cellulit jest także bardzo trudno zwalczyć, tzw. domowe metody nie są zbyt skuteczne. Cellulit najbardziej widoczny jest na udach. Zdarza się, że pojawia się także na pośladkach i brzuchu- dużo rzadziej na ramionach. Objawia się nierówną i wybrzuszoną skórą, która swoją strukturą przypomina nieco powierzchnię pomarańczy. Od swojego wyglądu cellulit potocznie nazywany jest właśnie- skórką pomarańczową. Obecnie medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z tym defektem urody. Jakie są metody by trwale pozbyć się cellulitu?

Skąd się bierze cellulit?
Cellulit jest zdeformowaną tkanką tłuszczową, która powstaje w wyniku nacisku jaki tłuszcz wywiera na pionowo ułożona tkankę łączną. Taki proces powoduje, że tkanka tłuszczowa zbija się, czego efektem są nierówności na skórze. Powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyja niezdrowa dieta, brak ruchu i noszenie obcisłych ubrań, np. bardzo wąskich spodni. Te ostatnie znacznie utrudniają prawidłowe krążenie krwi. Ilość spożywanej wody także ma wpływ na pojawienie się tego defektu urody. Zbyt mała jej ilość lub jej brak doprowadza do zaburzeń w procesie wymiany płynów, a tym samym magazynowania wody. Walkę z cellulitem warto, więc zacząć od zwiększenia ilości spożywanej wody. Dzięki niej organizm dużo szybciej zacznie się pozbywać nadmiaru tłuszczu. Kolejnym ważnym aspektem jest zbilansowana dieta. Warto postawić na produkty pełnoziarniste, które zawierają dużo błonnika, oraz warzywa i owoce, które z kolei usuwają toksyny z organizmu i tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Oczywiście powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyja nadwaga dlatego regularne ćwiczenia są bardzo wskazane. 

Oczywiście te wszystkie zabiegi pomogą zniwelować cellulit jednak jeśli ma on zaawansowaną formę i żadne powyższe metody nie działają, warto skorzystać ze sprawdzonych zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna. Z jakim cellulitem mamy do czynienia? i jaki jest stopień jego zaawansowania? To pomoże określić USG wykonane za pomocą specjalnej głowicy sprawdzającej stan tkanki podskórnej. Dzięki temu dożo łatwiej też będzie dobrać odpowiedni zabieg, który trwale zniweluje cellulit. Obecnie najczęściej stosuje się takie zabiegi jak:

Karboksyterapia
Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą specjalnego urządzenia w miejsca dotknięte cellulitem (np. w skórę ud)- dwutlenku węgla. Znacznie przyspiesza on spalanie tłuszczu, a co za tym idzie poprawia metabolizm. Zabieg należy powtarzać dla uzyskania pożądanego efektu. Najlepiej wykonywać go dwa razy w tygodniu przez 6-8 tygodni. 

Cellulipoliza
Cellulipoliza polega na wkłuciu w tkankę tłuszczową dwóch cienkich igieł, a następnie przepuszczenie przez nie prądu o niskiej częstotliwości. Pod wpływem działania prądu rozszerzają się naczynia krwionośne. Zwiększa się też przemiana materii i przepływ krwi. To z kolei wpływa na szybkie usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym redukcję cellulitu. Zalecane jest poddanie się co najmniej sześciu takim zabiegom. 


Mezoterapia
Mezoterapia to zabieg, który polega na wstrzyknięciu w partie objęte skórką pomarańczową substancji, które poprawiają krążenie krwi, oraz znacznie przyspieszają spalanie tłuszczu. Najczęściej wykorzystuje się do tego rutynę, kofeinę, wyciąg z karczocha itp. Zalecane jest wykonywanie co najmniej czterech zabiegów w częstotliwości: jeden zabieg na tydzień.

Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest to masaż przeprowadzony przy użyciu specjalnego urządzenia , które poprzez swoje działanie wspomaga krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie odprowadzenie wody z tkanek. Dla uzyskania pełnego efektu powinno się przeprowadzić 10- 20 zabiegów powtarzanych dwa razy w tygodniu.

Komentarze

27/11/2019
Polecam drenaż limfatyczny. U mnie sprawdził się rewelacyjnie.
01/07/2019
Karboksyterapia to zabieg dzięki któremu pozbyłam się cellulitu. Wystarczyło kilka serii aby uzyskać pożądany efekt. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegów i z ich efektów.
24/05/2019
Cellulit...kto go nie ma? Ja już nie mam, a wszystko za sprawą drenażu limfatycznego! Szczerze jetem zadowolona z tego zabiegu. Najważniejsze dla mnie jest to,że zabieg jest nieinwazyjny i nie wprowadza do organizmu żadnych sztucznych substancji. Jestem alergikiem i ostrożnie podchodzę do wszelkiego rodzaju zabiegów. Drenaż to idealne rozwiązanie dla mnie i szczerze polecam.
12/04/2019
Mezoterapia to zabieg z którym na pewno się zaprzyjaźnię. Daje naprawdę fajne efekty.
09/04/2019
Jak tylko zauważyłam cellulit na moich udach zaczęłam stosować różne specyfiki aby się go pozbyć począwszy od kremów, suplementów, a na bańce chińskiej skończywszy. Niestety cellulit powracał. Nie słyszałam do tej pory o tych metodach, które są opisane w artykule, ale na pewno skorzystam z którejś z nich.

Ocena: 5

Ilość ocen: 5

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek